Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Nyelvek » Hogyan lehet a legkönnyebben,...

Hogyan lehet a legkönnyebben, otthon idegen nyelvet tanulni? Német vagy angol nyelvet.

Figyelt kérdés
2011. máj. 17. 22:02
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
A könyvek és a hanganyagokon kívül sokat tudsz fejlődni, ha angolul v. németül nézel filmeket, eleinte mesét, BBC hireket hallgathatsz neten keresztül is, külön tanulóknak szerkesztették.
2011. máj. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
És ezen kívül minél többet olvasol, és levelezel.
2011. máj. 18. 07:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Vree ***** válasza:
Szerencsére ehhez a két nyelvhez rengeteg segédanyag van: angol/német irodalom kapható a könyvesboltokban, ha nem is friss de 5 évnél nem régebbi sikerkönyvek, pár hónapnál nem régebbi magazinok (pl. a Ferenciek terénél van erre ráált Libri & újságos) de ismerős ismerősétől is könnyű ilyesmit nézni, fogható a CNN illetve határhoz közel élőknek az osztrák adások. És persze rengeteg nyelvtanfolyam és tankönyv vagy más segédanyag - szerintem csak a választás okoz nehézséget. Olykor el lehet csípni (ha idegennyelvi tanárra nem telik) itt élő külföldieket akiket fel lehet bérelni beszélgetőtársnak, de szerintem én életemben a legtöbbet magántanárral haladtam: ha találsz olyat, több éve tanító, vagy tanári diplomás, anyanyelvihez közeli szinten beszélő de magyar származású tanárt, akkor megéri kifizetni akár a nagyobb összeget is az intenzív haladás érdekében. Diákokat, kezdő és amatőr tanárokat kapni olcsóbban, de szerintem érdemes nem garasoskodni, hogy cserébe esetleg egész életre bevésődjenek egyes szabályok és a lelkesedés, higy mégsem varázslatról van szó, hanem megtanulható dologról.
2011. máj. 18. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segitséget.Esetleg konkrét tanagyag???
2011. máj. 18. 22:27
 5/5 anonim ***** válasza:
Nyelvet lehet tanulni így, lehet tanulni úgy. A verejtéket nem spórolod meg.
2017. okt. 30. 07:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!