Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Munkavállalás terhesen?

Munkavállalás terhesen?

Figyelt kérdés
Milyen esélyekkel lehet munkát találni állapotosan? Mikor kell megmondani, hogy terhes vagyok? Gyes-en milyen kiegészítő jövedelemhez lehet jutni (otthoni munka)? Ki kérhet családi pótlékot? Volt vki hasonló helyzetben? Örülnék néhány jó tanácsnak.
2011. okt. 4. 19:02
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Terhesen senki nem fog alkalmazni. Az otthoni munkák pedig mind átverés. Családi pótlékot a gyerek megszületése után igényelheti az apuka,vagy ha ő nincs,akkor az anya.
2011. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Nyilván állapotosan senki sem fog alkalmazni és titkolni addig tudod amíg nem látszik. Gyes mellett ha ügyes vagy, tudsz dolgozni otthonról is, én pl varrok babás dolgokat (ágyneműk, szoptatós párnák) és eladom a teszveszen, vaterán. Gyes mellett munkát is lehet találni (de biztos nem könnyű) csak max.6 órában naponta. Családi pótlék minden gyerekes családnak jár alanyi jogon, ott nincs semmilyen megkötés.
2011. okt. 4. 19:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%

Plusz az egyszeri anyasági támogatás, ami 65ezer környékén van.

Szülés után igényelheted a MÁK-tól és feltétele a terhesgondozás alatt min. 4×-i megjelenés!

2011. okt. 4. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kicsi az esélye annak, hogy állapotosan el tudj helyezkedni, főleg azért, mert általában 3 hónap a próbaidő, és addigra már jó eséllyel kiderül - és próbaidő alatt nem él a védettség.

Gyes mellett a kicsi egy éves koráig nem tudsz dolgozni (max feketén), egy éves kora után pedig legfeljebb heti 30 órában.

A családi pótlék a gyereknek jár, bármelyik szülő igényelheti.

2011. okt. 4. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Nekem sikerült!

Februárban fogant a kislányom, március végén kaptam munkát (pénztáros voltam), és augusztus elejéig észre sem vették, hogy babát várok.

Szeptember közepén hagytam abba a munkát.

2011. okt. 4. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Érthető okokból a munkáltatók nem igazán akarnak terhes nőt felvenni dolgozni, hiszen pár hónap után évekig vissza sem jön, kereshetnek mást a helyére. Bizonyos országokban ez némileg egyszerűbb, ahol csak pár hét a szülési szabadság, bár szerintem még ott sem szívesen alkalmaznak terhes nőt, hiszen ez akkor is rizikófaktor a munkáltatónak (pl. mi van, ha veszélyeztetett terhes lesz, és feküdnie kell hónapokat?).

Esetleg olyasmivel lehet próbálkozni, amit otthonról tudsz csinálni, csak Magyarországon nincs nagy hagyománya a távmunkának.

A legtöbb anyuka, akit ismerek, és baba mellett otthonról dolgozik, általában vateráznak, teszveszeznek, vagy hasonló dolgokkal foglalkoznak, de ehhez arra is szükség van, hogy olyan termékeket tudj árulni, amiket te olcsóbban be tudsz szerezni, versenyképes áron el tudj adni, és lehetőleg olyan dolgok legyenek, amiket mástól nem nagyon tudnak megvásárolni az emberek.

2011. okt. 5. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.
2011. okt. 5. 14:57
 8/8 A kérdező kommentje:

Akkor tehát összegzem:

A GYES alanyi jogon jár mindenkinek, összege havonta 28 500 Ft 3 évig.

A családi pótlékot bárki felveheti, egy gyermek esetén havonta 12 200 Ft.

Egyszeri anyasági támogatás összege 64 125 Ft.

2011. okt. 5. 15:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!