Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Voltatok már ilyen rossz...

Voltatok már ilyen rossz helyzetben, hogy a gyereketek már nem volt mi kaját adjatok, mert annyira nincs pénz?

Figyelt kérdés
2009. ápr. 20. 13:10
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
95%
Mekkora a gyerek?Az annyira nincs pénz,az mit jelent?Pár 100 ft csak van?Mond,mennyid van írok receptet ha tudok.
2009. ápr. 20. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
95%
Olyan nem fordulhat elő soha! Eladnám, amit tudnék, lemondanék dolgokról, de enni mindig volt és remélem,lesz is nekik! 3 gyerekem van. Te kerültél ilyen helyzetbe?
2009. ápr. 20. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
89%

Sztem sincs ilyen helyzet Akkor a férjem még vállalna munkát,eladnám amit csak tudok és segítséget is kérnék.Van sok lehetőség,persze ne legyen így,hogy ilyen helyzet legyen de sztem mindig van megoldás csak nem szabad feladni,mert az a legrosszabb.

Én főzöm neki a kaját és sztem így sokkal de sokkal olcsóbb mint a bolti,nem beszélve arról,hogy a bolti nem is olyan finom.


Inkább én nem ennék,mintsem neki ne legyen.

remélem ez csak egy kérdés és nem azért ,mert te kerültél ilyen helyzetbe????Írd meg kérlek,gondolom sokan vagyunk akik tudnak segíteni valamiben.Üdvy:Zs

2009. ápr. 20. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 vav22 ***** válasza:
94%
Hát szerintem sajnos lézetezik ilyen szélsőséges helyzet, csak h egy példát írjak: mondjuk egyedülálló anya, aki elvesztette a munkahelyét (most elég aktuális) vagy esetleg lebetegedett és nincs olyan értékük amiből pénzt lehet csinálni... Én nagyon könnyen eltudok képzelni még hasonló sajnálatos helyzeteket... Szerintem akinek mindig volt étel az asztalán az el sem tudja képzelni, hogy létezhet ilyen. És mások segítségén kívül sokmindenre nem lehet számítani. Pl. ha nincs munka most nem is nagyon lehet találni, segélyből meg elég nehéz megélni, pláne, ha albérletet fizetsz vagy törlesztőrészletet a házra, de önmagában a rezsi is elég sokba kerül... Tényleg jó lenne tudni, hogy te vagy-e ilyen helyzetben... Sajnos mi is nagyon rossz helyzetben vagyunk, de ha ilyen gond lenne a család nem hagyná h étel ne legyen az asztalon, de arra mindig teszünk félre, a számlák az már más kérdés... :-(
2009. ápr. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Hát azért még zsíros kenyér mindig volt. Valamint azt szoktuk csinálni, hogy megyünk nagyszülőkhöz és eszik ott a gyerek ha én nem tudok olyan jót főzni stb. Ott jobban is esik neki. Persze nem járunk gyakran.

Amúgy mi kisbaba korából úgy csináltuk, hogy először mindent megvettünk a kicsinek, pláne kaja, pelus első helyen, aztán jöhetett a többi.

Ha volt pénz számlára befizettük, ha nem toltuk amíg csak lehetett. De aztán mindig volt valahogy. Ha kaptunk valahonnan irány számlát fizetni. De ha kaja kiürült még akkor is az volt az első.

Most is így van. Gyereknek gyümölcs, zöldség, joghurt, pelus, meg főttkajához ami alapvető kell. Húst néha kapunk innen onnan rokonoktól, nagy néha veszünk. Ha mi kenyeret eszünk csak a gyereknek akkor is van. Persze nem fejedelmi kaja, de amennyire lehet az egészségének megfeleleő. Aztán számla nincs befizetve? Toljuk! Aztán úgy is lesz valami.

De nálunk is igaz az, hogy kaja nélkül soha nem hagynak a nagyszülők. Bár mi amúgy is úgy csináljuk, mint írtam első a gyerek. A többi mellékes, valahogy mindig megoldódik.

2009. ápr. 20. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:
Jaj,nem dehogy is!! Nálunk minden oké,csak annyira ki vagyok akadva ezektől a hírektől,hogy feltételeztem néhányatoknak esetleg van-e ilyen sztorija.
2009. ápr. 20. 22:07
 7/13 vav22 ***** válasza:
Köszi a 3. válaszolónak, hogy lehúzta mindenkinek a pontjait, nem kellett sok matek hozzá,h ki volt az... Pedig ha nem is egyeznek a vélemények, legalább őszinte válaszok voltak...
2009. ápr. 20. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 vav22 ***** válasza:
Előző vok'. Sorry nem 3. hanem 5.!!! válaszolót akartam írni.
2009. ápr. 20. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Már meglepődtem,mert én vagyok a 3dik válaszoló és én nem is értékeltem....:(Mi is voltunk már sokszor rossz helyzetben,sokszor már hó közepén elfogyott a pénzünk ,a számlákat most is sokszor tologatjuk,mert horribilis amiket elkérnek.Őszintén szólva én sem tudom,hogy a nálunk rosszabbul élők ,hogyan csinálják.egyszerűen ez hülyén hangzik de a mai világban nem engedheted meg magadnak,hogy rosszul élj,ezt ne szó szerint értsd.Ha nincs elég pénz menni kell és bevállalni mindent,különben pillanatok alatt a híd alatt találja az ember magát.Sajnos én pici babával túl sokat most nem tudok tenni de volt azelőtt,hogy nekem is 2-3munkám volt és napi 14-15órát dolgoztam.Iszonyat kemény volt,most már meg sem tudnám tenni ,szerencsére nekem a férjem megteszik-igaz nem kell ennyit dolgoznia hála,de volt már,hogy ő is munka után még hajnalig dolgozott a plusszért...muszáj.
2009. ápr. 21. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Az 5dik válaszolónak üzenném,hogy nemmindenkinek ilyenek a nagyszülők!Van akinek nincs is és van akinek nem tudják megtenni!Örülj ha ilyen a helyzet.sőt vannak olyan családok ahol nem várhatják el,hogy segítsen a másik neked.sajnos ismerek ilyet,elég közelről.

Nálunk pl 300km-re laknak ,és nagyon ritkán találkozunk.Persze segítenek amiben tudnak de amit adnak max2-3napra elég főtt kaja és egy kis zöldség.Én sokszor sütöm a kenyeret,mert sokkal olcsóbb laktatóbb és tudod mi van benne.Meg lehet találni a módját,hogy kicsit,hogy tudsz magadon segíteni...ki a nagyszülőkkel ki máshogy..

2009. ápr. 21. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!