Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Olyanok segítségét kérném,...

Olyanok segítségét kérném, akik nehéz egyetem mellett vállaltak babát, vagy baba mellett mentek el hasonló egyetemre. Mint pl. orvosi. Hogy tudtátok megoldani?

Figyelt kérdés
2011. szept. 5. 12:35
 1/3 anonim ***** válasza:
100%

őszintén?

én egy eléggé lightos egyetemre járok, közben szültem, egyéni tanrendem van és csak vizsgázni járok. de ezek olyan dolgok, amiket meg is lehet tanulni könyvből. az orvosin 100%, hogy nem tudsz úgy végezni, hogy ne lenne RENGETEG gyakorlati oktatás is, amin ott kell lenned fizikailag is saját jól felfogott érdekedben (legalábbis remélem, hogy anélkül nem engednek ki orvost onnét...)

két választásod van:

1. elkezded most, amiből tudsz, levizsgázol, a többit halasztod, és ha úgy érzed, hogy megérett a helyzet, beadod a babát bölcsibe/oviba, te pedig befejezed a sulit. hátránya, hogy az államilag finanszírozott féléveket kár így elpocsékolni, és a baba mellett sem élvezheted ki az életet, mert folyton tanulnod kell, izgulni vizsgák miatt...

2. vársz pár évet, és amikor már bölcsis/ovis, akkor kezded el az egyetemet. így később végzel valószínűleg, de kiélvezheted az első időszakot, ami uyge sose tér vissza.


viszont mindkettőhöz fog kelleni egy biztos, sziklaszilárd anyagi háttér, mert a suli és a baba mellett szinte kizárt, hogy dolgozni is tudsz majd.

2011. szept. 5. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm, hogy válaszoltál:) Te milyen egyetemre jársz,mennyi idős a babád?
2011. szept. 6. 17:16
 3/3 anonim ***** válasza:

Találtam egy jó blogot erről: [link]

3 gyerekes anyuka orvosi egyetemen.

2012. márc. 9. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!