Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Ti/mások milyen ok (ok) ból...

Ti/mások milyen ok (ok) ból szakítanátok meg a terhességet?

Figyelt kérdés

nekem volt már 1 abortuszom. nem bántam meg, mert valóban megóvtam magam és a meg nem született babánkat egy nehéz élettől.

személy szerint "egyszerű" az ok: nincs pénzünk. nagyon kevesek vagyunk (még) a gyerekvállaláshoz. szüleink ismernek a legjobban, akikkel beszéltünk magunkról és ha lenne babánk ezekről a dolgokról.

hiába vagyunk 20-20 évesek. iskolába járunk, nem bulizunk, nem vagyunk "elcseszett kölykök"-értelmesek, normálisak, elég átlagosak vagyunk-, de nem most van itt az ideje egyszerűen. nem féltem a fiatalságom, mert 20 évesen nem gyerek már az ember. teljesen értem mások álláspontját, akik már 18-19 korukban megszülték és erőt vettek magukon. mi képtelen voltunk minderre. dolgozni, pénzt keresni rendes képzés nélkül nem lehet. az én elképzelésem egyezik párommal. szeretne apuka lenni, akár most is, de nincs pénz. a pénzt úgy értem, hogy nincs, hogy nincs állásunk és 2-3 évig nem is lesz, a tanulás valahogy még mindig fontosabb. tapasztalatlan vagyok. mindig felhívjuk anyukáinkat, még kisebb dolgok miatt is. talán esetlennek mondanám magunkat, akiket meg kell nevelni, és emberesednünk kell, talpraesettség se hiányzik...


tehát nekünk annyi volt az ok, hogy "szerencsétlenek" vagyunk egyenlőre. akik nem hogy egymásra, de másoktól függnek. én úgy gondolom egyébként-de párom nem így gondolja-, hogyha megszültem volna, akkor (talán!!!) komolyabban vettem volna az életet és lett volna miért küzdeni.. viszont ahogy ismerem magunkat könnyen feladjuk még az elérhető dolgokat is. gyengék vagyunk, pedig elsőnek elég határozottnak tűnik mindkettőnk, aztán ahogy kezdünk belejönni azzal együtt megununk dolgokat.

nem tudjuk/om mikor fogunk megváltozni... egyenlőre alkalmatlanok voltunk szülőknek.


ezt csak azért írtam le, hogy lássátok az én példámat. ezt nem kell kommentálni, a ti történetetekre vagyok kíváncsi.


2011. okt. 10. 15:48
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
100%
16 éves koromban nemi erőszakból lettem terhes, nem tartottam meg. Nem bántam egy percig sem, most sem bánom. Így is nehéz volt feldolgozni az erőszakot, nem még egy gyerekkel, aki mindig emlékeztetett volna a történtekre. Sok idő kellett, hogy újra nyitni merjek a férfiak felé, most 29 vagyok, van egy 2 éves fiam és egy szerető párom. Talán sosem mondom el a gyerekeimnek (jövőre tervezzük a 2. babát), hogy egyszer volt egy testvérkéjük...
2011. okt. 10. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:

Én csak akkor nem tartottam volna meg, ha beteg, élettel összeegyeztethetetlen rendellenessége van. Most várom a 3.-at, aki nagyon nem volt tervbe, elvetetni mégsem tudtam volna, most már nagyon várjuk.

De nem ítélem el, azt aki elveteti mert "becsúszott" és amúgy nem tudná felnevelni, sokba kerül a gyerek, de azt igen, aki "hobbiszerűen" jár abortuszra, mert nem képes védekezni.

2011. okt. 10. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 A kérdező kommentje:
utolsónak igazat adok! de akik "hobbiszerűen" mennek ilyen műtétre, azoknak nem való gyermek! nem tudják értékeli az életet. aki már a 3.-ra megy szerintem fel se fogja mit tesz csak csinálja.. talán az ilyen lány 2-3 év után változik valamit és megbánja? erre még nem gondoltam, hogy velük pár év múlva mi történik lelkileg. talán akkor se fogják fel, csak annyit mondanak h az a múlt?
2011. okt. 10. 16:07
 4/25 anonim ***** válasza:
Én még elég fiatal vagyok, és szerencsére még nem estem teherbe, de ha esetleg megerőszakolnak, akkor megtörténhet! :S Sz'al ha ilyesmi történik, akkor azt meg tudom érteni, meg azt is, ha valaki él nemi életet, de még fiatal (mondjuk 15 éves) a gyerekvállaláshoz.
2011. okt. 10. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
45%
Kérdező, kifogásokat keresel, hogy igazold saját tettedet. Nem, nem tetted jól, Ő igenis egy ember volt, akit Te megöltél.Már egy hat hetesnek is ver a kis szíve, és fájdalmat is érez, mérhetőek az agyhullámai. Attól, hogy az embertelen, és ultraliberális törvény engedi, attól az még gyilkosság. Most hagy ne linkeljek képeket, abortált magzatokról.Lehet lepontozni abortuszpártiak.
2011. okt. 10. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 A kérdező kommentje:
nem megvitatni akarjuk, én nem is erre voltam kíváncsi. nem értetted a kérdést, vagy a helyzetet? a kifogásokat nem keresem, ezek létező dolgok, ezek tények.
2011. okt. 10. 17:24
 7/25 anonim ***** válasza:
54%
Azért írtad ki a kérdést, mert megerősítést akarsz arról, hogy jól tetted. Mert a lelked legmélyén tudod, hogy nem.
2011. okt. 10. 17:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 A kérdező kommentje:
az ilyen emberek mint te, pedig fölöttébb jobban tudjátok még nálam is, hogy ez volt a rossz döntés. jó, hogy ismerjük egymást!
2011. okt. 10. 17:26
 9/25 A kérdező kommentje:
meg ez a mögöttes tartalom hogy jött ide nem tudom, mert én nem vagyok ilyen. amit gondolok azt kimondom, miért kéne itt név meg arc nélkül burkoltan utalgatni olyanra ami egyébként is már egy halott ügy szó szerint. már bocsánat. semmi logika nincs abban amit írtál. te látod egyedül így és jó hogy leírtad inkább a te lelkednek tettél jót ezzel :D igaz?
2011. okt. 10. 17:31
 10/25 anonim ***** válasza:
60%
Óriási tévedés, hogy ehhez ismernünk kéne egymást. Tekintve, hogy az abortusz gyilkosság, egy ártatlan ember kegyetlen megölése MINDEN esetben rossz döntés. Persze lehet, hogy Neked kényelmesebb volt, és a Te önző szempontodból akár jó döntés is lehetett, de itt nem csak Rólad volt szó. Azt meg ne akard már bebizonyítani, hogy még direkt az Ő érdeke volt, hogy esélyt sem kapott az életre... Ezzel csak igazolod magad...
2011. okt. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!