Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Aki gyes alatt szült és újra...

Aki gyes alatt szült és újra igényelte a tgyás-t, az mivel bizonyitotta az oep fele, hogy már lemondta a gyest?

Figyelt kérdés
2011. szept. 6. 12:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Gyes lemondó levéllel?
2011. szept. 6. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
a mák-hoz már elküldtem 2hete azt a levelet amibe lemondom a gyest,de még nem kaptam tőlük semmit.közbe megígényeltem a tgyás-t és azon gondolkodtam,hogy nem hiszem hogy így elfogadják.
2011. szept. 6. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Az eljárásrend az, hogy az oephez kellett volna küldened a gyes lemondó levelet a tgyás igénylővel együtt, majd az oep küldi tovább a mák-nak.

Most az lesz nagy valószínűséggel, hogy a határidő lejártakor hiánypótlásként bekérik tőled a gyes lemondó levelet, ezzel is növelve az elintézési határidőt (és persze a fizetést). Ezt meg tudod előzni, ha bemész az oephez.

2011. szept. 6. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
De el fogják fogják fogadni. Ha jogosulatlanul kapsz két ellátást, majd visszafizettetik veled. De az OEP köteles kikérni a MÁK-tól a lemondást, ha már beadtad, nem futtathat téged ide-oda - bár sokszor megpróbálják, és az anyukák sajnos futkosnak is.
2011. szept. 6. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
nekem a munkahelyem intézte,és ők küldték tovább az oep felé. nem egyszerű bemennem,mert a lakhelyemtől több mint 100km-re van,és nem akarok most utazgatni.
2011. szept. 6. 12:51
 6/8 A kérdező kommentje:
közben itt volt a postás,és kaptam levelet az oep-től,amiben leírják,hogy addig fel függesztik az igénylésemet amíg nem kapnak visszajelzést a MÁk-tól,hogy én lemondtam a gyest.
2011. szept. 6. 12:55
 7/8 anonim ***** válasza:

Vigyázz velük!! 2 éve hiába vártam a pénzt,nem kaptam semmit,mert bár én a MÁK-tól megkaptam a levelet,hogy nem járt a gyes,de az OEP nem kapta meg! 1,5 hónapos volt a lányunk,amikor közölte az OEP,hogy még ez a papír hiányzik,és ha elküldöm lefénymásolva amit a MÁK nekem küldött,akkor a következő utaláskor már én is kapom a T.gyás-t. Mondanom sem kell,hogy azonnal rohantam fénymásolni,és adtam is fel! Így kaptam meg vissza menőlegesen amikor 2 hónapos lett a kicsi.

Most okosabb voltam,és amint megkaptam a MÁK által küldött papírt,azonnal fénymásoltam,és adtam is fel az OEP-nek!

(szolnoki kirendeltség)


Minden jót!!


Üdv:2gyerkőcös,39hkm

2011. szept. 6. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

hát igen,nem egyszerű amikor a postán keresztül kell intézkedni. remélem hamarosan kapok már én is pénzt!

és visszamenőleg egyszerre kifizették azt a 2hónapot?

2011. szept. 6. 14:16

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!