Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kovács Nóra, vagy Kovács Nóra...

Kovács Nóra, vagy Kovács Nóra Boglárka?

Figyelt kérdés

Nemsokára megszületik a pici lányunk. Elég nagy trauma volt az apjának, hogy nem fiú, de most már nagyon várja a lányát, és becézgeti, simogatja pocakon keresztül, stb.


Én beleszerettem a Boglárka névbe, míg az édesapja a Nóra nevet favorizálja.

Úgy gondoltam, hogy ha már az apja nagy bánatára nem fiú, akkor legyen az ő joga a névadás, legyen Nóra (annyira nem rossz név, hogy tiltakozzam ellene).

De nekem változatlanul nagyon tetszik a Boglárka, és arra gondoltam, hogy megkaphatná második névként a Boglárka nevet is.

De nem túl hosszú így? Kovács Nóra Boglárka...


2011. szept. 15. 18:01
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
37%

Nekem általános iskolában volt Kovács Nóra nevű osztálytársam gimiben pedig Kovács Boglárka :) nekem egyik sem tetszik, nagyon elterjedt nevek manapság

28/L

2011. szept. 15. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Az én nevem sokkal hosszabb :D


Az a legjobb szerintem, ha mindkét nevet megkapja. Mindkettő nagyon szép, és együtt is jó. És így mindketten adtatok neki egy nevet, ez igazságos :D

2011. szept. 15. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
47%

hát nem rövid...!

nekem is jobban tetszik a Nóra.már annyi Boglárka van,és ráadásul öket mindig csak Bogizni fogják.

De nem lebeszélni akarlak,ha ez neked annyira tetszik akkor add mind a kettőt.

2011. szept. 15. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
61%
én csak a nórát adnám, te boglárkának fogod hivni? mert ha mindenki nórának hivja fölösleges a második név, ha lesz még egy lányotok ő lehet boglárka
2011. szept. 15. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

lanyom Boglarka Dorka es mindket nevet hasznaljuk

En valasztottam a Boglarkat ferjem a Dorkat es nem Bogi a becezese :)

mindkettot adjatok nyugodtan, ha ugy tetszik nektek :)

2011. szept. 15. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
45%
Boglárka most mint égen a csillag:(((Én tuti nem adnám ezt nevet.Anno mikor én születtem mindenki Szilvi volt.6 Szilvi volt az osztályban,most a Hanna,Anna,Panna érik be nem soká az iskolapadba,-6-7 év múlva meg a Bolglárkák,Zoék,és Jázminok lesznek rengetegen!
2011. szept. 15. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%

A Nóra és a Boglárka is nagyon népszerű mostanában. 2000 Lakosú településen élek, a héten született egy Boglárka, előtte augusztusban is egy. Nóra az elmúlt évben három született nálunk.

Szóval ebből a szempontból mindegy. Nekem a Nóra tetszik a kettő közül, de mivel a Kovács névvel együtt eléggé gyakori, így hozzátenném a Boglárka nevet is. Annyira nem vészesen hosszú, de a kettő együtt egyedibbé teszi a vezetéknevet.

2011. szept. 15. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%

Hmmmm.. Én is így jártam: a kislányunk Nóra lett apuka javaslatára (nekem is tetszik a név), de az én kedvencemet nem adtuk 2. névként. Én megbántam, de már nincs mit tenni. Az vigasztal, hogy a Nóra név tetszik azért, ill. ritka a családnevünk, és emellé nem illett volna szintén ritkán adott név.

Ne járj úgy, mint én, adjátok 2.-nak Bogit :))

2011. szept. 15. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
45%

A Nóra név gyönyörű, az én kislányom is az.


A Boglárkától már a falra mászok. Maga a név sem tetszik egyáltalán (olyan, mintha bogárka lenne), és nem szeretem a kicsinyítő képzős neveket: Hajlnalka, Angelika, Mónika, Boglárka..... És nem beszélve arról, hogy millió Boglárkát ismerek. Óvónő voltam pár éve 10 éven keresztül, és nem volt olyan év, hogy ne lett volna legalább egy Boglárka a csoportban, de olyan is előfordult, hogy egyszerre 4 volt!!! És mellé 3 Márton :-))

2011. szept. 16. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
Utolsó én is óvónő vagyok, most 3 éve már nincs olyan csoport, amelyikben nem lenne minimum kettő Hanna. Tucatnév lett :)
2011. okt. 20. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!