Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Mi a megfelelő viselkedésmód...

Mi a megfelelő viselkedésmód egy pár hónapos kisbabával, honnan lehet tudni mi a baja, hogyan lehet megvigasztalni őket, mire kell odafigyelni velük kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Ha sokat sír, akkor hogyan lehet a legjobban megvigasztalni, a fejüket mindig meg kell tartani, hogy egyenesen legyen a testük, azért sírhat, mert nem jól van a feje és kényelmetlen neki?
2011. okt. 9. 07:36
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Te vagy az anyukája? Vagy leszel?
2011. okt. 9. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Egy pár hónapos baba már magától tarja a fejét, szóval nem kell mindig fogni.

Mire föl ezek a kérdések?

2011. okt. 9. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Ez nem olyan kérdés, amit a GyK-ról meg lehet tanulni. Akár anyukája leszel a babának, akár a bébiszittere szánj áannyi időt neki, h veszel egy gyermekgondozási könyvet és elolvasod.

Itt csak egy-két részinfót kaphatsz, amivel még mindig meg leszel lőve.

2011. okt. 9. 08:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Ha az anyukája vagy, ennyi idősen már tényleg tudhatnád, legalább úgy nagyjából.

Biztosan sokszor még a 1,5 éves fiamnál se tudtam.

Próbálkozni lehet, bár ha nagyobb egy gyerek, rájön az ember, hogy mik miatt szokott sírdogálni.

Kicsiknél ezeket kell először megnézni:

éhes, álmos, fázik/melege van (ezt a tarkójánál kell megnézni, mert a keze-lába általában hideg), nyomja a puki, büfiznie kell, valami kényelmetlen a ruhájában (én sokszor vetkőztettem le meztelenre az éjszaka közepén, és pelenkáztam újra, utána meg is szűnt a sírás). Vagy az is lehet, hogy egyszerűen unatkozik, bár egy pár hónapos babát még egyszerű lekötni. Beledobsz egy kis üdítős palackba valami csörgő-zörgő dolgot (pl. függöny akasztót), meg 1-2 színes, érdekes valamit, és ellesz vele egy darabig. Még drága játékok sem kellenek. :)


A tartással kapcsolatban meg csak az egész pici, 1-2 hónapos babáknak kell nagyon tartani a fejüket.

Az én gyermekem születése óta utált háton feküdni, ez a kézben tartásra is vonatkozik, úgy sem volt el soha a klasszikus csecsemős tartásban, mindig a vállamra kellett borítani, azt nagyon szerette.

2011. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

1. Megfelelő viselkedés mód egy kisbabával:

-halkan kell vele beszélni, kedvesen, hogy érezze szeretik, hangos hangoktól összerezzen és sírni fog.

2. Honnan lehet tudni mi a baja?: Sehonnan, de lehet találgatni, ha a kis lábait görcsösen felhúzza akkor valszín fáj a pocakja, pici babáknál gyakori, hogy etetés közbe, főleg ha tápszert kap és cumisüvegből van etetve sok levegőt nyel, ezért fontos mindig dönteni az üvegen, hogy a cumis részét ellepje a tápi., vagy anticolis üveget kell venni ami csökkentheti..kaja után addig nem szabad letenni amíg nem büfizett, ez is csökkenti a hasfájást és jobb lesz a közérzete.

Sírhat azért is mert pisis vagy kakis, csípi a pelus tartalma.

Lehet picit nyugtatni, felveszed ,vagy csak simized picit a pocakját.

Sírhat azért is mert melege van, vagy fázik, a kis lába vagy keze ha túl hideg akkor fázik stb,

Sírhat azért is mert jön a foga,olyankor nagyon nyáladzik, és mindig rágna valamit , lehet venni hűtő rágókát ez enyhíti.

Sírhat azért is mert lázas.


A fejüket addig kell tartani amíg magától nem tartja.A lényeg még a kiságyban sem szabad párnát tenni a fejük alá.

2011. okt. 9. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, az utolsó kettő nagyon hasznos volt. Babysitterkedem és bár tudok sok mindent róluk, csak szerettem volna mástól is hallani véleményt.
2011. okt. 10. 03:43

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!