Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen a bevásárlás gyerekkel...

Milyen a bevásárlás gyerekkel együtt?

Figyelt kérdés
Nálam újabban katasztrófa, lassan nem merem magammal vinni a 4,5 évesemet. Cirkuszol,ha nem kap meg valamit,meg hangosan kiabál velem. Nem zavarja,hogy mások figyelik,hiába szólok rá vagy szidom össze. Rendetlenkedik,mem jön szépen mellettem. És még sorolhatnám. Mit szoktatok tenni ilyen esetben?
2011. okt. 29. 15:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Enyém ugyan még csak 3 lesz, de pár pld. azért cirkuszolt a Lidl-ben, mert pakolgatni szeretett volna a polcokon, de a férjem már a pénztárnál állt. Eleinte próbáltam ésszel meggyőzni, hogy mennünk kell, de végül a hónam alá csaptam, mert makacskodott.


Megmondtam neki, hogy nincs kedvenc mese, ha hazaértünk, és az ebéd utáni édességről is lemondhat. Mikor hazajöttünk, és látta, hogy tényleg betartom az ígéretemet, a mai vásárláskor már csírájában el tudtam fojtani nála a hisztit, elég volt csak megemlíteni a pár nappal ezelőtti történetet. :)

2011. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Kimaradt a pár után a NAPJA szó. :)
2011. okt. 29. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%

Vélhetően unatkozik.

Ő már nagy, próbál meg bevonni a vásárlásba.

Otthon készítsetek egy bevásárló listát neki is, amire nem felírod, hanem felrajzolod a legtöbb dolgot (már amit tudsz)

Aztán neki is legyen bevásárló kosara. Bízd rá, ami az alsóbb polcokon van, azt ő vegye meg. Majd a pénztárnál segíthet felpakolni a futószalagra (már a két évesem is segít).

És: otthon egyezzetek meg előre, ha ügyesen segít, egy valamit kaphat(túró rudi, zsemle, vagy tudom is én mi), de azon felül mást nem.

Neki is legyen hátizsákja, ő is vigyen valamit haza felé.

A végén dicsérd meg, hogy milyen nagy segítség.


Ha nagy a sor, lehet közben játszani valamit. Pl. a sorban állókat kell megfigyelni. Számolja meg, hány bácsi és hány néni van. Kinek van sálja, kinek nincs. Hány csizmás ember van? stb. stb.

2011. okt. 29. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
3. mennyi jó ötleted adtál nekem is! :) Előző voltam.
2011. okt. 29. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
67%

Köszi. :o)

Muszáj ügyeskedni, én már egy két és egy négy évessel űzöm ezt a műfajt (terhesen).

Még egy dolog eszembe jutott: sajnos nem szabad akkorra időzíteni a vásárlást, amikor már hulla fáradtak, mert akkor bizony alacsony az ingerküszöb, és még a "cukorfalatka gyerek" is kikészül.

2011. okt. 29. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, kedves harmadik szupi ötleteket adtál!
2011. okt. 29. 15:31
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Nálunk elég jó, kisebb korában volt időszak, amikor nehezebb volt vele. Ő most lett négy éves, pár napja amúgy. Néha beül a bevásárlókocsiba, de elég nehezen lehet erre rávenni, így meg kell ígérnie, hogy szépen jön mellettem, és nem csalinkázik el. Igyekszem lekötni a figyelmét, pl. hogy segítsen a polcon ezt vagy azt megkeresni, vegye le ő (ha eléri), meg ilyesmik. Mielőtt bemegyünk, meg van beszélve előre, hogy egyetlen egy dolgot választhat, jól gondolja meg, hogy mit akar, mert kettőt nem kap.
2011. okt. 29. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Nalunk a bevasarlas jo gyors. :)

Kb ugyanezt csinalna a lassan harom eves fiam, mint amit a te gyermeked, annyi a kulonbseg, hogy van egy kozel 2 eves occse is. Szoval nalam az a tuti recept, hogy celiranyosan arra megyunk, amerre kell es gyorsan elintezunk mindent meg mielott megunnak.

2011. okt. 29. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Egy rémálom, nem is visszük őket!
2011. okt. 30. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!