Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Őszintén:ezek mellett a...

Őszintén:ezek mellett a feltételek mellett vállalnátok-e babát? Nagy, újszerű, összkomfortos tanya, stabil munka, stabil párkapcsolat, hitel nélkül?

Figyelt kérdés

Mivel tanyán szerettünk volna élni,tanyát vettem.Nincs földünk,se jószágunk,se állataink,semmi ilyesmi.

Főút mellett lakunk,buszmegálló is közel van,posta is jár,tudunk fűteni(gázzal vagy fával is)van vizünk,villanyunk,tv,net...A ház 15 éves,tehát nem egy őskövület.


De a rokonok szerint "ilyen körülmények közé"(tanyára)nem lehet gyereket vállalni,azt mondják,hogy költözzünk faluba(ahhoz hitelt kellene felvenni meg nem is szeretnénk vissza költözni faluba,falun laktunk elég volt)

Mert mi van,ha: beteg a gyerek,hogy ér ki a mentő(7 kilométer a város,a falu sokkal közelebb,a szomszédhoz is 5 perc alatt kiért a mentő)

Hogy megy iskolába stb...(hogy menne,busszal vagy biciklivel mint mások)

Ilyen badarságokkal idegesítenek.Nem,hogy örülnének,hogy szépen boldogulok szülői segítség nélkül és szeretjük a párommal egymást?Nem tudom mi bajuk van azzal,hogy tanyán élünk.

Anyagi helyzetünk is stabil.

22/L és 27/F


2011. szept. 11. 14:51
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
100%

Ne viccelj! Ennél kevesebbre is sokan vállalnak babát.


Mennyivel lenne jobb a faluban, hitellel??

Ne figyelj másokra. Ott éltek, ahol ti szeretnétek, én már ettől is nagyon boldog lennék. Stabil munka, stabil párkapcsolat.... nektek nagyon szép életetek van, gratulálok hozzá! :)

2011. szept. 11. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 A kérdező kommentje:

Köszönjük a válaszokat,mi is így gondoljuk.

Valóban,olyan helyen lakunk,hogy mindent könnyen meg tudunk közelíteni és az a legfontosabb,hogy ilyen helyen szerettünk volna élni mindig.

Semmiben se más,mint a falu,ahol eddig laktunk,komfort fokozatban sem.Az is biztos,hogy állatokat soha nem fogunk tartani,mint ahogy a keret se műveljük.Szép,füves minden,főút mellett lakunk,vannak szomszédaim ugyanúgy...

Szóval ezért nem értem,hogy a rokonság miért botránkozik meg azon,hogy mi tanyán lakunk és ide tervezzük a családot,nem faluba és nem városba.Sőt,a legjobb,hogy ki is jelentette egy kedves rokon,hogy lehetek ilyen felelőtlen :-)

Azt elfelejtik,hogy a faluban,ahol laktunk nem volt munkája egyikünknek sem,még a városban sem,itt meg egyből találtam és nem mezőgazdasági munkát,hanem "vezetői" beosztásban dolgozok(igaz,hogy sokat kell ott lennem,de nincs messze a munkahelyem legalább)Párom is talált,bár ő csak alkalmit egyenlőre.


Köszi még egyszer a hozzászólásokat!

2011. szept. 11. 20:11
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Istenem mennyire irigyellek!!!!35 éves 2 gyerekes anyuka vagyok ,tele álmokkal.Gyerekkorom óta a legnagyobb,hogy egy tanyán éljek.Sokkal jobb környezet a gyermekeknek mint a város ahol csak a bűz,erőszak,és züllés van(tisztelet a kivételnek)Én ha tehetném gondolkodás nélkül szülnék a legnagyobb boldogságban!
2011. szept. 12. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 A kérdező kommentje:
Köszi neked is utolsó válaszoló.Örülök,hogy a többség is úgy gondolja,hogy megfelelők a körülményeink :-)
2011. szept. 12. 09:57
 15/18 anonim ***** válasza:

Szia! Mi a párommal épp most építkezünk, remélhetőleg egy hónap múlva már a tanyán leszünk. Majdnem ugyanannyi idősek vagyunk, mint ti. Az ő édesapja tanyája, de a dombon fent megkapunk egy házikót, csak rendbe kell tenni. Nagyon boldog vagyok, egész életemben tanyán akartam lakni! Viszont azt tanácsolom, kiskertetek legyen, egyáltalán nem nehéz rendben tartani, mi csak kb. minden második hétvégén jutottunk le, mégis lett 3 zsák krumplink, egy csomó céklánk, babunk, répánk... Ilyen kevésbé igényes növénykéket ültettünk. Nincs sok munka velük. Ősszel egy kis trágyát beszántotok, a gaztól nagyjából tisztán tartjátok, hogy növekedjenek jobban és a betegségek se nagyon tudjanak szaporodni.


Néhány tyúk pedig elkapirgál az udvaron, este maguktól beülnek, de ha zavar, hogy szabadon vannak, lehet nekik ketrecet csinálni. Még tojatóládát kell nekik eszkábálni és kész. Konyhai maradékot, füvet, kevés búzát, meg darát kell nekik adni, emellett kavicsot vagy folyami homokot néha, kell a zúzájukba. És tojáshéjat. A legjobb, ha van egy vödör a háztartásban a szemetes mellett, szinte minden szerves anyagot, ételmaradékot megesznek, a fenntartásuk így hihetetlen olcsó és ellátnak tojással. Ha van kakas és megkotlik egy tyúk, még az utánpótláson sem kell görcsölni, csak a kakast néha lecserélni... Szóval még ha disznót, birkát nem is akartok tartani, egy pár tyúkot érdemes, mert hamar megtérül az áruk, meg esetleg egy-két kecskét, nagyon igénytelen állat, a teje kitűnő, sok esetben elmulasztja az allergiát, a gyerekeknek is érdemes adni megelőzésképp. Kiváló immunerősítő!

Sok sikert!

22/L és 25/F

2011. szept. 21. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:

Szia! Nagyon szigorú vagyok az ideális körülményeket illetöen, de majdnem hogy nem értem a kérdést :)

Legnagyobb butaság lenne azért hitelt felvenni, hogy faluba költözzetek. Még ha várost mondanának, oké... Modern világban élünk, van net, telefon, közmü... nem barlangban laktok. eltúlozzák az ismeröseitek. Annyi, hogy autó az azért szükséges. Mert lázas,hányós stb beteg gyerekkel a buszt várni nem lenne jó, de mentöt azért luxus lenne hívni.

2011. nov. 3. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 A kérdező kommentje:

Autónk is van,mindkettőnknek.Erre meg azt mondták,hogy jajj persze,tanyára kell is az autó,anélkül nem lehet ott élni...

Hozzáteszem,már azelőtt volt kocsink,hogy ide költöztünk.


Meg,hogy messze van.

Igen,de ez is relatív.Ahol eddig laktunk(nem egy házban,de pár utca eltéréssel a rokonoktól) oda tényleg messze van.

De azt mindig én teszem hozzá,hogy igen,tőletek messze van,de itt is van közel város,kettő is.Ja és érdekes,erre is élnek emberek.


Kertre tényleg nincs időnk,locsolni kell rengeteget,megpróbáltam,de nem éri meg.

Jószágot se fogunk tartani.

Lett egy nagy kandúr macskánk(utcáról hoztuk haza) arra azt mondták,hogy macska is kell,mert biztosan rengeteg az egér,majd megfogja(nincs egér,de mindegy,nem ezért lett a cica)

Lett kutyánk is aztán(kicsi tacsi) arra is az volt a reakció,hogy kell is tanyára kutya,megvédi a házat(de mitől???)


Meg,hogy nem tudnának olyan helyen élni,ahol se közvilágítás semmi(erre én ezt szoktam mondani,hogy ahol eddig laktam,ott se volt-tényleg nem,szóval hozzá szoktam)


Az ilyenekkel lett teli a hócipőm,ezért is írtam ki a kérdést.

2011. nov. 6. 16:38
 18/18 anonim ***** válasza:

Bár régi bejegyzés megirom a véleményem. Mi is tanyán élünk 4 gyerekkel. Van nagy föld sok jószág. Imádom minden pillanatát.Gyerekeknek a legeslegjobb itt a friss levegőn a szabadban. 4bol 3 gyerek iskolás. Simán be tudnak járni. Egyébként van iskolabusz. Mi most tervezzük az 5.babat.

Én 34eves vagyok férjem 38.mindkettonknek van jogsija így be lehet menni.

Remélem maradtatok a sajt kis elkepzeleseiteknel. Mikor mi kikoltoztunk mi is meg kaptuk h városból ki jönni... De hát pont lesz@rtuk. Sok az irigy...

2021. ápr. 18. 12:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!