Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Magyar iskolák » Ráérek a diákhitel engedményez...

Ráérek a diákhitel engedményezési szerződését leadni az egyetem tanulmányi osztályán beiratkozáskor?

Figyelt kérdés
Vagy még azelőtt kell? És a 3. példányt a diákhitel központnak kell elküldenem? És azt mikor?
2011. aug. 4. 12:19
 1/8 anonim ***** válasza:
Na, ez egy jó kérdés, én az OTP-n keresztül intéztem mindent (mivel ott van számlám), kiadták a papírt, kitöltöttem, visszavittem, a többit ők intézték. Volt ez tavaly, nem hinném, hogy azóta annyit változott, hogy az egyetemen keresztül kellene intézni...
2011. aug. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Ráérsz regisztrációs héten bevinni a suliba a 3 példányt. És nem tudom az előző miről beszél, az oké, hogy az OTP nél intézte, de utána még a suliban neked kell elintézni az engedményezés részét.

Én is az OTP-nél kötöttem, de utána még egy megadott határidőn belül a sulinak le kellett adni az engedményezés lapokat. És ezt minden félévben! Míg az OTP-ben csak a szerződés megkötésekor szükséges jelen lenni. A félévek során nem kell oda külön bemászkálni.

2011. aug. 4. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Szóval akkor az OTP-nek adjam le az engedményezési szerződést? (Én is ott nyitottam számlát.)

De a diákhitel.hu oldalon azt írták, hogy a Tanulmányi hivatalba kell bevinnem a diákhiteles szersődésemmel együtt, és ott helyben aláírnom.

2011. aug. 4. 14:23
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm 2. válaszoló, most már világos.
2011. aug. 4. 14:25
 5/8 A kérdező kommentje:
ŐŐ még valami. A pénzátutalási részét utána a Diákhitel Központ intézi majd, vagy az én számlámon keresztül kell majd eljuttatnom a sulinak?
2011. aug. 4. 14:31
 6/8 anonim ***** válasza:

Diákhitelék utalják egyből a suli számlájára, a te neptun számládon keresztül.

De van olyan is, hogy megérkezik a neptun számládra az összeg és neked kell ott a neptunban tovább utalni a suli számlájára. (Ez egy gombnyomás és kész is).

2011. aug. 5. 04:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
És a neptunszámlám hol tudom megnézni? Mert eddig nem találtam sehol a neptunban.
2011. aug. 5. 13:59
 8/8 anonim ***** válasza:
Mindhárom példányt neked kell bevinned a tanulmányi osztályra, egy példány a tiéd marad, egy az övéké, egyet pedig elküldenek a diákhitel központnak.
2011. aug. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!