Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Milyen rizst adjak 9 hónapos...

Milyen rizst adjak 9 hónapos babámnak?

Figyelt kérdés

Eddig próbálkoztam, de a rizs ami itthon van, annyira kemény lesz, ha főzöm, és nem igazán tetszik neki!

Kérdéseim:

1: Milyen márkát vegyek?

2: Esetleg a barna rizs is jó?Vagy esetleg jobb?

3: Hogy csináljam meg neki?Pl: tejberizs féleségnek jó mondjuk uzsonnára?Ezt lehet tápszerből csinálni?

4: Zöldséghez, vagy húshoz is lehet adni?Ha igen ti, hogy csináljátok?

Köszi a segítséget.


2011. okt. 7. 09:51
 1/4 anonim ***** válasza:
66%

A rizs az egyik olyan étel, amit nem adnék a gyereknek, kivéve, ha bio boltban veszem. Miért? Azért, mert rizst főként a távolkeleti régiókban termelik, ahol igen magas a nehézfém szennyezettség, és a növényvédő szereket is bőségesen használják. Elméletileg annak, aki behozza az országba (EU-ba) a rizst, be kell vizsgáltatni az élelmiszert, és csak ezután hozhatja forgalomba, azonban ezt úgy szokták megoldani, hogy kérnek egy nyilatkozatot a termelőtől, hogy megfelel az EU-s előírásoknak a termék. :( Ez pedig nem minden esetben fedi a valóságot (időről időre külföldi zöldségek, gyümölcsök buknak meg véletlenszerű teszteken, azt pedig nem lehet tudni, mennyit eszünk meg úgy, hogy nincsenek letesztelve...).

Szóval én bio boltban vennék bio rizst a kicsinek, amennyit ő eszik, ez úgysem olyan nagyon sok. A legjobb a puffasztott rizs, azt már csak áztatni kell és már lehet enni, puha és nem kell főzni pár szem rizs minden alkalommal a picurnak. A másik, ami nekem nagyon bevállt, burgonya pehely (szintén bio boltból), ezt egy kis meleg vízzel elkeverve lehet pár pillanat alatt burgonyapürét varázsolni a szokásos pepecselés helyett.

Keverni bármihez keverheted, a szokásos módon figyelembe véve, hogy fogós és székletlazító hatású alapanyagokat nagyjából azonos arányban keverj össze.

3 gyerekes anyuka

2011. okt. 7. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszod!

De én nem féltem annyira gyerekem!Biot még csak üvegesben kapott, azt is azért, mert volt mikor az olcsóbb volt.

Simán a bolti, meg piaci gyümölcsöt, és zöldséget eszi.Nem kutatok 1000el semmi speckós boltot!!

De nagyon hasznos dolgokat írtál!!Van is itt nem messze egy bio bolt.Lassan fel kel a lánykám, megetetem, és le is nézünk oda, hogy körbe nézzek.

De azért várnám még a bevállalósabb anyukák tapasztalatait!!! :)

Köszönöm

2011. okt. 7. 10:12
 3/4 anonim ***** válasza:
66%

Valóban igaza van az előttem szólónak.

Ha van rá lehetőséged, akkor ilyen picinek még próbálj a bio boltban ill. szerintem a dm-ben kapható bio termékekből vásárolni. Az ilyen korú piciknek lehetőség szerint még nem kell terhelni a szervezetét. Persze ez később nehezebb lesz, mert nagyobb adagokra van szükség és lehet hogy ez már megterhelő lesz (pl. gyesen vagy és még nem dolgozol.)

Ezt végül is, mindenki maga tudja.

Én azért arra is figyelnék, hogy nagyobb korában a normál bölcsiben, oviban már nem kap ilyeneket és pl. a normál burgonyát is fogadja el (lehet hogy eltérnek az ízek)ill. azokat az ételeket, amiket ott kapnak.

Egyébként Én is lehetőségeimhez mérten próbálok bio alapanyagokat vásárolni és van amiben (pl. dm-ben kapható Alnatura zöldség leves kocka)nincs ár különbség, sőt még 1-2 dolog olcsóbb is.

Még annyi, hogy szerintem elsőre ne adj barna rizst, mert az igazi az nagyon rostos és neki még nehezen emészthető.

2011. okt. 7. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
66%

Még az utolsó vagyok: Most olvastam a válaszod.

Az Én kisfiam már nagyobb 2,5 és az Uncle Bean's rizst adom neki, ami nem főzőtasakos, hanem sima dobozos. 10 perc a főzési idő és az adagok az oldalán vannak. Én azért kóstolgatom közben és kicsit tovább főzőm. Jó puha lesz és nem ragad össze!

2011. okt. 7. 10:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!