Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Németországban faluban élő...

Németországban faluban élő családok? Mennyibe kerül ott egy 2 gyerekes család "élete"?

Figyelt kérdés

Milyen ott az élet, úgy értem olcsóbb, mint egy nagy városban? Pl: lakást bérelni,rezsi, óvoda,étel ilyesmi. És milyen munkalehetőségek vannak ott a mezőgazdaságon kívül?

A férjem lehet, hogy kimenne egy Svájchoz közeli kis faluba állatgondozónak.De nem tudom mennyit keresne. Még "fiatal" korában dolgozott ennél a családnál és most elég roszul áll a cég, ahol itthon dolgozik, ezért arra gondolt, hogy kimenne. Úgy gondolja, hogy 1 évig maradna egyedül, aztán vagy hazajön, vagy megyünk mi is a 2 gyerekkel. Én nem örülök neki, mert szerintem akkor az itthoni ügyfeleit is elveszíti és ha hazajön akkor itt se fog boldogulni. A kiköltözéstől meg még jobban félek. Bár ápolónő vagyok és az ott keresett szakma, de állás inkább a nagyvárosokban van. És azt sem tudom, hogy itthon is hogy boldogulnék a 2 gyerekkel egyedül. Végülis még 1 évig itthon lehetek gyesen, de akkor a férjemnek annyit kellene keresnie, hogy pótolja a kiesett jövedelmemet (mert ha itthon lenne, akkor már visszamennék dolgozni).

Szóval nagyon tanácstalan vagyok. Persze én is szeretném, hogy a gyerekeim jó levegőn nőjenek fel

(Fekete erdő), de félek itthagyni mindent.

Bocs, hogy hosszú voltam.


2011. okt. 5. 14:58
 1/4 anonim ***** válasza:

Ápolónőként megkereshetsz havi 2500 eurot. A kicsi falvakból a városkba járnak dolgozni az emberek, de szerintem ez Magyarországon is így van, csak itt az sem akadály, ha 50 km-t kell utazni a munkahelyig. Itt valahogy ez természetes.

Nálunk ugyan csak 1 gyerek van, se mindennel együtt havi 1600 euro a kiadásunk, bár nem élünk nagy lábon, ha én is le tudok menni dolgozni, jobb lesz.

2011. okt. 5. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszod.

Még a nyelvvel kapcsolatban szeretnék kérdezni párat: Mennyire tudtál németül mikor kimentél? A gyereked már ott született? Ő hogy áll a nyelvekkel?( német, magyar- persze attól függ mennyi idős) Jártok gyerekközösségbe?

2011. okt. 6. 11:09
 3/4 anonim ***** válasza:

Érettségiztem németből annak idején, de nem használtam addig, míg ki nem költöztünk 3 éve, akkor 29 éves voltam. Az elején voltak gondok, még bevásárlásnál is, aztán egyre jobban ment. Persze nehéz, mert nem dolgozom, úgyhogy nem tudom gyakorolni, de azért, ha valamit intézni kell, az megy. Most ott tartok, hogy elmennék dolgozni, de nem tartom elég jónak a németemet, bár mások szerint úgy beszélek, mint aki már kint van 10 éve. Ez egyébként nem nehéz, jártam nyelviskolába, aminek a vége egy alapfokú vizsga, hát semmi újat nem tanultam ott.

A lányom itt született, még nincs 2 éves (ezért nem dolgoztam eddig), magyarul már szépen beszél, németül csak 1-2 szót mond, de hát ez sem csoda, hiszen hozzá is magyrul beszélünk. Nemrég kezdtünk el közösségbe járni, vannak csoportok 2 év alattiaknak, de hát ott is a lányom az egyetlen, aki beszél, tehát tőlük sem tud tanulni, de remélem, márciustól el tud menni oviba (itt betöltött 2. évtől lehet), majd ott megtanul.

2011. okt. 6. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen. Jó egészséget kívánok nektek!
2011. okt. 9. 10:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!