Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok, hogyan kell...

Nagycsaládosok, hogyan kell jól beosztani a pénzt?

Figyelt kérdés

3 gyerek van, 1 éves,4 éves 12 éves.

65000ft(számlákon kivűl).Számításba kell venni,hogy nálunk soha nincs itthon semmi,mert a férjem, gyakran mondja,hogy ne fizessek egyszerre sokat ráérek mindig aznap megvenni ha kell.

A legolcsóbb pelenka is egy vagyon,oviban minden héten van min.1000ft befizetni való, a sulit nem is említem, a ruhákból folyamatosan kellene venni mert most éppen őszi nincs.

Ti,hogy csináljátok?


Ja és válogatósak is, pl. az olcsó kenőmájast senki nem eszi meg, csak mindjárt a 300-on felülit............

Nem ítéleteket várok,hanem ötleteket.

Köszi.


2011. szept. 21. 07:58
 1/5 anonim ***** válasza:
81%

hmm

nekem is 3 gyerekem van

de kizárt h válogassanak simán megveszem az olcsót és ha nem eszik meg akkor éhesek maradnak :-)


és én nagybevásárlók szerintem jobb mintha minden nap mennék (max kenyeret veszek minden nap másnap

nekem az vált be h előre megírom h melyik nap mit főzők és csak az ahhoz szükséges dolgokat veszem meg és listát írok mi fogyott el hónap közben és csak azt pótlom ha kell

nekem a legkisebb 8 hós figyelem az akciókat számolok és úgy veszek pelust ha tényleg nagyon jó az ár akkor akár 4-6 csomagot is veszek mert akkor jó ideig nem kell :-)

ruhát cipőt sokat kapunk rokonoktól ismerősöktől persze van amiből kell az új akkor kénytelen vagyok megvenni

sok esetben turiban találok potom pénzért ruhát nekik és magamnak is

és ott van a NOE is rendszeresen kapunk adományba tartós élelmiszert lisztet tésztát kekszet kakaót teát stb...

2011. szept. 21. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

A férjednek nincs igaza, ha minden nap boltba jársz, akkor nagy valószínűséggel megveszel olyan dolgokat is, amikre igazából nincs is szükséged.


Én pénteken tartom a nagybevásárlást, ezen kívül nem megyek élelmiszerbolt közelébe sem. Rengeteget spórolok így. Csütörtök este leülök receptekkel együtt, és összeállítok egy heti menüt (rengeteg olcsó ételt találsz a neten). Felírom a hozzávalókat, meg ami még kellhet (pelenka, stb.), és mindent megveszek pénteken.


Azt meg el kell nekik magyarázni, hogy nincs pénz a drága kenőmájasra.

2011. szept. 21. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

1 pici gyerek+2 nagyobb

Pelenka 37Ft, harmadosztályú 25. Popsitörlő olcsó is megteszi, vagy vizes vatta. Popsikenőcs, fürdető gyógyszertári. A nagyoknak nagy kiszerelésű pl. Baba.

A férjem belátta, hogy mennyivel olcsóbban vásárolunk az auchanban, vagy más nagy helyen, így előre megveszünk sok tejet, folyékony szappant extra olcsón, stb. Mint a közeli boltokban. Pl. folyékony szappant veszünk 1 litert 139-ért, itt a közelben lenne min. 300 egy kis flakon.. Tej dettó. És sok más dolog. A gyerekek pedig azt eszik, ami van, ha nincs pénz danoninora, akkor olcsó joghurtot kapnak, stb. Ez van, ezt meg kell tanulniuk, rajtad múlik.

2011. szept. 21. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Legfontosabb pedig tényleg az lenne, hogy ne járj napi rendszerességgel a boltba. Én is úgy szoktam megtervezem előre, hogy miket főzök és csak azt veszem. Pelenkát mi is 39-40 ft veszünk, olcsók között is vannak jó minőségűek.
2011. szept. 21. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
100%
Bár nálunk csak 2 gyerek van, de én is akartam kiírni hasonló kérdést. Mi havonta 1x nagybevásárolunk a Tescoban. A férjem ezt úgy tekinti, hogy akkor már el is van intézve egész hónapra a kaja. De hetente 1X biztos le kell mennem még a közeli Sparba (ami elég drága) és szinte minden nap bemegyek a házunkban lévő kisboltba. A Sparban biztos hogy nagyon lehet szórni a pénzt, mert valamit mindig megkívánok . De a kisboltban szerintem az a jó, hogy nem önkiszolgáló és már úgy megyek be, hogy tudom mit fogok kérni. Ha az eladó megkérdezi, hogy "adhatok még valamit?", akkor gyorsan rávágom, hogy nem. És az is biztos, hogy nem szabad éhesen menni élelmiszerboltba. Beszéltük is a férjemmel, hogy egyszer ki kéne próbálni, hogy mindenből a legolcsóbbat venni. De aztán gyorsan el is vetettük ezt. Nálunk is gond, hogy nem eszik meg pl az olcsó virslit, de meg is értem őket, mert förtelmes. Inkább akkor ritkábban eszünk virslit, de az minőségi. Azért is aggódom, hogy az olcsó kaják nem túl egészségesek. Ezért pl a multkor csináltam nekik krémtúrót és a körözött is nagyon finom (csak ezt a gyerekeim nem így gondolják).
2011. szept. 21. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!