Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Adtok a babáitoknak/gyermekete...

Adtok a babáitoknak/gyermeketeknek Zymafluort?

Figyelt kérdés

Védőnőm ajánlotta, de aztán rákérdeztem a gyerekorvosnál, aki azt mondta, hogy tilos ilyet adni a babának, mert rossz hatással van az agyi fejlődésre!

Ti tudtok erről valamit? Valaki ad ilyet a babájának?


2011. okt. 12. 12:26
 1/3 anonim ***** válasza:

Nekem mondta a gyerekorvos, hogy ha akarom, adhatom, de nem muszáj. Utánaolvastam, akkor célszerű adni, ha semmi fluortartalmút nem kap a gyerek, mert ez védi a szuvasodástól a fogait. De pl ha csapvizet iszik, abban elég fluor van.

Én végül nem adtam, mert túladagolni meg véletlenül sem akartam. Az agyi fejlődésre tett hatásáról viszont még nem is hallottam.

2011. okt. 12. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Ja, igen, és még a legtöbb gyerekfogkrém is tartalmaz fluort, igaz csökkentett mennyiségben. Az én gyerekeim sajnos elég sok fogkrémet megesznek, úgyhogy hiányuk így biztos nem lesz.
2011. okt. 12. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

Nálunk a csapvíz nagyon silány minőségű, mi sem isszuk, így lányomnak sem adom (most 1 éves).

Fogkrémből pedig még baba fogkrémet használunk.

Vajon így is elég fluorhoz jut?

2011. okt. 12. 12:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!