Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Adózás, könyvelés » Hogyan tudnam egy vallalkozas...

Hogyan tudnam egy vallalkozas adojabol leirni az orvosi egyetem tandijat?

Figyelt kérdés

Ugyes konyvelo valaszat nagyon megkoszonnem!


Alapbol van tervben vallalkozas de ha meg lehetne azt csinalni h le lehessen irni "oktatasi koltseg" vagy "tovabbkepzes" vagy valami hasonlo neven akkor ugy csinalnam a vallalkozast h ez megoldhato legyen.


Ahogy a szavaimbol is latszik nem igazan ertek hozza tehat a segito valaszokat elor is koszonom!


Aki konyvelo az akar azt is megirhatja h mennyiert konyvelne egy szepsegszalonnak.


2011. okt. 4. 18:31
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
A vállalkozásban,csak a vállalkozással összefüggő kiadásokat lehet felszámolni.Hogy jön össze a szalon az orvosival?
2011. okt. 4. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:

Na igen, erre kene egy jo konyvelo.


Ipl-es lezeres kezelesnel esetleg jo lehetne? Vagy testkezelesek?


Milyen foglalkozasi korokre lehetne az orvosit rahuzni?


Az ilyen gepes kezelesek mar eleg komolyan hangzanak...

2011. okt. 4. 18:47
 3/18 anonim ***** válasza:
77%
De azt csak végzett orvosok,nem tanoncok,medikusok végzik.Ha taxis akarnál lenni nem lehetne ingyen jogsid pl.
2011. okt. 4. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

Konyvelo vagy esetleg?


Nem amugy azokat nem orvosok vegzik.

De ha ugymond azert "kepeznem magam tovabb" mert en is dolgozo lennek a vallalkozasban akkor leirhatnam?


Tehat kerdes:

Olyan munkakort kersek amiben az orvosi egyetem tandijat leirhatnam mint "tovabbkepzes koltsege" a vallalkozasban.


Aki erre valaszol azzal akar zemelyesen is talalkoznek h a vallalkozas es adozas reszleteit megbeszeljuk. A leheto leghamarabb Budapesten- vagy akar skype-on barhonnan.

2011. okt. 4. 19:00
 5/18 anonim ***** válasza:
77%
Amennyiben a cég orvosi szolgáltatásokat is felvesz a tevékenységi körébe,akkor leírható az oktatás
2011. okt. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Utolso kifejtened bovebben h mit hogy kene csinalnom?

Esetleg konyvelo vagy?

2011. okt. 4. 19:04
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Az orvosegyetemi képzés nem írható le az adóból, max a továbbképzés költsége.
2011. okt. 4. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Aham es ha orvosnak kepzem magam tovabb? :))

Kerlek irjatok azt is h ki civil es ki foglalkozik esetleg konyvelessel- habar sztem holnap ugyis felkeresek egyet... :S

2011. okt. 4. 19:28
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Hááát, necces. Fontos, hogy a vállalkozás orvosi jellegű szolgáltatásokat végezzen. És ha szívsebészetet tanulsz, akkor nem jó a fogorvos kft... Érted, ugye?

Ahogy előttem is írták, csak a vállalkozás érdekében felmerült ktg jöhet szóba.

Ezen kívül el tudok képzelni olyat, hogy a vállalkozás tanulmányi szerződést köt veled (ennek megvannak a maga feltételei, szokványai), a képzésed 80%-át átvállalja, és te cserében ott dolgozol az oktatás alatt is, és ott szándékozol dolgozni diploma után is. De ez is csak akkor működik, ha profilba vág és a későbbiekben egyértelműen a vállalkozás gyarapodását szolgálja.

Egy bankban nem köthetnek tanulmányi szerződést egy kollégával, aki az egyetemen építészetet tanul.

2011. okt. 4. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Igen, ertem es latom h ez okozza a problemat. Ezert kerdeztem h hatha aki ezen a teruleten jartasabb tud tanacsot adni.


Ha mint "borgyogyasznak keszulok" es a lezeres pigmentfolthalvanyitas vagy borcsiszolas stb. Borrel kapcsolatos kezelesek is megjelennek a vallalkozas profiljaban :)

Es a jovoben ezeket a kezeleseket orgosi szakszeruseggel szeretnenk vegezni akkor megoldhato lenne a leiras?


/ ugh en ezt addig rogom facsarni amig vissza nem tudom forgatni a tandijamat... Vagy legrosszabb esetben a britek tart karokkal varnak es ott csak utana kell tandijat fizetni :(((/

2011. okt. 4. 20:02
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!