Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Újszülött babát hogy kell...

Újszülött babát hogy kell öltöztetni télen?

Figyelt kérdés

November közepén születik meg első babánk, szóval tapasztalatlan anyuka leszek/vagyok!

Gyakorlott szülőként segítenétek nekem, hogyan kell a kisbabát öltöztetni? (Szépen sorba, nem vagyok még tisztába mit hogyan)

Bodykból is van rövid ujjú, hosszú ujjú, gondolom nekem a hosszú ujjú jöhet télen szóba. Arra még milyen réteg kell, ha kell? :)

Gondoltam kipróbálom a pólyát, az alá mennyire kell felöltöztetni a kicsit?

Rugdalózó, külön kisnadrág felső, trikó, harisnya..stb

Bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok! :)

Előre is köszönöm!


2011. szept. 29. 21:08
 1/5 anonim ***** válasza:
Bocsi az OFF-ért, de én is akkor szülök, és tanácstalan vagyok, kíváncsi leszek a válaszokra. Én készülök mindennel, harisnya is van, hosszú ujjú body, rugi is plüssben, de akkor is félek, hogy mi lesz, ha jönnek a hidegek.
2011. szept. 29. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Szia!

2 éve november végén született a kisfiam, és én is aggódtam, hogy fázni fog.

A kórházból ezekben a ruhákban hoztuk haza: hosszú ujjú body, kantáros naci, pulcsi, vastag overall és sapka valamint zokni.

A pólyás verzióról nem tudok nyilatkozni, mert én nem vettem.

Itthon a picim body-ban, zokniban és rugiban volt, éjszaka body, rugi és hálózsák volt rajta.

2011. szept. 29. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Kislányom januárban született és nagyon hideg volt és térdig érő hó. Mi így hoztuk haza a kórházból: hosszú ujjú body, plüs rugi(hosszú ujjú), vastag sapi, bundazsák és egy plüss takaróval még betakartam a hordozóban.

Itthon a lakásban kb. 22 fok volt napközben, akkor így öltöztettem h. ujjú body , rugi és takaróval betakarva, mert ugye ők még csak fekszenek.Vagy body, ujjatlan rugi és kiskabát vagy pulcsi, takaró. Éjjelre is hasonlóan, csak akkor még kapott egy hálózsákot is.

Ha kimentünk levegőzni, akkor a benti ruhára bundazsák, babakocsiban vastag plédbe még jól bebugyoláltam, 9hós koráig nem volt beteg.

2011. szept. 29. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Hazahozni nem jó a pólya, mert az autóba hordozóban kell, hogy legyen a baba, abba pedig a pólya nem jó, csak overál, vagy beköthető bundazsák. A pólya autóba csak mózeskosárba jó.

Otthonra kókuszpólya is jó, vagy hagyományos is, nem hülyeség, csak hát nem annyira divat, pedig kényelmes és biztonságos, bárki fogja fel a picit, nem nyeklik-csuklik a pólyában :)


Hazahozós ruha: hosszú ujjú body, hosszú ujjú rugdalózó, sapka, bundazsák.


Rövid ujjú body is kell, ha meleg lezs otthon jó ha van.

2011. szept. 30. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

A pólyát nem hazahozatalra szánom! :) Tudom, hogy nem jó!

Most már tisztul, hogy is kell öltöztetni, köszönöm szépen Nektek!

2011. okt. 1. 13:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!