Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Hová fordulhatnék segítségért,...

Hová fordulhatnék segítségért, ha agresszív a 16 éves lányom?

Figyelt kérdés
Kis apróságokon kiborul, veszekedik, ha valamit nem engedek meg neki, ordítozik velem, néha az alig 2 éves öccsével is. Gyökérnek, bénának hív, ha valamit nem tudok, amit ő igen, tanulatlannak, ostobának mond engem. Nagyon fáj nekem ez! Szerelmes lett egy 25 éves férfibe, aki ismert Dj..elmondása szerint a férfinak is tetszik. Minden és egész nap azzal kínoz, engedjem meg, hogy kapcsolatuk lehessen. A lányom még szűz. Nem szeretném, ha felnőtt férfival járna..először. Egyébként én 33 vagyok, a párom 31. A lányom barátja 25 lenne? Abszurd..
2011. okt. 9. 13:13
 1/4 A kérdező kommentje:
A minap összekaptunk azon, hogy felmentem az apja fészbúkjára, elmondtam a lányomnak, erre legyökerezett engem, majd odaléptem hozzá épp gyümölcsöt szeletelt, és meghúztam a haját, de csak picit (rövid a haja)..erre elkezdett üvöltözni velem, hogy nem menjek a közelébe, hátrált és a kést nekem szegezte..soha nem bántom, miért csinálja ezt velem? a hajhúzás volt a legnagyobb bűnöm, de már nem bírom idegileg. Vagy ötször mondtam, mire letette a kést. Aztán eltűnt itthonról. Este mikor hazajött, megmagyarázta, hogy helyesen cselekedett, majd, mintha nem történt volna semmi úgy viselkedett..csacsogott a barátnőiről, jóéjt puszit adott..Ma reggel újra rosszkedv, bunkózás stb. Mi lehet vele? Megmagyarázza, hogy ez normális ebben a korban, hogy minden barátnője üvöltözik az anyjával és káromkodik, szidalmazza. Én ezt nem hiszem el! Mit tegyek? Az apját imádja, akinek többször volt rendőrségi ügye, verekedés miatt. Egyébkén nem találkoznak, 2 éve lassan, de beszélnek chaten. Mit tegyek szerintetek?
2011. okt. 9. 13:27
 2/4 anonim ***** válasza:

Bocsi, nem tudom, hogy mi a jó megoldás a problémátokra.

Csak annyit jegyeznék meg, hogy te abszurdnak tartod, hogy egy 25 éves pasival járjon, mikor te az ő korában már állapotos voltál, vagy pár hónapon belül, mert ha jól számolom, te most vagy 33, akkor őt 17 évesen szülted. Oké, lehet, hogy az apuka nem volt még akkor felnőtt férfi, de már akkor is nemi életetek volt.


Én utána járnék, hogy a pasi tényleg akar-e valamit, vagy csak a leányzó beképzeli.


Egyébként tényleg életkori sajátosság, hogy lázad. De nem szabad hagyni eldurvulni a dolgokat. Próbálj meg higgadtabb lenni vele, egy jó pillanatában elkapni és leülni beszélgetni vele. Csak úgy általánosságokról. Barátok, barátnők, suli... Aztán mond el neki, hogy te ilyen idős korban miért döntöttél úgy, hogy már érett vagy a szexhez, és miért tartod még őt fiatalnak ehhez. Ha meg nem tántorít, akkor mond el neki, hogy oké, mellette állsz, de ha már csinálja a dolgokat, okosan csinálja. Ha akarja, menjetek el nőgyógyászhoz, írassatok fel gyógyszert, vagy vegyetek neki óvszert, és magyarázd el neki, hogy mindenképp használja, ha oda kerül a sor.

Ha csak tiltod tőle a pasit, akkor már csak azért is össze fog vele jönni, de titokban és lehet, hogy egyszer úgy állít haza, hogy "Anya, terhes vagyok". Inkább akkor engedd meg, és mond meg neki, hogy oké, de szeretnéd megismerni a srácot (az sem biztos, hogy a pasi is akar kapcsolatot egy ilyen fiatal lánnyal). Persze, lehet, hogy furcsa lesz neked, hiszen ő mindig a pici lányod marad, de sajnos közben felnő, hiába nem akarsz róla tudomást venni. És még az is lehet, hogy jól fog elsülni a dolog. Van olyan ismerősöm, ahol a lány 16 volt, a "fiú" pedig 30, mikor összejöttek, és a mai napig boldogok, családot alapítottak, lakásuk van. A lány most 22. Sógorom is most 29, a barátnője meg 20, jövőre eljegyzés, most készülnek házat venni, 3 éve vannak együtt...

Nem tudhatod, mit hoz a sors. Engedd meg a "pasizást" és mondom, biztosítsd róla, hogy bármi történik, mellette állsz. Talán akkor megenyhül a viselkedése, ha látja, hogy nem vagy olyan szigorú vele...

2011. okt. 9. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ez durva.A húgom is hasonlóan viselkedett ennyi idősen,de ő el is ment otthonról és hazajött 1 év múlva terhesen.

A tiltás nem vezet sajnos jóra.Ajánld fel neki,hogy hozza el nálatok ezt a férfit bemutatni,hagy ismerd meg,így legalább szem előtt is lennének.Mond neki,hogy kíváncsi vagy rá ki ez az illető akiért ennyire oda van.

2011. okt. 9. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Az apukája 19 volt, mikor a lányom született, én 18 éves. Első szerelmem volt és hamar lett a baba, az biztos, de meg akartuk tartani, mert szerelmesek voltunk egymásba. 6 év házasság után elváltunk, így egyedül voltam a lányommal és 4 éve ismertem meg a mostani férjem. Elképzelni nem tudom, hogy egy majdnem annyi idős pasi szaladgáljon a lakásunkban reggelente félmeztelenül, mint mi! Miért nem egy 18 évessel kezd? Miért egy felnőttel? Nem tiltom, csak nem nézem jó szemmel. Nagyon okos lány, tudja, hogy védekeznie kell majd, már ezeken túl vagyunk, hogy okosítsam. A legnagyobb probléma az, hogy amikor valami adódik, nem tud higgadt maradni. Arogáns, és ez a természete sajnos, amit nem tudok kezelni.
2011. okt. 9. 14:34

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!