Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Terhesség » Akik nagyon szegények hogy...

Akik nagyon szegények hogy oldják meg a gyermekvállalással kapcsolatos kiadásokat?

Figyelt kérdés
2011. ápr. 20. 23:54
1 2 3 4 5
 1/45 anonim ***** válasza:
87%
az unokatesómat tudom csak felhozni példaként. Ő meg a párja tudták h nincs munkájuk mégis megtartották a gyereket(pedig ha arról lett volna szó az anyja ha kell providentet vett volna fel abortuszra). Felvettek minden féle kölcsönt, érzelmi zsarolással a két leendő nagymamától is állandóan pénzt kérnek,velük fizettetik a kölcsöneiket Ergo: más nyakára csinálták oda a gyereket
2011. ápr. 21. 00:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/45 anonim ***** válasza:
88%
Egy bizonyos anyagi szint alatt nem lenne szabad gyereket vállalni. A gyerek érdekében sem.
2011. ápr. 21. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/45 anonim ***** válasza:
87%
Hát mi nagyon messze állunk a valódi szegénységtől, de be kell osztanunk amink van. Használtan sok jó cuccot lehet venni, ruhákat 1 Ft-ért aukciós oldalakon például. És igazából a babának nagyon kevés dologra van valóban szüksége, sok dolog csak bababiznisz. Egy használt babakocsi+kiságy kijön az egyszeri anyaságiból, ruhácskák filléresek használtan, pelenka se kell Libero, jó az olcsóbb is, más pedig azt hiszem nem is szükséges igazán.
2011. ápr. 21. 00:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/45 A kérdező kommentje:
Igen ebben igazad van egyetértek de sokan mégis megtartják engem az érdekelne h ők hogyan oldják meg.
2011. ápr. 21. 00:09
 5/45 anonim ***** válasza:
35%
Állam bácsi támogatásával. Amikor még nem kerestem havi közel egy milliót, meg sem fordult a fejemben hogy gyereket vállaljak. Most 45 éves vagyok, van három. Mindenből megkapják a legjobbat, soha nem kínait meg használtat, mindnek van külön szobája, hitel sem fogja őket terhelni majd, mert nincs. Biztos, nyugodt, szeretetteljes életük van, így nagyobb az esély hogy megbecsült emberekké váljanak, mintha csak azt látnák otthon hogy veszekednek, a lakás tele feszültséggel, szegény még tanulni sem tud. Sajnos nagy részük az utcán végzi, utána meg nem sorolom. Egy szerető és gondoskodó apa.
2011. ápr. 21. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/45 anonim ***** válasza:
44%
állam bácsi segítene. de mostanában nagyon genya és inkább elveszi a szülők házát utána meg a gyereket.
2011. ápr. 21. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/45 anonim ***** válasza:
43%

Nincs az a gyerek akit 5-6 éves koráig ne lehetne nevelni 50-60 ezer forintból kényelmesen.m Nem mondom, hogy minden meg van neki adva, meg hogy ne lehetne jobban nevelni stb de ha csak annyit kap akkor is felnő, és amit nem tudnak neki megadni pénzben, azt adják meg emberileg, elvégre nincs munkájuk, ergo van idejük rá..


De szerintem ketten is össze tudnának kaparni havi 130-140 et amiből nagyjából megélnének, ha van saját házuk..

2011. ápr. 21. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/45 anonim ***** válasza:
51%
Ma 00:40 - nek: Ezt sajna nem egészen értem, kifejtenéd bővebben? Mert ha az eladósodottakra gondolsz, akkor az ő házukat nem az állam veszi el,, hanem a bank. Hozzáteszem jogosan. A kormány így is segített haladékot adni, de ez nem mehet a végtelenségig. Szép is volna ha azoknak akik nem fizetik a hitelt kifizetné az állam, a többi pedig ugyanúgy fizeti, vagy esetleg hitele sincs. Azért ez nem volna túl igazságos. Vagy másra gondoltál?
2011. ápr. 21. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/45 anonim ***** válasza:
80%

00:48 nem bocsi tényleg a bank veszi el a házat. rosszul fogalmaztam, késő is van már.

a probléma az hogy munka nincs. és egyre kevesebb van. és ebből indul ki minden. nem hiszem hogy egy olyan család aki gyereket vállal az ne dolgozzon hogyha van munka.

2011. ápr. 21. 00:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/45 anonim ***** válasza:
18%
Gyereket nevelni 50-60 ezer forintból 5-6 éves korig? Hmmmm. Pelenka havonta 20 000 ft. Tápszer mondjuk egy éves kor után 10 000 ft. Ruha, cipő, játékok, gyógyszer, kaja, nyaralás, rezsi, szórakozás...... Utána számoltál te ennek? És mi lesz 6 éves kora után? Egy gyerek normális körülmények között minimum 80-100 000 havonta. Plusz a többi ami nem csak a gyerekről szól. És ez 6 éves kortól csak még feljebb megy. Én már csak tudom.
2011. ápr. 21. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!