Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Vállalnátok harmadik gyereket?

Vállalnátok harmadik gyereket?

Figyelt kérdés
Férjemmel az össz havi bevételünk kb össz:220-230ezer forint. Ebből 80ezer körül marad meg amit elkölthetünk, többi a számlákra megy el. Ha lenne egy harmadik, igényelheti a családi adókedvezményt és az én csp-m is több lenne. De egy harmadikkal több a kiadás is. Nagyon szeretnénk még egy babát, de nem tudom merjük-e?
2011. okt. 5. 15:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha nagyon szeretnétek, akkor szerintem igen.

Mi is gondolkodtunk a 3-on, de a munkáltatóm már nagyon vár vissza 5 év után.

2011. okt. 5. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Ugyanez van nálunk is. Kb 100ezer marad, amit elkölthetünk, ha kifizetjük a lakáshitelt és a rezsit. Elég jól elvagyunk így, bár ez nem sok pénz, de a lakáshitelen kívül nincsenek tartozásaink, és hónap végéig is elvagyunk, és nem egy ezres marad.

Ha lenne 3.baba, picivel több lenne a bevétel. Amíg anyatejes és picike, addig szerintem nem több a kiadás sem. Mire meg több lesz a kiadás, addigra visszamegyek dolgozni és több lesz a bevételünk is.

Ez a terv, aztán majd meglátjuk.

De nagyon szeretnénk a 3.babát. Úgy beszéltük, hogy decemberig még érleljük a témát, aztán ráállunk, ha úgy van. Az első kettő is első hónapban összejött egyébként.

A nagy decemberben lesz 3, a pici pedig most lesz a hónapban 1 éves :)

2011. okt. 5. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Én mindenképp vállalnám a helyedben! Úgy látom, kenyérgondjaitok szerencsére nincsenek, ráadásul mindig az első gyermek a legköltségesebb, a többinél már van gyakorlatod, és jó esetben nem kell annyi ruhát, játékot venni. Ráadásul egy gyermek annyi boldogságot jelent mindannyiótoknak, amit pénzben nem lehet kifejezni.

Sok sikert a projekthez!

2011. okt. 5. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is belevághattok még egy babaproject-be.


Tényleg az első gyermek a "legköltségesebb", ahogy írták. És ha még a párod is benne van, mért ne ...


Jó, persze lehet, h nem fogtok tudni minden nyáron nyaralni menni, de lehetnek helyette olcsóbb, hasonlóan boldog családi programok.

Meg sok dolog féláron lesz, az étkezés is az oviban, suliban, a tankönyvek is; meg lehet, hogy kaptok lakásfenntartási támogatást (még ha csak pár ezer Ft-ot is). úgyhogy szerintem a 2 gyerek a "legdrágább" felállás, ott még nem járnak ezek a kedvezmények.

SOK SIKERT! :)

2011. okt. 5. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
21%

NEM!!


Hiába az alamizsna adókedvezmény, a kiadás sokkal több, ráadásul ez ez ország egy sivatag, itt 10 év múlva éhenhal mindeki.

2011. okt. 5. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Mi is nagyjából így állunk anyagilag, de nem hiszem hogy be merjük vállalni a harmadikat, mert azok a juttatások amik most járnak, lehet hogy pár év múlva már nem :( Amilyen rossz az anyagi helyzet az országban, lehet hogy a szocpol után még az adókedvezményt is beszüntetik meg a többit. Abból az összegből meg lehet azért élni, ami a kedvezmények nélkül is megmarad, de ha én attól félek hogy ha nagyobbak lesznek, nem tudjuk támogatni őket hogy diplomát szerezhessenek, addig meg a különórákat, ahova esetleg járni szeretnének. Ráadásul 3 gyerekhez már nagyobb autó is kell, mert most 4-en épp hogy beférünk. Szóval ez az én dilemmám, csak leírtam, mert hasonló anyagi helyzetben vagyunk, de lebeszélni semmiképp sem akarlak!
2011. okt. 5. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
67%
Én nem vállalnám. A 2 gyereknek próbálnék mindent megadni.
2011. okt. 6. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!