Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Nagycsaládosok! Miért vállalta...

Nagycsaládosok! Miért vállaltatok több gyereket? Előre eldöntöttétek, vagy így alakult?

Figyelt kérdés
2011. szept. 7. 11:42
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Ez engem is érdekel.
2011. szept. 7. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Első házasságomból van 2 gyerek, a második férjemmel is szerettünk volna közöset: így lettünk nagycsaládosok.

A gyerekkori 4-gyerekes álom ugyan csak álom marad, de így is boldog vagyok :)

2011. szept. 7. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

A múltkor a MÁK ügyfélszolgálatán találkoztam egy anyukával, várakozás közben beszélgettünk.

Kiderült, 7 gyermeke van a legnagyobb 23 a legkisebb 3 éves.

ÓÓÓ, mondtam, nekünk ő lesz a második (pocakomra mutattam), és azt hiszem nem is lesz több, bár nem biztos.


Erre ő rögtön mondta, hogy ők is azt hitteék,hoyg kettő lesz vagy legfeljebb három, de azt mondta 3 után már nem volt megállás, egyre jobban élvezték a gyerekeket, annyi örömöt kaptak és olyan jó volt látni őket felcseperedni,hoyg nem tudtak megállni.

2011. szept. 7. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

Kedves 13:01!

Ez nagyon szép történet, jó ilyet olvasni.

2011. szept. 7. 13:19
 5/9 anonim ***** válasza:
88%
Két pici van, szeretnénk harmadikat is. Nem tudom miért. Valahogy úgy érzem, úgy lennénk egy teljes család.
2011. szept. 7. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
87%
Én kettőt szerettem volna, férjem egyet. Nekem még két testvérem van, férjem egyke. Én mindig lehurrogtam az anyukámat, hogy én nem leszek ilyen bolond, nem áldozom fel magam teljesen, nem leszek mártír, stb... Nos sikerült az első. Lány lett, én teljesen boldog voltam, férjem kapásból közölte, hogy akkor lesz még egy. Én ezért is boldog voltam, hiszen kettőt szerettem volna. Jött a második, kisfiú lett. Nagy volt a boldogság. Mikor ő is megszületett én olyan furcsán éreztem magam. Szomorú voltam, hogy többé nem adatik meg, hogy terhes legyek, hogy szoptassak, hogy pici babám legyen. Mondogattam is a férjemnek, hogy azért ha jól állnánk anyagilag majd, és a gyerekek iskolásak lesznek vállalhatnánk még egyet. Ő bizonygatta, hogy még egy sírós kisbabát nem szeretne, ő szeretne most már aludni, neki jó így ahogy van. Kisfiam 9 hónapos volt (nagy lányom 24 hónapos), mikor kiderült ismét terhes lettem. Nem terveztük, egyetlen egyszer túl jól éreztük magunkat. Férjem azonnal abortusz párti lett, én zokogtam, hogy arra nem lennék képes. Férjem csak mondta, mondta, hogy éhen halunk, hogy tönkre teszem a gyerekek jövőjét. Én pedig hajtogattam, hogy ahol két gyerek boldogan felnő, ott fel kell tudnia nőni egy harmadiknak is. Nos tény, sosem voltunk gazdagok, még tehetősek sem, talán még a középosztályt is van hogy nem súroljuk. De! Imádom a gyerekeimet. Mindenem szívesen feláldozom értük! Amíg élek, és van két kezem és két lábam a szívemet, lelkemet kiteszem azért, hogy boldogak legyenek. És bizton állítom a férjem is ugyan így gondolkodik. Egyenlőre úgy tűnik sikerül is. Nos, megtartottuk a babát, egy nap alatt átértékelte a férjem is a dolgokat. Azóta a legkisebb 5 hónapos. Minden rendben van. Egy igazi angyal. Azért több gyerekre én már nem vágyok. Elég nagy "meló" ez így is.
2011. szept. 7. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nekem az első házasságomból volt már egy.A 2. férjemnek még nem volt,az pedig nem volt kérdés,hogy akarunk közös gyereket.Most meg már annyira belejöttünk-és úgy repül az idő,a babából ovis kisember lett-hogy úgy döntöttünk,szeretnénk még 1-et.Augusztusban rá is álltunk az ügyre...
2011. szept. 7. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
44%
Nekem már van 4 pici babám, de amíg lehet (most 29 vagyok, ki tudja mit bír a szervezetem) nem fogunk védekezni, örömmel várunk minden babát
2011. szept. 7. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
84%

15 évesen szültem az első lányomat aki most 16 éves :-)

Van egy 26 hónapos ( 2,1 éves :-D) kislányom , egy 1 éves kisfiam és most ismét babát várok :-)

Az első lányomat nem terveztük , de megtartottam.Azóta új férjem van, aki kicsi kora óta neveli velem a nagylányom.Vele már terveztük a kicsiket , és a 4. babát is terveztük , mert még szerettünk volna egy kisfiút :-)

31.N

2011. szept. 7. 22:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!