Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A gyerekszobában földig érjen...

A gyerekszobában földig érjen a függöny és a sötétítő, vagy rövidebb legyen? Mekkora? Melyik a jobb? Aki tud, képet is küldjön!?

Figyelt kérdés
2011. aug. 29. 11:33
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem tudom, mekkora az ablakotok (vagy esetleg ajtó), de szerintem csak akkora kell, ami leér az ablakpárkány aljáig, esetleg még az alatt kb. 10 centivel.

Biztosan jól mutat, ha földig ér, de: ha sima ablak van, alatta fallal, akkor oda tehetnél bútort, földig érő függönnyel elég furán nézne ki. És ami szerintem a legfontosabb: legalább egy kis időd lesz, mire eléri a gyerkőc, és elkezdi rángatni. Az én fiaim egyik kedvence volt a függönyrángatás, amint elérték az alját.

És egyébként szerintem a földig érő függöny csak egy jókora szobában mutat jól (persze lehet, hogy nálatok ilyen van, és persze ez ízlés kérdése :-)

Nem tudom, milyen a szobátok, azért írtam ennyi változatot.

2011. aug. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nálunk földig lógott, mert sajnáltam elvágni az anyagot. amint a fiam elérte, magára rántotta, a karnis egyik felét is leszakította, szerencséje volt, hogy a fejére nem esett. vettem hasonló anyagot, varrtam belőle kötőt, és felkötöttem-csomóztam, már csak este húzom el.
2011. aug. 29. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Nálunk világ életemben faltól falig plafontól földig érő függöny volt, most, hogy nekünk is ugyanilyen a lakásunk, én is így használom, sőt nálunk még a sötétítő is így néz ki. Két szobás panel, a radiátorok rondák, el kell takarni valamivel. A fiam már ezt szokta meg, a rángatást persze nem engedtem neki, de nagyon szeret a mai napig elbújni mögé. Anyukám már azt sem szereti, ha a fiam hozzáér a függönyhöz, mikor náluk vagyunk, fél, hogy leesik. Persze karnis és gyerekfüggő, de nem hiszem, hogy ennyi mozgatástól egy betonba csavarozott karnis leesik....

Ha kicserélnénk az ablakokat, és a radiátorokat is, akkor szívesen tennék csak akkora függönyt, mint az ablak. Valóban pakolás szempontjából is jobb.

Ha pici a gyerekszoba egy ablakkal, akkor én csak az ablakra tennék.

2011. aug. 29. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, igen, elég kicsi a szoba, ezért inkább a rövidebbet szeretném, de mivel nem túl szép a radiátor...ezért gondoltam a hosszúra. Csak az úgy összenyomná szegény aprócska szobát... Még gondolkodom, de nagyon a rövid felé hajlok.
2011. aug. 29. 15:41
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Fel lehet csíptetni is, vagy kötni, nálunk is volt sláger a függöny, kicsit cibálni szokta mostanában is 1,5 éves. Próbálok képet keresni neked.
2011. aug. 29. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Valami ilyen a szalagos, bármilyen szalaggal fel lehet kötni, ami színben passzol:


[link]

2011. aug. 29. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Vagy valami ilyen díszcsipesszel alulról felcsíptetni 2-3 helyen.


[link]

2011. aug. 29. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Egyébként szerintem a sötétítőnek nem kell földig érni. Egy rolót nem tudsz helyette elképzelni? Szerintem praktikusabb is és abból vannak, amit nem engedik át a fényt.
2011. aug. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!