Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Egy férfi miért nem döntheti...

Egy férfi miért nem döntheti el, hogy akar-e gyereket vagy sem? Ez olyan igazságtalan.

Figyelt kérdés
Míg egy nő eldöntheti, hogy megtartja, elveteti, örökbe adja, bármi, addig a férfi ha nem szeretne apa lenni, miért nem teheti ezt meg? Ha "becsúszik" a baba, és a pasi azt mondja, hogy ő ebből nem kér, akkor miért kötelezhetik mégis gyerektartásra, meg követelőzhetnek vele szemben? Annyi ilyet látni, hallani, hogy a pasi lemond nem szeretné, de a nő egyedül is vállalja, aztán meg vagdalkozik, hogy itt a gyereked, még nem is látogatod, stb. De hát a pasi megmondta, akkor miért kell ez?
2011. okt. 11. 08:31
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
76%

Ha a férfi nem akar gyereket, akkor gondoskodjon megfelelö védekezésröl, hogy ne legyen terhes a nö (ne bizza a nöre).

Egy nönek meg joga van eldönteni, hogy akar-e abortuszt - mert nem arról van szó, hogy TERHES akar-e lenni, hanem hogy megtartja-e a terhességet. Sokan ezt nem tudják a lelkiismeretükkel összeegyeztetni.

De azt ne gondold, hogy egy nönek "jó" dolga lesz, mert kap gyerektartást. Ez eleve a legtöbb esetben jóformán semmire nem elég, másrészt meg a nö napi 24 órában gyereket nevel, az élete igencsak be van emiatt korlátozva.

2011. okt. 11. 08:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 A kérdező kommentje:
Igen, de ezt ő vállalja. Vállalja, hogy egyedül is végigcsinálja, megoldja.
2011. okt. 11. 08:58
 3/29 anonim ***** válasza:
69%
Tudatában annak, hogy iszonyatosan le fognak pontozni, akkor is leírom, hogy IGAZAD VAN. Ha a "becsúszott" baba létének kiderülésekor a férfi úgy dönt, hopgy nem akar gyereket és ezt meg is mondja, akkor a nőnek igenis ennek tudatában kell meghoznia a saját döntését.
2011. okt. 11. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
98%

Valahol igazad van, ez valóban kicsit igazságtalan.

Viszont azt is figyelembe kell venned, hogy ebben a kérdésben a nőnek van több szavazati joga, hiszen az ő testében növekszik a baba, az ő életét fogja teljesen megváltoztatni.


És ha úgy dönt, hogy nem vállalja az abortusz kockázatait - mert igenis van kockázata, plusz iszonyatos lelki teher egyben (mert a nő a terhessége első pillanatától anya, erről a hormonok is gondoskodnak) akkor onnantól nem a férfi és a nő döntési joga a legerősebb, hanem a gyereké. És a gyereknek joga van ahhoz, hogy mind az anyjától, mind az apjától megkapjon mindent, amire szüksége van (nemcsak anyagilag).


Szóval inkább úgy gondolkozz, hogy a gyerekvállalásról nem két ember dönt, hanem három. Mivel a hormonok ezerrel dolgoznak, így a gyerek is beleszól ilyen módon a döntésbe, és érteleszerűen nem amellett kardoskodik, hogy ne születhessen meg.

2011. okt. 11. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 anonim ***** válasza:
72%

Én is így gondolom ahogy te. Persze csak akkor ha valóban erről az esetről beszélünk miszerint MEGKÉRDEZTE a férfit, az egyértelműen NEM akarta a gyereket, ennek ellenére a nő mégis elvállalta, megtartotta, MAJD EZEKUTÁN gyerektartást kér egyszercsak . Ez valóban tök igazságtalan.

Egyébként meg igen, ha egy pasi nem akar gyereket, az ne bízza a nőre, igenis védekezzen ő. Akkor nem érheti meglepetés.(és nem a megszakított közösülésre gondolok mint védekezés..)

Utólag már nem kell a nőre fogni hogy persze,mert az hülye volt és nem védekezett...ketten voltak ott és ez nem csak az egyik fél feladata hogy elkerülje a nem kívánt terhességet.

2011. okt. 11. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/29 anonim ***** válasza:
96%

Azt eldöntheti,hogy ha NEM akar, mert akkor felhúzza a gumit legalább.

Ha akar, de a párja nem, akkor az már más tészta, ebben igazad van.

De erre nem találsz magyarázatot, hiszen ez nem erkölcsi vagy egyéb "vita" tárgya, hanem egyszerű biológia...

2011. okt. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
61%

Én nőként igazat adok a kérdezőnek.

Tényleg igazságtalan. A védekezés tényleg fontos, de mégis megtörténhet. Ebben az esetben szerintem mindenképpen közös döntésre kell jutni. Attól, hogy a nő testében fejlődik a baba, nem csak az ővé.

Érdekelne egy hozzáértő véleménye arról, hogy mi történne abban az esetben, ha le lenne papírozva az alábbi megállapodás. A terhesség bejelentésekor a férfi felkínálja a nőnek az abortusz összegét.

Ha a nő visszautasítja és aláírja,

- nem tart igényt a férfi segítségére,

- tudomásul veszi, hogy ezt a gyereket az apa akarata ellenére tartja meg,

- nő vállalja hogy egyedül neveli,

- nő kijelenti, hogy soha semmire nem kötelezi apát.

Ha ez a megállapodás így létrejön, akkor is kérheti az "anya" a jövőben az apa közreműködését?

2011. okt. 11. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 A kérdező kommentje:
Persze, védekezzen a pasi, de egy komolyabb kapcsolatban is előfordulhat, hogy a pasi nem akarja, az meg elég hülyén jönne ki, ha x év után is "bocsi, de nem bízok benned" jelszóval felhúzza a gumit. Egyik ismerősöm 19 éves volt, mikor viszonya volt egy közel 30 éves nővel, aki azt mondta, hogy meddő, nem lehet gyereke. Szóval egy alig 20 éves srác szerintem lehet annyira naiv, hogy ezt bevegye, be is vette, jött a gyerek, aztán a követelőzés, elvette a nőt, de már az oltárnál nem bírta megcsókolni. Jó, ezek nyilván extrémebb esetek, de sajnos megesik, hogy egy pasit "csőbe húznak"...
2011. okt. 11. 09:58
 9/29 A kérdező kommentje:
Amúgy én is nő vagyok, és van egy 17 hónapos kisfiam, és 7,5 hónapos terhes vagyok a kislányunkkal, boldog kapcsolatban élek, tervezett babáim vannak, szóval el tudom képzelni, hogy milyen nehéz lehet egyedül, de ezt annak is tudnia kell, aki a pasi akarata ellenére megtartja...
2011. okt. 11. 10:01
 10/29 anonim ***** válasza:
100%
09:54-es, ez Magyarországon akkor sem áll meg ennyiben, mert a gyerektartás, meg úgy egyáltalán, az apa nem az ANYÁNAK jár, hanem a gyereknek.
2011. okt. 11. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!