Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szerintetek normális az, hogy...

Szerintetek normális az, hogy nem szeretnék gyereket, mert szerintem nincsenek meg az anyagi feltételei? Vagy nagyon bután látom a helyzetet? 20/L

Figyelt kérdés

Gondolok itt arra,hogy szeretem a vőlegényem,ő is engem,ő szeretne valamikor családot,én viszont nem igazán.

Azért is látom így,mert nincs kifizetve a házam fele(amit kifizettem,az is hitel)nincs kész se,bár lakható,de nem lenne hely jelenleg egy gyereknek,csak ha kész van.( az egész ház 48 négyzetméter+tetőtér)

Ezenkívül szerintem nem tudnánk eltartani.Jelenleg 80 ezret keresek,ebből lejön 40 ezer hitel.A Párom munkanélkülije meg 30 körül van,aztán majd látjuk.Ebből elég ketten kijönni.

Tanfolyamra járok és miután befejeztem,szállításból fogunk élni(elvileg kicsit többet fogok keresni)

Miért baj az,ha nem is tudnám elképzelni se,hogy mondjuk terhes legyek,vagy,hogy otthon legyek egy gyerekkel?Inkább páromat tudnám ebben a szerepben elképzelni.(mármint,hogy ő maradna a gyerekkel)

Bocs,hogy hosszú lett.


2010. ápr. 25. 12:34
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Kérdések:


A vőlegényed mióta munkanélküli?

A tiéd a hitel?

Ha elvégzed a tanfolyamot, mennyi az esélye hogy tudtok majd dolizni?


De leginkább az utolsó a lényeges. 20 éves vagy, még van vagy 5-6 éved simán, hogy babát vállalj.

2010. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
ja, és ezek prózai kérdések, inkább magadnak kell megválaszolnod.
2010. ápr. 25. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Szerintem teljesen jól gondolod. Még 15 év múlva sem lesz késő, hogy gyereket vállalj!Addig azért sokminden alakul majd az életedben. Ezzel nem azt akarom mondani, hogy 35 évesen kell elkezdeni babázni, hanem akkor mikor késznek érzed magad rá minden tekintetben. Manapság pedig az sem elképzelhetetlen, hogy a párod marad otthon a kicsivel!

2010. ápr. 25. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
20 évesen még teljesen normálisak ezek a gondolatok.
2010. ápr. 25. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Teljesen jól gondolkozol. Sokkal jobban mint sok idősebb anyuka akik felhábordottan közlik hogy nekik joguk van gyerekhez akkor is ha még egy tető sincs a fejük fölött. Szerintem nem lesz örökre ilyen az anyagi helyzetetek.
2010. ápr. 26. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Akkor én is válaszolok:Párom 4 hónapja munkanélküli.

Én jelenlegi munkahelyemen egy elég sz..r beosztásban dolgozok,de ígéretet kaptam az igazgatótól,hogy mivel annyira szeretnék sofőr lenni,ezért,ha most elvégzem a teherautó tanfolyamot és a nehézgépkezelőit,akkor én leszek náluk az első női sofőr.

A hitel személyi kölcsön,apukám vette fel,én fizetem,így van esélyem a köv.hitelre.Májusban tudom elindítani,elvileg nyáron talán ki tudom fizetni a házam másik felét és a szem.kölcsönt is.

Köszi a válaszokat,megerősített egy kicsit,hogy semmi baj nincs a gondolkodásommal.

Köszi,nagy szükségem van rá!

2010. ápr. 26. 16:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!