Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Éghet egész éjjel a sólámpa a...

Éghet egész éjjel a sólámpa a gyerekszobában?

Figyelt kérdés
Nem tudom hogyan járjunk el helyesen a használatával...
2011. szept. 21. 09:24
 1/6 anonim ***** válasza:
Persze!
2011. szept. 21. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Világíthat.Mi most szoktunk le róla, hogy a lányom két éves lett.
2011. szept. 21. 13:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
17%
Éghet, de minek? Nálunk is van, és ha menni kell a gyerekhez éjjel, akkor csak felkapcsolom és kész. Egyrészt nem akartam rászoktatni olyanra, amiről később le kellene szoktatni, így könnyebben félne a sötétben, mikor már nagyobb, másrészt meg sötétben tud az ember normálisan pihenni, ezt már számtalan alváskutatás bizonyította. A melatonin, ami a fejlődéshez, az agyi kikapcsoláshoz, pihenéshez kell, csak sötétben tud megfelelő mennyiségben termelődni.
2011. szept. 21. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Kutatás ide,oda,az én fiam csak úgy alszik ha fényesség van.Azért váltottunk a sólámpára,hátha jobban alszik a jó hatásától...mert eddigi élete során 19hós nem sokszor aludta át az éjszakát
2011. szept. 21. 14:47
 5/6 anonim ***** válasza:
17%
Na látod, valószínűleg azért alszik csak így, mert így szoktattad. :( Én ezt akartam elkerülni, hogy utána meg sötétben ne tudjon. Első éjszakától kezdve lekapcsoltam a villanyt, hogy ezt szokja meg. 2 éves, igazi mormota.
2011. szept. 21. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk is be van kapcsolva egész éjjel. Nem azért mert így szoktattam, régebben sötétben aludt a kisfiam. Aztán egy időben (2,5 éves kora körül) felriadt szinte minden éjjel többször, alig lehetett megnyugtatni, csak úgy aludt el, ha világított a lámpa. Közben kiderült hogy asztma hajlama is van, javasolták a sólámpát, halványan világít, gondoltuk "két legyet egy csapásra" alapon az jó lesz éjszakai fénynek. Azóta nem ébredt fel egyszer sem, már elmúlt 3 éves.
2011. szept. 21. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!