Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egyetem és gyermeknevelés...

Egyetem és gyermeknevelés együtt lehetséges?

Figyelt kérdés

Sziasztok!

Egyetemista vagyok,de szakot szeretnék váltani.Orvosira menni minden vágyam és most meg van rá a lehetőségem,ha itt hagyom az eddigi szakomat.Mint tudjuk ez 6év.Viszont nagyon szeretnénk már a párommal babát és nem akarunk 7-8évet várni vele.Nem tudom hogy mit tegyek.Arra gondoltam,hogyha 2012szeptemberre fölvesznek az orvosira akkor passzivizálom magam 1évre és utána kezdek neki.Ha minden a terveim szerint halad akkor mire elkezdem a gyerkőcünk már egy éves lesz.Ehhez azt is tudni kell,hogy a párommal már 5éve együtt vagyunk,neki 2állandó munkahelye van és anyósomtól is sok segítséget kapnék.Szerintetek ez így megoldható?Bírni fogom?Anyagilag mennyire megterhelő,hha a párom kb 160-200között kap kézhez havonta?+ugye a gyes+a családi pótlék.Meg én apumtól kapok 48000-ret/hó(bár baba mellett már nem biztos,hogy adni fogja)


2011. szept. 28. 18:49
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

Rendben, hogy van aki vigyáz rá és anyagilag is meg tudjátok oldani, de... órák 8-du.3ig.. biztosan ennyit távol akarsz maradni az egy éves picitől? (és ez az a helyzet, amikor minden úgy sikerül, ahogy akartad).


Mindig bántani fog, a "mi lett volna ha" kérdés, ha nem teszed meg. A picit nem fogjátok megbánni sosem, szerintem. A sulit pedig próbáld meg, ha nem sikerül, akkor is tudsz még máson gondolkodni. Én ezt tenném.

2011. szept. 29. 21:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!:) Még írhattok véleményeket,meg hogy ki mit tenne a helyemben.:)
2011. szept. 30. 09:36
 13/13 anonim ***** válasza:
Szia. Én a helyedben ezt így nem vállalnám. Én is tanúltam kicsi mellett, de én alig bírtam, igaz nekem nem volt annyi segítségem, férjem vigyázott rá néha, amikor mennem kellett. Nagyon nehéz volt. A kicsik sokat betegeskednek, amikor közösségbe kerülnek. Hiányzik anya, hisztizik...stb. sokkal nehezebb gyereket nevelni, mint gondolnád. Sokat kellett éjszakáznom, rossz volt. Egy idô után alig fogod bírni és nem tudsz majd megfelelni, teljesíteni a suliban. Oké, hogy lesz segítséged, de a te gyereked lesz. Nem csinálhat mindent helyetted anyukád. Főzni, mosni, takarítani, tanúlni, ellátni a gyereket, foglalkozni vele. Sok, tapasztalatból írom.
2014. okt. 16. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!