Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Kislányom 2 éves szülinapi...

Kislányom 2 éves szülinapi ünnepségére szeretnék tippeket, mit főzzek, milyen olcsó dekorációt vegyek, vagy csináljak, és még minden ami szükséges egy ilyen programra?

Figyelt kérdés
2011. aug. 4. 08:37
 1/4 anonim ***** válasza:

Babazsúr lesz? Akkor egy csomag színes lufi felfújva, néhány csokorban a lámpákra, függönykarnisra kötve nagyon csini és izgalmas dekoráció. Néhány lufit kicsit kisebbre fújj fel és akkor a babák is tudnak vele labdázni, nem pukkad ki olyan könnyen. Az asztalra vegyél papírterítőt, színes papírtányért, műanyagpoharat, így semmi sem megy tönkre és a takarítás is könnyebb -> az egész, egyben repülhet a kukába.

Készíthetsz miniszendvicset (pl. baguettból, de a héja miatt praktikusabb szeletelt szendvicskenyérből pogácsaszaggatóval kiszúrni), de ne túl sokat, mert nem lesz idejük enni :=) Kis fantáziával - meg az internet segítségével - jópofa arcokat, állatokat tudsz varázsolni a szendvicsekre, ezek a babákat kísérő felnőtteknek is kitűnőek. Legyen még szezámos perec (mint a ropi), sós minipogi és a torta. Inni ásványvíz (sz.savas a felnőtteknek, mentes a babáknak is, málnaszörp, limonádé, felnőtteknek kávé, apukáknak esetleg 1-1 söröcske (alkoholmentesre is gondolj!) Jó mulatást!

2011. aug. 4. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszi a tippeket! :)

Lehet nem jól fogalmaztam, a család lesz itt, és az udvaron tartjuk helyhiány miatt! De kedvet kaptam a babazsúrhoz is, majd azt is rendezek hamarosan.

Most party cuccokra gondoltam , az felnőtteknek nem jó igaz? Csak gyerekeknek? És sokat eszik mindenki, és valami tartalmasat kellene rittyentenem, ezt érzem, mert tavaly hidegtál volt, de senki nem evett..

2011. aug. 4. 09:14
 3/4 anonim ***** válasza:

Én krepppapírból hajtogattam neki felakasztható kukacokat, olyat mint amiket régen a sátras lagzikba tettek.


Egy tekercs krepp papír kb 90-150ft, abból veszel két színt, és így összesen kb 5-7 db kukac kijön.


Műanyag tányérok vagy papír tányérok pl Cora-ban láttam múltkor ami nem disney figurás hanem sima fehér az 50db-os kb 130 Ft.


Papírpoharat nem ajánlom, mert folyton felborul, de ahoz meg nem olcsó hoyg minden ivás után ki legyen dobva.

A műanyag pohár is könnyen felborul, és ráadásul a kicsik összeroppantják a kezükkel, és minden úszik.


Ennyi jut most eszembe tapasztalatként.

2011. aug. 4. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ja, hogy felnőttek! Na de ha az udvaron lesztek, attól még csomózhatsz színes luficsokrot ide-oda (pl. kerítésre is szoktak, hogy az egész utca tudja, itt valakit ünnepelnek :=) ), nem kell túlkomplikálni a dekorációt, főleg, ha felnőttek jönnek. A kaja pedig szinte adja magát: bográcsozzatok vagy grillezzetek! A grill elegánsabb, de melósabb, valakinek ott kell állni, hogy minden rendben süljön, ne kozmáljon, a bogrács azért jó, mert az alapot előre meg tudod csinálni annyira, hogy mire a vendégek megérkeznek, csak kb. az utolsó, illatos-rotyogós fél órát asszisztálják végig (ekkor pedig már szinte csak megkevergetni kell néha), aztán jöhet az önfeledt kajálás. Legyen elég kenyér, savanyúság, ital (ásványvíz, üdítők, esetleg söröcske a pasiknak), sós és édes rágcsa, meg a torta.
2011. aug. 4. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!