Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért fontosabb a karrier,...

Miért fontosabb a karrier, mint a család?

Figyelt kérdés
Értem ezt olyan helyzetre, hogy aki be tudná vállalni a gyereket, nem teszi, mert karriert akar... Miért? Miért fontosabb ez, mint egy szerető boldog család? Tényleg olyanokra gondolok, akiknek nem okoz gondolt eltartani egy gyereket. Persze, a másik oldal válaszát is várom. Elcserélnéd-e a "szegényes" életed, de szerető családod karrierre? NEM akarok senkit megbántani! Csupán kíváncsi vagyok.
2011. okt. 13. 13:20
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
93%
Mert nem vagyunk egyformák.Én kb. 16 éves korom óta tudom,hogy sok gyereket,nagy családot szeretnék.Sokat szenvedtem érte,hogy gyerekem legyen.Közben lett karrierem,de engem nem tett boldoggá,az csak egy munka,amiért fizetnek.De nem minden nő gondolkodik úgy,mint én,és ez szíve joga.Ha ő a munkájában találja meg a boldogságát,akkor jobb neki,ha úgy él,mint ha belekényszerítené magát egy feleség,és anyaszerepbe,ami sosem fogja igazán kielégíteni.
2011. okt. 13. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
81%

én alig várom már hogy dolgozhassak pedig nem kellene, mert anyagilag jól állunk annyira hogy semmiben nem szenvedünk hiányt, ide tartozik évi 1x egzotikus nyaralás is.

de már alig várom hogy 1 éves lányom mellöl vissza menjek dolgozni.


én szeretek emberek között dolgozni, szeretem ha elismerik a munkámat. a gyereknevelés egy természetes folyamat, és hiába megyünk minden nap akkor is megfulladok itthon. ez nekem sem és a gyereknek sem tesz jót.


de ismerek olyan 30 feletti párt akiknek Porschéjuk van és nem akarnak gyereket. (volt kolléganöm, külföld) és teljesen megértem. minden évben 2-4x utaznak el melegebb éghajlatra, mindenük megvan és kicsit sem vágynak gyerekre.


mi vágytunk gyerekre, és be is építjük az életünkbe, így kislányom is már 4x repült 1 éves létére. de dolgozni is szeretünk, és pénzt keresni is.

2011. okt. 13. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

Én 29 éves koromig karrierista voltam, rengeteg dolgot elértem a szakmámban, volt életem, egzisztenciám, és eszem ágában sem volt szülni (bár komoly kapcsolatban éltem egy hasonlóan karrierista férfival).


Aztán egy nap kimaradt a menzeszem, nem sokkal később pedig pozitívat teszteltem. Nagyon megijedtem, főleg attól tartottam, hogy mit mond majd a párom, és hogy mi lesz velünk (volt már egy abortuszom azelőtt 10 évvel). Ő nem teketóriázott, megkérte a kezem, összeházasodtunk, ikreink születtek, és utána még két gyerkőc. Most itt vagyok 35 évesen, nagycsaládos anyukaként, és nem bántam meg semmit, hogy ennyit vártam, ha nem csúsznak be a fiaim, akkor ki tudja, meddig vártunk volna a gyerekvállalással, de ez így volt jó.


Nem voltak, nincsenek anyagi gondjaink, nem volt olyan gondom, hogy hova megyek vissza gyes után, ugyanis már alig vártak vissza, fontos munkaerő vagyok. Teljesen kiegyensúlyozott, boldog életet tudunk élni, és megtaláltam az arany középutat a család és a karrier között.


Na most ha először alapítom a családot, és utána, vagy az alatt próbálkozom a karrierépítéssel, akkor biztos, hogy nem jutok ennyire.


Nem kell ezen fennakadni, nem kell mindenkinek szülni (vagy nem fiatalon), el kell fogadni, hogy sok nőnek nem az az életcélja, hogy szüljön két gyereket és őket nevelgesse. Ezt igazából azok értik meg, akik tényleg karrieristák. Nem a pénzszerzés a fő motiváció, hanem az, hogy minél messzebb juss.

2011. okt. 13. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Igen, én is szeretek dolgozni, és pénzt keresni, és megértem, hogy egy 1 éves mellől vágysz vissza a munkába. De látod Te a gyermekedhez igazodsz, ami szerintem dícsérendő dolog.
2011. okt. 13. 13:37
 5/13 A kérdező kommentje:
Hát igen. Van a két véglet, és az arany középút.
2011. okt. 13. 13:39
 6/13 anonim ***** válasza:
66%

Én inkább vagyok szegény, és boldog egészséges kiegyensúlyozott családban élek.

Egyik lányom keresztanyja bankban fiókigazgató, sok pénze van, jól keres, de ő mindig azt mondja, hogy bármikor cserélne velem. Egyedül van, bőven 30 felett, se pasi, se semmi, csak a lakása meg a sok pénze.

Ha majd visszamegyek dolgozni, nekem az lesz a fontos, hogy közel legyen és ne legyen hosszú a munkaidő. Már nem érdekel a karrier. Még régen érdekelt, de már nem, mióta anya vagyok. (amúgy könyvelő vagyok)

2011. okt. 13. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
23%
Mi közöd van neked más életéhez? Attól, mert másnak sikerült az élet, még nem kéne vádaskodnod. Inkább fogadd el, hogy mindenki más. A barátnőmmel mi is karrieristák vagyunk inkább, pedig már 30 évesek vagyunk, de legalább boldogok vagyunk a munkánkban, van egy nagyon tágas, belvárosi lakásunk, megengedhetünk magunknak sok mindent és mi így vagyunk boldogok, mindig mosolygunk és nagyon szeretjük egymást. Szerintem undorítóak a hozzád hasonló emberek, akik ennyire szűklátókörűek, szégyellhetnéd magadat.
2011. okt. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
56%

16,07, veled mi van???

A kérdező teljesen normális kérdést tett fel, te meg micsoda választ adtál rá?????????

Tejóóóég, milyen emberek vannak.

2011. okt. 13. 17:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
8%
Igen, milyen undorító emberek vannak (lásd, kérdező), akik ennyire begyöpösödöttek és egyoldalúan látják a világot. Gusztustalan, az Isten óvjon az ilyenektől.
2011. okt. 13. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Semmi közöm más életéhez, 16:07-es, nem is kértem, hogy írd le a tiedet... Arra voltam kíváncsi, hogy aki karrierista, miért azt választja, és aki esetleg szegényesebben él, boldog-e vagy inkább vágyik karrierre. Nem fogok elkezdeni vitatkozni veled az életemről. Van egy gyönyörű családom, és remélhetőleg lesz majd karrierem is, de most nem az a legfontosabb. Sajnálom, hogy TE vagy ilyen begyöpösödött... Biztos jó lehet, hogy van egy tágas lakásod, bármit megengedhetsz magadnak, és a vibrátorod meg kielégít. Gratulálok. Tudod nem minden a pénz. Mellesleg mi sem szűkölködünk, amit akarok megengedhetek magamnak, pedig nincs karrierem, de mondom, ebbe ne menjünk bele! Sok sikert az életedhez!
2011. okt. 13. 20:19
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!