Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha születne egy kisbabám,...

Ha születne egy kisbabám, hetente vagy havonta átlagosan mennyi pénzt kellene rá költenem?

Figyelt kérdés
2011. szept. 24. 17:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
34%
Nekem már régebben születtek a gyerekeim,de a hugomnak 2 éve született. Nála átlagban 60 ezer volt a gyerek havonta. Nálam (az enyémek már egyetemisták ez inkább 100/ gyerek)
2011. szept. 24. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
75%

Húhúúúú sokat, nagyon sokat!


Pelenka hegyek(napi 6-7 pelus), kenőcsök, törlőkendők, tápszerek, tejpépek, ruhák stb. Gyakorlatilag a családi pótlék nem elég egy havi pelenkára.

2011. szept. 24. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%

Amíg pici, viszonylag nem sokat. Persze, az alapvető holmikat előre be kell szerezni, de azok is megoldahtók anélkül, hogy hatalmas költségekbe veritek magatokat, hiszen a pici babák nem képesek elnyűni a kisruhákat, bútorokat, de igazán még a babakocsik is szépen megkímélhetők.. Így akár használtan is tudsz vásárolni töredékpénzért, mint amennyibe a boltban kerülne, szinte új vagy csak enyhén használt holmikat.

Aztán a patikában is kell venni néhány dolgot( sebbenzin, hintőpor, fürdető,stb), ez is kijön 2-3000Ft-ból, max.

Ha van anyatej, a baba etetése 6 hónapos koráig megoldott és ingyen van :) Ha nincs, akkor vagy anyatejet igényelsz vagy veszel tápszert (doki felírja, így olcsóbb, de az árakat nem ismerem).

Pelenka: ez nagyobb költség, mert eleinte elég sok pelus elmegy: kb. havi 6-8 ezer ft.

Ruhák: mint írtam már előbb, de persze, néha új is kell, elég húzósak, de az árak attól is függnek, mennyit akarsz költeni. Egy bodyt pl. vehetsz 600Ft-ért is, de akár 4000-ért is.

Később hozzátáplálás: igazán nem nagy költség, hisz keveset esznek, a családi költségvetést nem igazán terheli meg...

Játékok: itt is nagy a szórás. Fajtától, márkától függően is változnak az árak és persze, hogy milyen játékról van szó..

Szerintem, havi 12-15 ezer bőven elég...

2011. szept. 24. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%
Úgy látszik, én valamit nagyon elszúrtam, hogy soha nem költöttem ennyit egy gyerekemre se, amit előttem írtak.. 60 ezer 1 gyerekre??? Persze, ha van ennyi pénz, nem gond, de ki lehet jönni jóval kevesebből is.. Nálunk 4 gyerek van, a 3 nagy már kamasz, de rájuk se megy el havi 60...
2011. szept. 24. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
ez ugyebár nagyon sok mindentől függ, de én olyan 20-30ezret mondanék havonta.
2011. szept. 24. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
42%

Ha nem veszel márkás,drága cuccokat,ha hamar megkezded a hozzátáplálást,úgy,ahogy minket is etettek,tejjel stb. akkor sokkal kevesebbe kerül. A tápszerek és a többi ma szokásos babakeksz és társai,sokat megspórolhatsz.

Három gyereket neveltem fel anyáink módszere szerint,mindegyik egészséges és nem allergiás semmire.

A szomszédságunkban több pici baba is van,és őket sem tápszerrel etetik.

Tápszerre csak akkor van szükség,ha az anyukának az első hónapokban nincsen teje. De akkor is lehet találni olyan anyukát,akitől lehet kapni anyatejet.

2011. szept. 24. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
83%

Pelenka havonta kb. 5 ezer ft, popsikenőcs(kb. 3-4 hóig elég) 400ft(gyógyszertári), popsitörlő 2-300ft, fürdető kb. 500 ft(gyógyszertári). ruha nem kell havonta, kb. 3 havonta pár ezer ft, ha nem újat veszel.

Fél éves koráig szopizik, tehát az étkezés megoldva, utána ha otthon főzöl neki és nem mű bébiételt veszel pár ezer forint havonta.Inni vizet adok neki, tehát az nem kerül plusz költségbe. Időnként játék , ez változó,attól is függ hol veszed, licitálós oldalakon pár száz forintért is vehetsz nagyon jókat.

Előfordulhat betegség, akkor az 2-3 ezer ft.

Nagyjából ennyi egy gyerek. A határt csak a pénztárca szabja.

2011. szept. 24. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%
Nálunk 2 gyereke van(egy nagy,és egy kicsi)havi szinten elmegy 40-50 ezer ft rájuk.Szerintem is a lehetőségek szabnak ennek határokat.Ha nem lenne miből,biztos mi sokkal kevesebbet költenénk,és jobban meggondolnánk mit veszünk meg nekik.
2011. szept. 25. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
83%

Mióta megszületett a kislányom kb egy hónapba a pelenka,popsitörlő,popsikenőcs,fürdető megvolt 7000 forintból.Tápszert nem kellett venni,mert sokáig szopott,aztán azt ette amit mi,csak pépesen.Pár havonta kell kis cipőre költeni,ruhát mindig kap az ember az ismerősöktől,abból a jobb állapotban lévőt adtam rá,de csak ritkán kellett rá venni kabát,zoknikat,harisnyát,stb.

Nekünk nem sokba van a gyerkőc,mégis szépen járatjuk,naponta meg az rudi,joghurt nem sokba van.

Havi szinten átlagba benne van 10.000 forintba,de nem többe.A kis biciklije került 15.000-be,de nyilván nem vesz az ember minden hónapba ilyesmit.

2011. szept. 25. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
23%

Első vagyok. Azért nem mindent számoltok bele. A gyereknek nem csak a közvetlen szükségletei vannak. Rendben a ruhából, lehet olcsóbbat és drágábbat venni, pelenkából is.

De azért a gyerek megy babaúszásra, babatornára, az állatkerti bérlet is pénzbe kerül, ha a szülőknek szinházjegyük van akkor bébiszitter.....

Természetesen a gyerek nem tud megenni 60 ezer forintot. De legalább ennyibe kerül havonta.

2011. szept. 25. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!