Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért számolják így a GYED-em?

Miért számolják így a GYED-em?

Figyelt kérdés

Idén decemberben szülők. Tavaly július óta vagyok 8 órára bejelentve x összeggel, előtte 6-ra voltam. Könyvelő ismerőst sajnos csak futólag tudtam eddig megkérdezni, de valami olyasmit mondott,hogy nem a 8 órás fizum után fogom kapni a GYED-et,hanem a 6 órás után is átlagolva. De nem egészen értem miért. Szülés előtt fogom igényelni egy picivel. Ha azt nézem,az igénylés előtti egy évben nekem már a 8 órás állásom volt. Nem értem,hogy hogy kavar be a tavalyi 6 órás fizum!

Segítene valaki,hogy megértsem?


2011. szept. 13. 11:34
 1/3 anonim ***** válasza:
43%
A szülést megelőző két év a GYED alapja. 2010.01.-2010.06. 6 órára voltál bejelentve, ezért kerül ez is bele.
2011. szept. 13. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Dehogy a szülést megelőző két év a gyed alapja! Az csak a gyed idejét befolyásolja.


A táppénzszabályok szerint számfejtik a gyedet is, azaz az igénylést megelőző naptári év jövedelme a mérvadó. Annak a 70%-a, max a mindenkori minimálbér kétszeresének a 70%-a lehet. Mivel novemberben igényled a tgyást, így a gyed igénylése már 2012-re esik, amikor a 2011-es évi jövedelmedet nézik, azaz a 8 órás béred után fogod kapni.


Viszont a tgyás összegét befolyásolja, hiszen azt idén igényled, így a tavalyi 6 órás és 8 órás jövedelmed után fogod kapni.

2011. szept. 13. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Utolsó! Igazad van! Te egy Istennő vagy! Még a könyvelő is rosszul tudta!:)))

Felhívtam az OEP-et és mondták,hogy az igénylést megelőző év jövedelme számít, és így van ahogy mondta,ha én 2012-ben igénylem, akkor már a 2011-es jövedelmem lesz az alapja, ami jóval nagyobb. Sőt a főnököm most szándékozni adni valami nagyobb összegű juttatást, ami szintén beleszámít!

Jaj, most boldog vagyok!

Nagyon hálás vagyok!

2011. szept. 13. 14:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!