Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Miért kell kiutálni csak...

Miért kell kiutálni csak azért, mert nem úgy kezelem a terhességet és a gyerekvállalást mint más nők?

Figyelt kérdés

egy kicsi városban élek, nemrég szültem az első babámat. nyilván sosincs egyszerre túl sok kismama, így ők amolyan közösséget alkotnak:egy helyen van terhesgondozás, 2 védőnő van csak, ilyesmi.

nem azt mondom, hogy én valaha is "tag" akartam lenni, de nyilvánosan is kiutálnak, csak mert nem úgy állok a dolgohoz, mint ők. már terhesen is csak a a babáról tudtak beszélni, de ténylegesen semmi másról, ki mit vesz, mennyiért. már ott ment a lenézés, mikor elmondtam, hogy én a marhára alapvetőnek mondott dolgok 50%-át tuti nem veszem meg, mert felesleges pénzkidobás. na de mikor megszületett a lányom(és hát akik a lányommal közel egy időben születtek), akkor tetőfokára hágott minden. jöttek az "úristen ásított, bitos beteg", "úristen 10 percel előbb kelt fel, biztos alvászavaros", "úristen tegnap sírt és csak 1 perc múlva tudtam felvenni, biztos tönkrement a lelki világa", "úristen ránézett egy doboz tejre, biztosan allergiás" című dolgok és én meg abszolút nem vagyok ilyen. én mindig megmondtam, hogy ezen vagy azo nem aggódok, mert felesleges. nem követtem a védőnő buta tanácsait, nem fújtam minden babakönyv sorait kívülről, pláne nem tartottam be.

csak babaúszásra hordom a lányom, de ott is érezhető a nyilvánvaló utálat. még olyan is van köztük, akivel előtte jóban voltam, de mióta gyereke van nem lehet vele semmiről beszélni, csak a gyerek, gyerek, gyerek. én vagyok a szívtelen, mert külön szobában altatom meg mert nem cipelem állandóan. jó, hogy nem lincselnek meg boszorkányságért.

olyan elkeserítő, főleg mert a lányomon csattan. akárkit áthívtam játszani és közben próbáltam beszélgetni, kudarcba fulladt mert vagy nem volt téma vagy mindent csak krtizáltak: jajj, ugye tudod, hogy a könyv szerint ezt nem így kell, jajj ugye tudod, hogy nagyon bátor vagy, amiért ezt így csinálod, én biztosan nem merném...és sokan tényleg jó ismerősök, barátok voltak.

a lányom egészséges, boldog, csodálatos tipegő. én úgy érzem, mindent jól csináltam, ahogy nekem és neki is jó. csak a mi városunk ilyen vagy máshol is létező jelenség ez a dolog?


2011. jún. 14. 16:18
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
91%

jaj, ne foglalkozz velük!

engem is megszólnak sokszor mert az anyatejes kislányomnak már 3,5 hónaposan tejpépet mertem adni és mert külön szobában alszik stb., stb. Kit érdekel? Nekem is voltak kismama "barátaim", de lassan elkopott mindenki. Engem nem zavar, én jól érzem magam egyedül is, tesómnak is van 2 gyerkőce, velük pl. tök jól elvagyunk ha van időn összejönni. Engem nem érdekel más, téged se érdekeljen.

2011. jún. 14. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
40%
bocsi, de azért az fura, hogy mindenki bolond, csak te nem....
2011. jún. 14. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
91%

Én is hasonlóan gondolkodom,mint te,egy apró kivétellel,én azért sok-sok könyvet elolvastam,mert a családban még távolról sem volt a környezetemben soha kisbaba,de azért szerettem volna felkészült lenni.

Ettől függetlenül mindent a magam megérzései és anyai ösztön alapján csináltam,és úgy érzem jól.


Ne foglalkozz azokkal,akik sóhajtoznak a módszereiden.

Mivel azt írod szinte mindenki kiutál, azért az fura.

De ha így is van és azért szeretnél társaságot és barátokat, akkor neked is toleránsabbnak,vagy legalábbis okosabbnak kéne lenned.

Úgy értem,összejöttök,beszélgettek,ő sajnálkozik meg sopánkodik,te meg legyintsél rá,és légy határozott: szerintem ez így jó és kész.

Hozz fel te más témákat,amik nem a gyerekhez kapcsolódnak.


És még valami: mindig gondolkozz el egy kicsit szerintem,mielőtt másokon ítélkezel,mert furcsa,hogy mindenki "rossz" te meg a tökéletes.

Legalábbis az alapján,ahogy leírod.


Egyébként pedig nem bántani akarlak,csak írtam neked őszintén,egyrészt hogy mit gondolok,másrészt,hogy mit tehetnél,remélem nem vettél egy szót sem sértésnek,mert tényleg nem ez volt a cél.

2011. jún. 14. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
Ezen tényleg ne keseredj el. Én se szereztem be a "létszükségletű" dolgokat. Nem volt légzésfigyelőnk, sterilizálónk, cumink, cumisüvegünk, nem mostam külön a gyerek ruháit, és amikor már átaludta az éjszakát külön szobába is tettem. Engem nem érdekelt ki mit szól, csináltam mindent úgy ahogy jónak éreztem. A babavállalás nagy biznisz, sokan meg bedőlnek és megvesznek mindent, pedig a gyereknek pár ruhácskán és az édesanyján kívül nagyon kevés dologra van szüksége.
2011. jún. 14. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
54%

Te gondolkozz már el hogy mindenhonnan kiutálnak szerinted akkor nem veled van a baj esetleg?

Szerintem nem kiutálnak téged, hanem te utáltatod ki magadat, vagy egyszerüen te fejedbe vetted hogy nem akarsz márpedig hétköznepi anyuka lenni.


èn rengeteg babás helyre járunk, persze a gyerek a nagy téma de jókat beszélgetünk másról is és rengeteget nevetünk. 3 külömbözö csoportba járok, de ha van is olyan aki nem a nézeteimet vallja annak sem mondok semmit csak ha már annyira extrém hogy muszáj megemlíteni. (pl töltöttkáposztát ad 7 hónapos gyereknek)


mi csattan a lányodon? a többi gyerek lehülyézi? nem hinném.


ha mindenki hülye körülötted akkor talán veled van a baj, és te vagy az aki nem tud beilleszkedni.


de minek beilleszkedned? ha nem akarod nem kell játszóra menned, vagy akkor menj mikor más nincs ott.

2011. jún. 14. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

nyilván nem mindenki, mert vannak kisgyermekes barátaink, akikkel még annak ellenére is nagyon jóban vagyunk, hogy mások a nézeteink.

ám ha van egy kisvárosban 10-12 nő, aki veled egyszerre kismama és akinek a gyereke a tiéddel egy idős, akkor az végülis "mindenki", pedig kevés emberről beszélünk. ilyen kevés ember esetén hamar indul a klikkesedés, azzal a különbséggel, hogy itt egy klikk van.

sosem bántottam senkit, sem szóval, sem tettel, egyszerűen éltem tovább az életem gyerek mellett. de én pl pár hónaposan már hagytam ott egy éjszakára a nagymamánál és hát ez az eretnekség csúcsa. én főleg soha nem ítélkeztem, csak elmondtam a saját véleményem, őszintén.

és igenis a lányomon csattan, mert ezekkel a gyerekekkel fog egy ovis csoportba járni, stb. próbálok kedves lenni, deminidg az én hátam mögött súgnak össze pl úszáson, hogy képzeld, ő ezt meg ezt csinált.

ez egy pici város, ahol mindenki ismer mindenkit, minden dolog eléggé gyorsan körbeér. itt megszólják az embert minden kis apróságért.

2011. jún. 14. 17:09
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Ne foglalkozz velük, te olyan lehetsz, mint én.

Nem csináloks emmiből felslegse gondot, mindig lesz valahogy.

Vannak még normális anyukák, akik azért mert szültek még azok maradtak, akik voltak!!

hajrá:-)))))))))

2011. jún. 14. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
0%

16:57-es vagyok.

még mindig azt gondolom, hogy vagy te gondolod magad különlegesnek vagy egyszerüen kisebbségi komplexusod van.

vannak anyukák akik egy egy dologból túl vagy alul ítélik meg, sokan esnek a ló egyik vagy másik feléres, de általában az anyukák nehezen de megtalálják a közép utat.

2011. jún. 14. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
75%

az a baj, hogy a legtöbb nő leragad az "anya vagyok, nekem az elég" szinten külsőleg és belsőleg is

csak körül kell nézni egy játszótéren

2011. jún. 14. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
62%
Én ugy érzem ahogy az utolsó írta leragadtam annál,hogy anya vagyok.Külsöleg is és belsöleg is és nem bánom!Van két csodálatos gyerekem és nem érdekel milyen új körömlakk a trendi nem érdekel milyen az új fürdöruha kollekció.De jóbban érdekel mivel tudnánk jobban elütni az idöt a gyerekeimmel miket játszunk milyen játékot vegyünk.Én most igy érzem jól magam!Mindenkinek más a véleménye a gyereknevelésröl és ez igy természetes De vannak íratlan szabájok amit érdemes betartani.
2011. jún. 14. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!