Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi jár ebben az esetben? Gyed...

Mi jár ebben az esetben? Gyed vagy csak gyes? Ha teherbe esnék mi járna a lent leírtak alapján?

Figyelt kérdés
Közös megegyezéssel felmondta a munkahelyemen, most megyek munkanélkülire.
2011. szept. 4. 11:20
 1/8 anonim ***** válasza:

Ha minden így marad ahogy van, akkor nem kapsz csak gyest.

Mivel a kérdés alapján nem vagy terhes, így még ha teherbe is esel, nem leszel szüléskor biztosított, mert az álláskeresési se tart ki addig, már csak 90 nap.


Ha lesz új munkahelyed, akkor járhat a gyed, de ha nem lesz, akkor nem fog.

2011. szept. 4. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Ha lesz munkahelyem, akkor mihez fognak számolni gyedet? Akkor is az, hogy a megelőző 2 évben van e 360 napom ledolgozva, vagy az új munkahelyemen eltöltött idő számít?
2011. szept. 4. 13:21
 3/8 anonim ***** válasza:
Ha úgy esel teherbe hogy nincs munkahelyed akkor csak gyest fogsz kapni(nettó 25650Ft)családi pótlékot(12200Ft)és az egyszeri anyasági támogatást(64000Ft).
2011. szept. 4. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

A gyed összegéhez nem nézik a 365 napot - az az egyik feltétele, és az igényléskori/szüléskori biztosítottság a másik.


A gyed összegét mindig 180 bérezett nap alapulvételével számolják. Ha az igénylés évében nem volt, akkor a szülés előtti időben nézik meg, hogy volt-e, és az ezalatt kapott jövedelem alapján határozzák meg a gyed összegét.

Ha nem volt 180 bérezett nap (munkanap, szabi, betegszabi számít bele, táppénz nem), akkor a minimálbér lesz az alapja, kivéve ha azért nem volt ennyi bérezett napod, mert táppénzen voltál, vagy tgyást, gyedet kaptál.


Ha jövőre szülsz, és lesz munkahelyed, akkor több lehetőség lesz:

1. munkanélküli után egyből dolgozol, nem lesz 30-nál több olyan nap, amikor nem vagy biztosított (álláskeresési támogatás folyósítása alatt annak számítasz), ekkor

a) 2012. július 16 előtt szülsz, vagy kezded meg a tgyást: az idei évben elért jövedelem alapján számolják a gyeded.

b) később szülsz, ekkor a tgyást az idei, a gyedet pedig a jövő évi jövedelmedből fogják számolni.


2. lesz munkaviszonyod, de a biztosítottságod 30 napnál hosszabb ideig szünetel: ekkor a 30 nap előtti jövedelmet nem veszik figyelembe, csak amit utána kerestél, és az alapján számolják az ellátásokat.

2011. szept. 4. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Ja és helyesbíteném H-né Szilvia83 válaszát:

"Ha úgy esel teherbe hogy nincs munkahelyed akkor csak gyest fogsz kapni"

- a teherbe eséskor nem baj ha nincs munkaviszonyod, csak szüléskor legyen. (más kérdés, hogy terhesen nem valószínű, hogy állást találsz:()

2011. szept. 4. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

13.5-nek!

Ne haragudj de nem értelek.Mi az hogy szüléskor legyen?

Nekem se volt munkahelyem mikor terhes lettem,mert 2008 év végén elbocsájtottak és 2009 júniusában meg kiderült hogy babát várok.És én is csak ezeket kapom amit leírtam.

2011. szept. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha pl. teherbe esel 2009 októberében, és munkanélküli vagy, de 2010. január 1-től kapsz állást, ami szülésig (vagy tovább) kitart, akkor jogosult leszel a tgyásra, majd a gyedre. Így értettem, hogy nem feltétel a teherbeeséskori munkaviszony.
2011. szept. 4. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
én sem voltam bejelentve mikor teherbe estem, 2 hónapos terhes voltam mikor bejelentettek és kapom a gyedet. bár most van valami törvény módosítás, akkor elég volt a fél év munkaviszony.
2011. szept. 4. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!