Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Velem van a baj? Te mit...

Velem van a baj? Te mit csainálsz a "szomszédoló" gyerekekkel?

Figyelt kérdés

Két lányom van, 12 és 10 évesek.


Délutánonként rendszeresen átjön 1-2 barátnő hozzánk. Ez még nem is baj, de némelyiknek, ha nem mondanám, haza se menne soha!


Tudom magamról, hogy szigorú vagyok, ezért 1-2 órát tanulás előtt engedek, de utána kénytelen vagyok szólni!


"Figyelj Kata, mostmár menned kell, jó? Mert a lányok tanulnának, majd máskor is eljöhetsz!"


Ez az elküldő szöveg jó?


Sokat gondolokodom azon, hogy ezeknek a gyerkeknek a szülei nem keresik őket??


Vagy csak én engedem el úgy őket, hogy: -Mettől meddig mész?? (Hétköznap max. 1.5 órát szoktam engedni, mert kell a családnak magánélet) Kihez mész? Megengedték-e a szülei? És a késésért kisebb büntetés ját.


Na, meg a kaja. Ugye délután már éhesek. Ugye normális, ha nem "etetem" más gyerekét?


Írjatok, hogy ez normális reakció-e? Ti hogy csnálnátok?


Köszi!


2011. szept. 7. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Normális, ha nem eteted őt.

Lehet hogy csak azért van nálatok, mert otthon nem érzi jól magát.

Szerintem beszélj először vele erről, utána meg a szüleivel.

2011. szept. 7. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
A nem "etetetmet" azért írom, mert persze egy túró rudi jár, de volt olyan, amelyik mondta, hogy "még éhes vagyok ám"!
2011. szept. 7. 11:28
 3/10 A kérdező kommentje:
Ez nem egy gyerkős, hanem 3-4 kislány (jómódúak is!).
2011. szept. 7. 11:29
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
Neveletlenek ezek a gyerekek, de ez persze nem az ő hibájuk.
2011. szept. 7. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

Tudom, hogy nem a gyerekekkel van a baj, sajnálom is őket.


De nagyon fáradt vagyok már délután sokszor (munka, egyetem, stb...) és este már igenis zavar, ha ott van valaki.


Nem is beszélve arról, hogy a lányok tényleg sokat tanulnak (szorgalmik is megvannak mindig), amihez sok idő kell délután.

2011. szept. 7. 11:35
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha ez rendszeres, akkor megértelek, ha néha fordul elő akkor nem.

Gyerekkoromban a szüleim sosem engedtek át barátnőket nem tudom kiért, a mai napig, egyszerűen teher volt nekik), olyanról szó sem lehetett hoyg nálunk egyen valaki.


Én sosem leszek ilyen,ezt megfogadtam.


De az sem normális dolgoh ez állandósul, sznte mindennapossá válik.


Beszéld meg a gyerekekkel,hogy tanulás előtt nem jöhet senki - akkor nem kell aggódni hoyg nem amard elég idő a tanuélásra, és persze, ha nem mennek haza mondd nyugodtan,hogy lányok, mi vacsorázunk most, nektek mennetek kell haza vacsorázni.

Jól csinálod!


De néha-néha azért ehetnek nálatok, a gyermekeidnek is jó érzés lesz ha azt látják hoyg milyen jó fej az anyukájuk.


Na,ezt jól összecsaptam,de azért remélem ki lehet bogozni,amit mondani szeretnék.

2011. szept. 7. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Hát ha te szigorú vagy e téren akkor én még bunkó is leszek azt hiszem:) Igaz az én fiam még csak 5 éves, de nyáron már kiengedem egyedül is az udvarra. A baj csak az, hogy velünk szemben lakik pár gyerek akik reggeltől estig egyedül csatangolnak az utcán, és még csak 7 évesek. Ez már 3 éve is így volt mikor ide költöztünk. Én az utcára még jó ideig nem engedem egyedül főleg mert minek ha van udvar meg egy csomó játék is. ( bár ez szomszédéknál is igaz) Az anyjuk nem jár dolgozni, de soha nincs kint a gyerekeivel. Elkezdtek a kerítésen keresztül haverkodni, de én kerek perec megmondtam a fiamnak hogy ő bizony nem fog kimenni ezekhez a fiúkhoz. Ha meg beengedném őket akkor sose mennének haza, én meg nem vagyok óvoda, se iskola, főleg úgy hogy most születik majd a pici tesó. Szóval ha bunkóság is nálunk nincs szomszédolás, és a fiam se mehet át hozzájuk. Az ovis barátait meghívhatja, de akkor a szüleivel megbeszélem mikor jönnek mettől meddig maradnak, és akkor úgy készülök ha kell meg is etetem őket.
2011. szept. 7. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Én is ismerek ilyen gyereket, sajnos a szülőkkel van a baj. Egyszerűen nem tudnak nemet parancsolni a gyereknek, mert ha kimondja hogy át akar jönni, akkor az úgy is lesz. Ismerem az anyukáját is, és pont ő mondta nekem, hogy sajnos nem tud mit csinálni a gyerekkel, mert annyira akaratos és annyira unatkozik itthon. Ez nem egy nevelés vagy egy jó hozzáállás. Meg kell tanítani a gyereknek, hogy mikor mit lehet, legyenek szabályok, hogy mikor van játék, mennyi ideig.

Amit írtál válasznak, én is valami ilyesmit szoktam mondani, vagy azt hogy neked is tanulnod kell, nem? De általában az ilyen "szomszédolós" gyerekeknek sosem adnak fel házi feladatot, vagy már rég megcsinálták, vagy őket sose keresi az anyukájuk, mert mindig ezt mondják.

2011. szept. 7. 12:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Semmi gond ezzel...
2011. szept. 7. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Ha jól emlékszem, akkor nálunk gyerekkoromban úgy volt, hogy hétköznap nem volt szomszédolás. Ott volt az egész nap az iskolában, ott lehetett barátnőzni. Otthon meg kicsit pihenni, házit megcsinálni, beszélgetni a szülőkkel, fürödni, vacsizni és 8-kor ágyban volt a helyünk.
2011. szept. 8. 01:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!