Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hogyan történik a GYED folyósí...

Hogyan történik a GYED folyósításáról való lemondás (munkavállalás miatti megszakítás esetén)?

Figyelt kérdés
22 hónapos a gyermekem. Szeptember 1.-vel munkába szeretnék állni, viszont addig le kell mondanom a GYED-et. Hová kell fordulnom (lakcím szerinti OEP) ? Személyesen, vagy írásban? Mi a leggyorsabb eljárás?
2011. aug. 28. 08:16
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Munkahelyed kifizetőhely? Akkor náluk kell intézkedned, ha nem, akkor nem tudom. Én a gyest a MÁK-nál tudtam lemondani. Bementem, írtam egy papírt, hogy munkavállalás miatt ez és az naptól kezdve nem kérem a gyest, iktatták és kész is.

Mondták, hogy meg kell várni a határozatot, amit majd küldenek, nekem szerencsém volt, másfél héten belül jött a papír, hogy akkor megszüntették, de egy munkatársnőm majdnem három hónapot várt rá.

2011. aug. 28. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
57%

Egyszerűen írsz egy levelet az OEP-nek, hogy xy nevű, ekkor és ekkor született gyermekem után igénybe vett gyermekgondozási díjat szeptember 1-től lemondod, mert munkába kívánsz állni.


Érdemes lenne mihamarabb beadni, legjobb az lenne, ha személyesen vinnéd be a lakcím szerinti oep-be, hogy ne kezdjék el számolni szeptemberre.

2011. aug. 28. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
27%
30 nappal előbb kellett volna beadnod a kérelmet, hogy legyen idő a papírmunkára is. Így szerintem csak októbertől állhatsz munkába, mivel nagyon kevés idő van elsejéig.
2011. aug. 28. 12:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Az nagy baj lenne, ha csak októbertől sikerülne lemondani, mert a munkahelyet muszáj szept. 1.-től elfoglalni, különben elúszika lehetőség...
2011. aug. 28. 12:58
 5/14 anonim ***** válasza:
57%

Dehogyis kell várnod októberig! Mivel a szeptemberi gyedet csak októberben folyósítják, így bőven van idejük visszatartani az utalást, emiatt ne aggódj.

Plusz ha mégis utalnak, akkor szépen fogod, és visszautalod, ennyi. Butaság, hogy azért nem állhatsz munkába, mert nem 30 nappal hamarabb mondtad le. Írd meg a levelet, és hétfőn vidd be személyesen az oep.be, és nyugodtan kezdj el dolgozni szeptember 1-én.

2011. aug. 28. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
38%
Törvényben van az hogy a munkába állás előtt minimum 30 nappal szólni kell írásban!! Sőt, augusztus 1-től már 60 nappal előbb. A papírmunkához és az átfutáshoz is idő kell, nem gondolod előző válaszoló??
2011. aug. 28. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
57%

Melyik törvényben van ez benne? Kérlek linkelj már, nagyon kíváncsi vagyok.


Szerintem összekevered a Munka törvénykönyvével, abban vannak a fenti határidők, és NEM a gyed lemondásra vonatkoznak, hanem arra, hogy mikor kell bejelentse a munkavállaló a MUNKÁLTATÓNAK, hogy munkába kíván állni.


Vicces is lenne, ha a munkába állás attól függne, hogy mikor mondod le a gyedet, ugyan már ezt te se gondolhatod komolyan. Mindenesetre várom az általad hivatkozott törvényt.

2011. aug. 28. 14:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
27%

A gyed lemondása, másképpen fizetés nélküli szabadság megszüntetése. Így van a törvényben is. Ezt üsd be a keresőbe, linkelni nem tudok, mert mobilról írok.

Hidd el, hogy így van, én is ebben vagyok.

Október elején jár le a gyedem, a héten szóltam, hogy elküldtem a kérelmet és még így sem biztos, hogy munkába állhatok akkortól, pedig bőven benne vagyok a 30 napban. /nálunk november elsejétől lép életbe az új törvény/

2011. aug. 28. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
38%

'Vicces is lenne, ha a munkába

állás attól függne, hogy mikor

mondod le a gyedet, ugyan már'


Pedig ez nem vicc! Ahhoz, hogy dolgozhass, vissza kell mondanod a gyed-et vagy gyest. És azt pedig köteles vagy 30-60 nappal előbb bejelenteni. Ez nem megy egyik napról a másikra, hogy holnap 29-én bejelented, hogy szeptember 1-től munkába akarsz állni. Persze próbálkozni lehet, de ismerve az ilyen helyeket, elhajtják az embert, mondván legközelebb szólj időben.

2011. aug. 28. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
74%

Össze vissza kevered a dolgokat.

A fizetés nélküli szabadság a munkaviszonyhoz kötött, és a munkáltató adja, míg a gyed egy ellátás, és az OEP adja.

Az oep által nyújtott ellátásokkal kapcsolatosan a munka törvénykönyve nem tartalmaz szabályozást.


Csak hogy tiszta legyen a kép:

A gyed lemondása NINCSEN időhöz kötve.

Az egyetlen hátránya a kései lemondásnak az, hogy amennyiben folyósítják a gyedet, miközben már nem vagy rá jogosult, akkor vissza kell fizetned.


Nagyon szomorú, hogy ilyeneket írtok, és ráadásul meggyőződésetek, hogy igazatok van. Ugyanis nincsen.


Kedves előttem válaszoló, ha már nem mobilról írsz, csak keresd már meg nekem azt a törvényt amiben a GYED lemondását szabályozzák - de ne a munka törvénykönyvét (ami a fizetés nélküli szabi lemondását szabályozza), ugyanis mint már írtam a kettőnek nincs köze egymáshoz.

2011. aug. 28. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!