Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kedves anyukák! Utánaérdeklődö...

Kedves anyukák! Utánaérdeklődött már valaki a bankoknál a végtörlesztéshez szükséges Ft hitelről?

Figyelt kérdés

Hová lenne érdemes elmenni? Tudom, hogy az én érdekem, de falun lakunk, itthon vagyok 2 picivel, apa vidéken dolgozik egész héten, így nem nagyon van időm és lehetőségem bemenni több bankba érdeklődni.

Valaki tud valamit? Takarékszövetkezet van nálunk, ott már voltam, 2-3 hét türelmi időt kértek, akkor tudnak mejd mondani valamit.


2011. okt. 4. 14:29
 1/6 anonim ***** válasza:
100%

Csak annál a banknál érdeklődtem eddig, ahol a hitelünk van, de ők még semmilyen infót nem tudtak mondani a múlt héten.

Több szakértő szerint is érdemes várni, hiszen egyrészről dec. végéig lehet bejelenteni a végtörlesztési szándékot és utána még mindig van 60 nap a tényleges fizetésre, másrészről a bankok most egymásra várnak, hogy ki-milyen forinthitellel rukkol elő.

Ráadásul, ha valóban alkotmányellenesnek bizonyul ez az egész, akkor nagyot szívnak azok, akik már végtörlesztettek, mert állítólag az aznapi tényleges árfolyam különbözetét kamatostul kifizettetik az ügyfelekkel.

Úgyhogy mi még biztosan várunk pár hetet.

2011. okt. 4. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2011. okt. 4. 15:01
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ha alkotmányellenesnek minősítik, akkor az államnak kell kifizetni a különbözetet, hacsak a figyelmetlen adós nem írt alá nyilatkozatot, hogy ezt vállalja.

Nekünk is szép nagy CHF hitelünk van, de azt hiszem, maradunk ennél.

Már most emelik a bankok a HUF hitelek kamatát és ez csak rosszabb lesz, még akkor is, ha valóban lesz referencia kamat. Sőt, némelyik bank már azt is megpendítette, hogy egész egyszerűen nem fog forinthitelt folyósítani.

Az meg egy más kérdés, hogy ehhez mit szól a gazdasági versenyhivatal...

Szóval, dec. végéig ki kell várni, különben még nagyobbat szívhatunk!

2011. okt. 4. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%

És gondolod a bankok hagyják kicsúszni a pénzt? Szerintem nagy butaság forinthitelre váltani, hiszen annak kamatát szabadon változtathatja a bank.

Emlékezz, bár régen volt, annó az OTP egyik napról a másikra többszörösére emelte.Valami olyasmit mondott anyukám, hogy fizetett 200 forintot és lett belőle több ezer (3-4 ezer forint), amikor az átlagbér 10ezer forint volt. Csak úgy hipp hopp. De ezt senki nem minősítete alkotmányellenesnek.

A forinthitelesek egyébként ugyanúgy szívtak, az unokatesómékat rábeszélte a nagynéném forint hitelre, így mindig többet törlesztettek és aztán a dupláját most már, mert nincs kedvezményes kamat meg akármi.


Úgyhogy jól gondold meg. Bankvezér szomszédom azt mondta, egyet véssek az eszembe, olyan nincs, hogy a bank ne járna nagyon jól és bármi kedvezményt adna. A forinthitelen behozzák az árfolyamveszteséget (ami nincs is valójában,) de azért ráhúzzák a hitelesekre.

2011. okt. 4. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
100%

nem szabad aláírni ,ha olyan papírt kapsz amin az áll hogy vissz kell fizetni a különbözetet ha az alkotmánybíroság ugy ítéli meg hogy nem érvényes a törvény.PSZAF már betíltotta ezt a nyomtatványt.elvileg nem szabadna aláíratniuk.figyelni kell.

de nem biztos hogy jobban jársz forint hítellel mert pl. nekünk a 180 ezres havi törlesztő 230-240 e.ft lenne havonta.

Vég törleszés akkor éri meg ha van legalább a fele összeged kéz pénzben.

2011. okt. 7. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:

eddig amiket kérdezgettem, a következőképp alakul: raiffeisen,akinél a chf hitel van, csak egy fizut akart figyelembe venni, tehát nem a háztartás összbevételét. A 24millás fedezet-ház 16 millás tartozására 9 millát akart adni. Ugyanez takarékszövetkezetnél:persze, adóstárs fizetésével együtt számol, ekkora havi jövedelemnél nem gond a fedezetként ajánlott ház 60-70 %os finanszírozása,vagyis elvileg adna forint hitelt. A kamatok 8,5-9-11,5-12% között mozognak, (takarékszövetkezet- Volks bank,pannon bank. A 11-12%os forinthitelnél lesz majdnem annyi a havi törlesztő,mint a mostani chf,amit 224 ftos árfolyamon számolt ki raiffeisen fél évre.tehát egy 8-9%os(9-10%THM) ft hitel elég sokkal kevesebb havonta,mint a chf. Szóval ki is kell várni,meg keresni is kell közte. A hatályos jogi konjunktúrát kihasználva,ha kiváltottad a hiteledet, jogállamban(tehát elvileg) visszamenőleges hatállyal nem szivathat meg téged senki. Az államot,mint a jogi környezet kikényszerítőjét, odatehetik fizetni a különbözetet. Veled(ha nem irat alá veled ilyet a bank...erre figyelni kell) elvileg nem fizettethet senki különbözetet.

Persze van az a ft hitel,amivel csődbe tudnak vinni. Viszont ha a chf árfolyam elszalad,az a ft gyengülése miatt van. Akkor meg az MNB emeli az alapkamatot, a bank a ft hitel kamatot, és újfennt szívás van. Viszont amíg a ftban betörleszetett tőketartozás effektív csökkenő tendenciát mutat, ftban,amiben a fizetést kapod, a chf-ben fizeted 2-3-4 éve, felvettél,forintban,mondjuk 10millát, és 3-4 év befizetés után tartozol 13-15 millával. Nagy különbség.

persze minden a ft hitel THM-jétől, költségeitől függ. Szerntem. Nyugodtan javítson ki, aki másként gondolja. Nem vagyok szakértő. Magánvélemény :)

2011. okt. 26. 00:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!