Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » 0 Rh negítívos anyukának és...

0 Rh negítívos anyukának és A+ apukának mekkora az esélye, hogy egészséges gyerekük legyen? Tényleg hatásosak a mai módszerek (pl. oltás)? Az első babánál tudom, hogy még elég jók az esélyek, de a többitől nagyon félek.

Figyelt kérdés
2011. máj. 25. 13:51
 1/5 anonim ***** válasza:
0 neg. vagyok. A férjem Bpoz. 4 egészséges pozitív vércsoportú lányom van. Szerintem egyértelmű :-D
2011. máj. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Azt gondolod hogy a baba beteg lesz mert más a vércsoportotok?

Nem lesz semmi baja a babának.

Akkor van baj ha az anyuka RH- és a baba RH+ lesz. (két RH- szülönek nem lehet pozitív, de ha az apa + akkor lehet)

RH- azt jelenti hogy nincs RH az anyában. Vagy is ott a baba és mikor a két vér keresztezi egymást, pl szülésnél vagy vetélésnél akkor a következö terhességkor az anya szervezete ellenanyagot termel a baba kilökéséhez, és elvetélhet az anya. erre kapják akik elvetélnek, abortuszuk vagy szülésük volt és RH-sak az injekciót.

2011. máj. 25. 14:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Másodikhoz csatlakozom.


Amiatt, hogy eltérő a vércsoport a babának semmi baja nem lesz.

A második babánál jelentkezhet a probléma, mert az anya immunrendszere a testidegen anyagok ellen ellenanyagot termel, így ha nem kap időben injekciót, az immunrendszere a második terhességnél idegen behatolóként érzékeli a babát, és tesz ellene - emiatt a szervezet kilöki.


Első babánál nincsen gond.

2011. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Azért gondolom, mert olvastam pár cikket rh-összeférhetetlenségről, hogy a második terhességnél már az anya szervezete ellenanyagot termelhet a kisbaba ellen, ha az rh+, aminek következtében a baba megbetegedhet vagy akár meg is halhat. És arra lennék inkább kíváncsi, hogy ezek az oltóanyagok mennyire hatásosak és biztonságosak? Megfelelő védelmet nyújtanak-e? Bocsi, ha rosszul fogalmaztam meg a kérdés! :)
2011. máj. 25. 15:40
 5/5 anonim ***** válasza:

első vagyok

Azért írtam, hogy nekem eddig bevált az oltás. Semmi bajom nem volt sem az oltástól, sem a babáimnak. Amúgy a terhesség alatt is sokszor nézik a negatív kismamáknak a vérében az ellenanyag szintet, tehát ha véletlenül nem tud valamilyen vetélésről, vagy valamiért nem kapta meg, vagy nem hatott volna injekció, akkor terhesség alatt is be tudnak az orvosok még avatkozni.

2011. máj. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!