Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A babák vércsoportja csak...

A babák vércsoportja csak valamelyik szülőével lehet azonos, vagy akár teljesen különbözhet tőlük?

Figyelt kérdés
2011. szept. 8. 18:18
 1/9 anonim ***** válasza:
28%
Nem különbözhet.
2011. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
24%
Nagyszülőével is azonos lehet, meg egy dédszülővel is mivel hét ágra üt a gyerek. A szülőpár az kettő, a két nagyszülő az + 4, és még egy dédszülő az hét.
2011. szept. 8. 18:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

hogyne különbözhetne


[link]

[link]

2011. szept. 8. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

8. osztályos tananyag


milyen nagyszülőről hadováltok?????

vércsoportot 2 allélpár határozza meg, értelemszerűen az egyiket aputól másikat anyutól örököljük

A, B domináns

0 recesszív

+ domináns

- recesszív


ha apu A+ (A0+-), anyu meg B+(B0+-), attól még a gyerek akár 0-(00--) is lehet

2011. szept. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Apa A-s, Anya B-s, én pedig AB-s vagyok.
2011. szept. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Mivel a két szülő vércsoportja adja az alapot, így "keveredhet" a vércsoport. Azaz pl. nálunk: Az enyém A negatív, a férjemé 0 pozitív.

1. gyerek: A pozitív

2. gyerek: A pozitív

3. gyerek. 0 pozitív

3. gyerek: A negatív.

Az első kettő bár az én fenotípusomat, de az apjuk pozitív Rh- faktorát örökölték.

[link]

2011. szept. 8. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
80%
Általános iskolai tananyag.A szülők vércsoportját örököljük.Ha pl.mindkét szülő 0-ás akkor nem lehet a baba mondjuk B-s.
2011. szept. 8. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én is ab-s vagyok ,a férjem is ab-s.A három gyerekünkből kettő b-s.Lehet,hogy a harmadik is de az ő vércsoportját nem tudjuk.
2011. szept. 9. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Előző vagyok.

Kíváncsi leszek,hogy mennyi idő múlva jönnek majd az agyoniskolázottak,hogy akkor tuti nem a férjemé a gyerekek.

2011. szept. 9. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!