Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mi a napirendetek,...

Anyukák! Mi a napirendetek, hogy oldjátok meg, hogy a gyerek/ek mellett minden patyolat (por mentes) legyen, miközben a gyerek/gyerekekkel is foglalkoztok?

Figyelt kérdés

2 gyerkőccel vagyok itthon,jövőhónapban jön a 3. és teljesen elvagyok "veszve". Reggel kelek 6-kor,de a portörlésre nincs időm- illetve lenne,ha délután nem pihennék én is. Hogy oldjam meg,hogy minden klappoljon?

Mosogatás,általános takarítás (padló,szőnyegek),konyha asztal,gáz... ezekkel nincs gond,csak a portörlés nem fér bele,addigra már elfáradok,és rengeteg "porfogónk" van!


Köszönöm a válaszokat előre is!!!!


2011. aug. 19. 10:47
 1/9 anonim ***** válasza:

Porfogók dobozba:D

Prontó+egy kendő, a nagyobbiknak egy tiszta kendő és amit nem kell azt is törölni fogja a kicsi ha olyan idős megintcsak bevonható, ha kicsi akkor hordozó-járóka.

26hónapos segít, a 7hónapos meg eszi amit talál tőlünk messzebb(csörgő plüss, kiscipő(félpár sose használt 17es rágókának tökéletes). Ha anti static ápolóval csinálod sokkal tovább pormentes marad, és azzal a nippeket a bútort a tv-t, vitrin ajtót is pucolhatod, és gyorsan megvan.

Nálunk nem por hanem maszat van:) és szépen tisztít. Nem kell pancsolni, meg erőlködni.

közben lehet mondókázni, játékosan pakolni...

Sok sikert

2011. aug. 19. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:

heti 1x takarítok, az bőven elég, szőnyegeket kb 2 hetente kimosom, reggelente felseprem+felmosom fürdőt, konyhát.


portörlés kb 5 perc, az is 1-2 hetente, de ha kiamard, rohadtul nem érdekel, jobban is el tudom tölteni a szabadidőmet:-))


Ennyi.

2011. aug. 19. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Nekünk szobánként 5 perc a portörlés, minden vackot eltettem, ami nehezíti a takarítást. A gyerekek játékai egy nagy két ajtós ruhás szekrénybe vannak bezárva. Így ott sincs nehezítés.

Rendezd át a lakást, könnyíts az életeden.

2011. aug. 19. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Heti 1x vagy 2x porszívózok mindenhol. Heti 1 x felmosom a szobákat, a konyhát és a fürdőt heti 2x, és heti 1x megpucolom a WC-t és a fürdőkádat, mosdókagylót. Mosogatás minden nap, mosás is majdcsak minden nap. Portörlés hetente 1x van. Nincs kosz és rendetlenség. Minden nap rendet rakok, legfőképpen a lányom játékai vannak mindenhol, igaz van amit ő is segít nekem.

Vasalás heti 1x.


Igaz nekem még csak egy 1,5 éves lányom van, és remélem úton a 2. baba. :)

2011. aug. 19. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Nagyon szépen köszönöm a válaszokat!!!


A dobozolásra már én is gondoltam,de a párom nem akarja,hogy az a sok dolog el legyen pakolva. Na,majd ráveszem valahogy! :-D


Szép napot Nektek! :-D


Kedves 1,5 éves kislány anyukája! - Drukkolok,hogy útban legyen a 2. babó!!! :-D Nagyszerű dolog több gyermekes anyukának lenni,kívánom,hogy hamarosan "közénk" tartozz! :-D

2011. aug. 19. 11:56
 6/9 anonim ***** válasza:
Ikreim vannak,2 évesek lesznek.Egész nap megmozdulni sem tudok tőlük.Jóformán éjszaka,este csinálok mindent,10 kor vasalok,felmosok,port törlök.Főzni a férjem és a nagyszülők főznek.A mosás teregetés mellettük is megy,de van h a mosógépet is csak akkor indítom,ha már alszanak.Ha nagyobb rendrakás kell,vagy nagyobb takarítás,akkor apa elviszi őket itthonról.Napi kétszer,reggel este porszívózok,így ránézésre nem koszos a lakás.Wc,kád takarítás majdnem mindennapos.
2011. aug. 19. 11:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:

Neked is köszönöm a választ!!


Nekem sajnos nincs segítségem,magam vagyok a lányainkkal- és ráadásul forgótárcsás mosógép van,mellé fa tüzelésű bojlerral- szóval gondolhatod a mosást!

Sokat jelenthet,ha az embernek van segítsége,még ha csak 1 valamit vállal be!

(A párom nagyon sokat dolgozik,amikor éppen itthon van,akkor hagyom pihenni. Ha ráér,akkor volt már hogy befogtam hogy a bojlert készítse be,de amúgy az is rám marad. Ja,meg fát szokott vágni,behozni hozzá! Az is sokat jelent,hogy nem nekem kell-és mostanában darál a kacsáknak kaját. Ezek is nagyon sokat jelentenek!)


Legyen szép a napod!!! :-D

2011. aug. 19. 12:01
 8/9 anonim ***** válasza:
Én nagyon utálom a rendetlenséget, hetente 2x nagyobb takarítás(porszívó, felmosás, fertőtlenítés, portörlés, havi 1-2x vízkőtelenítés)ezenkívül csak az alapok vannak minden nap. Vasalni is mindig úgy szoktam, hogy rögtön mikor a ruhákat leszedem rakom a székre. A házimunkát és főzést mindig akkor csinálom, amikor a gyerek alszik, így van idő:-) A fiam 2 éves lesz, a tesó pedig szeptember végén születik:-)
2011. aug. 19. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:

A kisebbik nekem is 2 éves (a nagy 4.),és szeptember közepére vagyok kiírva :-D


A nagy már nem alszik,a kisebb pedig nem olyan sokáig,hogy legyen időm bármit is csinálni,amúgy akkor szoktam én is pihizni. Ebéd után rögtön elmosogatok,és ekkor szoktam a konyhát feltörölni. Naponta kell porszívóznom mind a 2 szobába. Nem tudom mit rontok el,hogy ennyiszer kell porszívózni!-pedig már a lányokat be szoktam fogni,hogy a szobákban szedjék fel a szemeteket. Van,hogy elég,de van hogy így sem úszom meg a porszívózást...


Köszönöm szépen Neked is a választ! :-D

Boldog babavárást és egészséges kisbabát!!! :-D

2011. aug. 19. 12:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!