Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Mondanátok valaha is...

Anyukák! Mondanátok valaha is ilyet a gyermeketeknek?

Figyelt kérdés

röviden:


Beteg voltam, miután elkapott a pánikroham is. Évente 2-3szor megtörténik. Erre anyám a fejemhez vágta, hogy ne haragudjak, de ő így nem tud szeretni. Ez annyira rosszul esett, túl a 3.x-en, hogy elmondani nem tudom. Miért csak akkor jó valaki, ha egészséges, semmi gondja, baja. Hiába tértem rá vissza később, akkoris ezt mondta. A mai napig nagyon fáj, én a gyerekeimnek nem tudnék ilyet mondani, főleg akkor nem, amikor segítségre, megértésre lenne szükségük.


2011. jún. 22. 22:19
 1/7 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy nem értettél valamit félre?
2011. jún. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Szegényke! Én is pánik beteg vagyok, de mellettem áll a családom teljesen. Én is mondtam már a kislányomnak, hogy nem szeretem, mert én imádom, de neked gondolom nem így mondta anyukád. Nekem is rosszul esne, ha ilyet mondana, főleg amikor a szeretetére lenne a legjobban szükségem.
2011. jún. 22. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Ezen mit lehetne félreérteni??

Direkt rákérdeztem még utána is,és ugyanazt mondta, pedig próbáltam átölelni, de ő eltolt magától.

2011. jún. 22. 22:38
 4/7 anonim ***** válasza:
Első vagyok. Azért kérdeztem, mert szerintem egy anya NEM mondhat ilyet. Ha komolyan gondolja, valami nagyon nincs rendben nála. Fel a fejjel!
2011. jún. 22. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Második vagyok.

Eltolt magától?! Hát ez komoly! Sajnálom, hogy ilyen helyzetben nem számíthatsz édesanyádra. Simán megmondanám neki hogy ő szült ilyenre, így kell szeretnie!

2011. jún. 22. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nagyon nem szép tőle és megkockáztatom,hogy nagy mértékben hozzájárult a betegség kialakulásához.Én édesapám hosszantartó szenvedése és halála után kerültem olyan állapotban,hogy a pszichiátrián kötöttem ki,ekkor voltam 31 éves és akkor ha nincs az anyukám,aki szeretett,maximálisan megnyugtatott és mellettem állt,akkor most nem tudom mi lenne velem.Nagyon fontos lenne,hogy legalább egy olyan ember melletted álljon,akire most számíthatsz,aki megért és elfogadja a félelmeidet.Mindemellett össze kell szedned magadat,mert ebből csak akkor jössz ki,ha nagyon akarod,de akkor is szükséged van valakire.Ha gondolod írj privit,szívesen meghallgatlak,sokat segíthet az is!
2011. jún. 23. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Ez a korosztály egyszerűen nem tudja elfogadni, hogy a pánikbetegség igenis egy betegség, nem pedig hiszti, vagy tudatosan irányítható dolog. A férjem is pánikbeteg, folyamatosan gyógyszert szed. Amikor kiderült nála, a szülei azt mondogatták, hogy "Ne gondolj rá!". De hát mire ne gondoljon? A pánikroham csak úgy jön, nem csak egy konkrét szituációban és nem szó szerint pánik formájában, legalábbis a férjemnél nem. Ő egyszerűen rosszul lesz. Elsápad, a vérnyomása az egekben, le kell feküdnie, nincs kiváltó oka. A pszichiátere szerint nagyon hosszú idő lenne pszichoterápiával kideríteni, mi okozza, így marad a gyógyszer, ezzel tünetmentes.

Te voltál már orvosnál? Esetleg akkor elfogadná, hogy beteg vagy, ha egy orvos mondaná neki, mert most szerintem úgy gondolja, hogy csak hisztizel és ezért büntetni akar.

Mindezektől függetlenül ilyet nem lett volna szabad mondania, még ha nem is gondolja komolyan.Én visszavennék egy kicsit a találkozásokból, ha nem vagy nagyon rászorulva a segítségére, hogy érezze mennyire megbántott.

2011. jún. 23. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!