Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ha budapesti anyuka, aki...

Ha budapesti anyuka, aki otthon volt zsinórban két gyerekkel 7 évet és nem tanult közben milyen esélyekkel indul a munkaerőpiacon angol nyelvtudás nélkül?

Figyelt kérdés

Konkrétan rólam lenne szó. :)

Utálom a nyelvtanulást. Nem is megy, pedig már tanultam németet 8 évet, angolt 6-ot, franciát 4-et. Mindenféle formában. Végül mondta egy nyelvtanár, hogy ez nem nekem való. Ideg vagyok emiatt. Már rengeteg időt és pénzt beleöltem mégsem megy.

Van egy gazdaságis diplomám.

A régi cégem nem vesz vissza. Ezt már megmondták mikor terhes lettem és mást se szoktak vissza venni.

Arra, aki nem tanul ilyen hosszú babázási időszakban, ferdén néznek a munkáltatók?


2011. szept. 30. 07:21
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Őszintén?!?!


Semmilyen... :/


7 év alatt annyi minden változott (amit gondolom te is látsz, ha nem is nap, mint nap, de évente biztosan), hogy esélytelen elhelyezkedni..


Az, hogy van diplomád jó, bár kérdés, hogy a tudás mögött, mennyi tapasztalatod van! Mert, hiába végeztél kitűnővel, ha 7 év alatt egy percet sem dolgoztál benne. Sajnos, most már nem minden a tudás.


Esetleg amíg még van időd (gyed vagy gyes alatt), addig rakj le egy okj-s képzést. Talán úgy több esélyed lesz.

Gondolom, anno te sem bolti eladó állásra vágytál, de lehetséges, hogy csak ott fogsz találni. Vagy még ott sem .. :/


Minden esetre, sok sikert!

2011. szept. 30. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Nekem ez lesz a 3. év,hogy itthon vagyok.A lányunk 2,5 éves,a kisfiunk 6 hónapos.Most szeptemberben kezdtem el egy okj-s gyógymasszőr sulit,mellette németet vettem fel októbertől.Én is utálom a németet,12 évig tanultam,de most kénytelen vagyok nyelvvizsgát tenni belőle,mert közel lakunk az osztrák határhoz,így ha itthon nem,akkor kénytelen leszek külföldön munkát vállalni.Olaszból van már szóbelim,jelnyelvből egy alapfokúm,viszont megszólalni nem tudnék,annyit felejtettem a 3 év alatt.Sajnos muszáj képezni magad,7 év sok idő,és nem is azért,mert esetleg nem tetszene a munkáltatónak,hogy nem képezted magad,hanem azért,mert a te érdeked szolgálja.A mai helyzetben semmi garancia nincs rá,hogy a diplomáddal el tudsz helyezkedni,és ahogy fentebb is írták,lehet nem egy eladói állás álmaid netovábbja,de még mindig jobb,mint a semmi.Nem kell feltétlenül nyelvet magadra erőszakolni,pláne,ha nem is szereted.Tanulj valami szakmát,amivel könnyebb lenne elhelyezkedned,aztán ha lehetőséged adódik,tudsz váltani.Ha már most mennél vissza dolgozni,de nem sikerül,esetleg a munkaügyiben érdeklődj tanfolyamok után!
2011. szept. 30. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat.

A párom szerint pénzkidobás suliba járni, mert attól még nem lesz állásom.

Mit érdemes vajon tanulni, amivel angol és kapcsolatok nélkül lenne esélyem? Gondoltam másoddiplomára is.

2011. szept. 30. 09:24
 4/6 anonim ***** válasza:
70%

NULLA!!

De ha Mo-on gyereked van, amúgy is le vagy írva:-((


Közben meg nyafognak, hogy fogy a magyar, hát fogyjon, ki nem sz*rja le:-(((

2011. szept. 30. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%
Utolsó, teljesen igazad van! Bár tudtam volna előbb...
2011. szept. 30. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
100%

Ennyire azért nem eszik forrón a kását. Az, hogy a céged nem szeretne visszavenni, nem jelenit azt, hogy ne volnának törvényben rögzített kötelességei, pl. végkielégítés, szabik kiadása, stb., még mielőtt kirúgnának. Tehát első tanácsom: keress egy munkajogászt, és vele konzultálva tedd meg a szükséges lépéseket, nélküle semmilyen papírt ne írj alá.

Második tanácsom: ha munkát szeretnél, ne írd bele az önéletrajzodba, hogy gyereked van. Hogy ez nem fair dolog? Bizony. Viszont az se, hogy csak ezért nem vesznek fel valahová. Ezt hívják diszkriminációnak.

2011. szept. 30. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!