Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért forszírozzák annyira a...

Miért forszírozzák annyira a gyerekszületést szinte minden országban, mikor annyira nincs munka az emberek nagy részének?

Figyelt kérdés
Én nem értem, de tényleg. Nem inkább azt kéne nyomatni, hogy legyen kevesebb ember a Földön, de kényelmesebb és jobb lenne az élet? Vagy hülyeséget gondolok? 17/L.
2011. szept. 13. 00:34
 1/5 anonim ***** válasza:

Van érzelmi része is, ha azt nem érted, nem kezdem magyarázni.

Viszont a kevés gyerek azt jelenti, hogy 20-25 év múlva sokkal kevesebb lesz az aktív dolgozó, így pár évtized múlva egy dolgozónak kell eltartania egy nyugdíjast, tehát összeomlik az egész rendszer, mivel ez így nem működik.

Az meg így, ebben a formában nem igaz, hogy nincs munka. Az ország bizonyos részein valóban nincs, főleg egy képzetlen embernek. De Budapesten és a nyugati területeken van. Nem mindenki tud a szakmájában elhelyezkedni, nem kell álomfizetésre várni, de aki akar, dolgozhat. Sőt, egy barátnőm most költözött Kecskemétre, és ő is azonnal talált munkát.

Nem tudom, hol élsz, de még fiatal vagy, tanulj keresett szakmát, aztán költözz az ország olyan részébe, ahol van munka. Te még megteheted.

2011. szept. 13. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Budapesten élek. És nem is rossz környezetben. Csak mást látok mint amit érzek... :( Most is 4 ember tart el 10-et, ezt olvastam a hvg online-ban. Én úgy érzem, nem jó felé tart a világ. Rengetegen vagyunk. Vagy akkor igazságtalan az elosztás, fél Bp-et ki kéne "költöztetni" olyan falvakba, városokba, ahol a népsűrűség nem elegendő. Vagy nem tudom.
2011. szept. 13. 09:46
 3/5 anonim ***** válasza:

Tudod, ha nem születik gyerek, akkor a társadalom elöregszik. Egy normál családot nézve ha két gyerek születik, az csak a szülőket pótolja. Ha kevesebb, akkor a társadalom halálra van ítélve. Ha több születik, akkor nő és frissül a népesség. Most azon kívül, hogy nagyobb a halálozások száma mint a születéseké, és egyre több a nyugdíjas, nagyon sok a leszázalékolt ember is. Azokat is valakinek el kell tartani. A falvakban sok helyen alig látsz gyereket, csak időseket, nincs már se iskola, se óvoda. A házak (gyönyörű nagy családi házak) ott állnak üresen, romlik az állapotuk. A másik, hogy nem globálisan kéne nézned az emberiség létszámának növekedését, mert az elmaradott, szegény és éhező országokban van túlnépesedés, a fejlettebb társadalmakban van családtervezés, és nem is születik annyi gyerek. De ha csak az életszínvonalat veszed figyelembe, akkor a munkamorált is javítani kéne, mert vannak, akik nem is akarnak dolgozni, mert úgyis kapnak segélyt. És őket is mi tartjuk el, akik adót fizetünk. Nap mint nap botlok olyan sokgyerekes szülőkbe, akik közlik vidéken egy munkalehetőségre, hogy nem, mert nem fog hajnal 5-kor kelni, ahhoz, hogy az építési vállalkozó mellet keressen egy hét alatt annyit, mint más egy hónap alatt, vagy képzettség nélkül esetleg menjen a földekre, amik ott hevernek gazosan, műveletlenül, nyakig érő parlagfűvel... Ez lenne a "jólét" kulcsa a gyermekvállaláson felül. Sok mindent láttam már és megtapasztaltam, én is éltem a fővárosban, jártam egyetemre, dolgoztam irodában és szántóföldön is, van egy kertes házam szép udvarral és konyhakerttel, de ez csak úgy megy, ha az ember hajlandó tisztességesen megdolgozni azért, hogy jobb legyen.


A gyerekek születése tényleg érzelmi dolog is, mert ha csak magamat nézem, pótolhatatlan, amit egy gyerek jelent a szülőnek. Most várom a másodikat, még csak el se kapkodtam. :)


33/N

2011. szept. 13. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Nagyon nagyon köszönöm a válaszodat, most már értem! :) Sok sikert a babákhoz, és nagyon jó egészséget az egész családodnak! :)
2011. szept. 13. 14:58
 5/5 anonim ***** válasza:
Aranyos vagy, köszönöm! Örülök, hogy egy picit segíthettem. :)
2011. szept. 13. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!