Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » A fiam 3oszt. Nagyon nem megy...

A fiam 3oszt. Nagyon nem megy a nyelvtan, mit tegyek?

Figyelt kérdés

Hetente többször tollba mondunk a hibás szavakat többször leíratom vele. Sokat olvas, másoltatni is szoktam, de egyszerűen nem megy neki.

Mit tehetnénk még?


2011. okt. 6. 19:37
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%

Sajna erre nem tudom a választ, amióta az eszem tudom a nyelvtannal rettentő hadilábon állok. Amióta gépelek azóta szúrom ki a hibákat de azt se mindig, a mondattanom... pedig sokat foglalkozott velem a mamám, már amennyire tudott szegény idősen.


Esetéleg logopédus, nyelvtantanár, játékos foglalkoztató könyv?

2011. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
100%

Mutass neki valami olyat, ami viccesebb, érdekesebb, mint a tankönyvek unalmas szövegei.


Például: www.youtube.com/watch?v=oT4CKxZWpeg


Vagy: [link]


Esetleg taníts neki rovásírást, azt imádni fogja ebben a korban, épp olyan mintha titkosírás lenne :)


Nem csodálom egyébként, hogy a helyesírás nehezen megy a gyerkőcöknek, túl van már szabályozva az is, pont mint az életünk. Gyakoroljatok együtt szóalkotást (képzők, jelek, ragok), nem kell könyvből tanulni, játékosan is lehet, hiszen ez az ANYA-nyelve..

2011. okt. 6. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%
Ha tud rendesen szótagolni,és megtalálja a szavakban a szótövet,és rájön,hogy minden szóban ott a szótő,akkor hamar "meghallja" és le is fogja tudni írni.
2011. okt. 6. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is érdemes elvinni őt egy logopédushoz, előtte viszont beszélj a tanítónénivel! Kérdezd meg, ő hogyan látja, mégis jobban érzi, hogy mi egy harmadikos szintje, és ehhez képest a fiad hol tart.

Azt viszont nagyon jól teszed, hogy leülsz vele! :) Sok szülőnek eszébe sem jut ez, hanem rögtön viszi mindenhova.


Próbáld kicsit játékosabban előadni neki a dolgokat, ne érezze, hogy az tanulás. Aztán, ha mégsem sikerül... Nos, vannak olyan zsenik, akik nem tudnak helyesen írni. :)

2011. okt. 6. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
Nincs korrepetálás??
2011. okt. 6. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 A kérdező kommentje:

Logopédus tud ezen segíteni?

Beszédhibája nincs.

A pedagógussal nem tudok mit kezdeni, annyit mond gyakoroljunk többet. Semmi használhatót nem mond csak olyasmit amit magam is tudok.

2011. okt. 6. 20:16
 7/26 A kérdező kommentje:
Nincs korrepetálás!
2011. okt. 6. 20:17
 8/26 anonim ***** válasza:
100%

Keresztlányomnak se nagyon megy a nyelvtan. Ő most negyedikes. A nyáron próbáltam segíteni neki (sajna 350 km-re laknak). Adjál neki olyan feladatokat, hogy te leírod de rosszul. Illetve magyarázd el neki, hogy ha megpróbálja helyesen kiejteni, szótagolva, illetve mondja a szavakat szótári alakban, máris kiderül hogyan kell írni. pl. védje (nem véggye, mivel védeni), lökdös (nem lögdös, mivel lökni)

Egyébként miket szokott elrontani, esetleg tudok ötletet adni.

2011. okt. 6. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/26 A kérdező kommentje:
A rémálmunk J/Ly ez nagyon nehéz neki.
2011. okt. 6. 20:41
 10/26 anonim ***** válasza:
100%

nekünk volt 4. osztályig korrep, a fiam sem helyesíróbajnok


it tudsz venni gyakorló könyveket:


[link]

2011. okt. 6. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!