Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Anyukák! Ha olyan gyógyszert...

Anyukák! Ha olyan gyógyszert kell adnotok gyermeketeknek, amelyiknek pl.6 hét felbontás után a felhasználhatósági ideje és mégsem fogy el annyi idő alatt, mit csináltok a maradékkal? Kidobjátok?

Figyelt kérdés
Én már jártam úgy többször is,hogy bizony nem fogyott el a gyógyszer és a felbontástól számitott idő pedig túl rövid volt,nem kevés maradt még az üvegben...Bosszantó,ha ki kell dobni,mert nem olcsók a gyógyszerek sem....
2011. máj. 25. 15:06
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:

Tény és való nem olcsók a gyógyszerek,de lejártat mi nem veszünk be.

A gyógyszertárba visszaviszem a lejártakat a gyógyszergyűjtőbe.

2011. máj. 25. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 *Calli* ***** válasza:
Én nem adom oda neki...
2011. máj. 25. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:

Épp a minap jártam így a Nurofennel. Lázas lett a gyerek, és rémülten láttam (késő este volt) hogy már 6,5 hónapja bontottam fel. Mindig ráírom kinyitáskor filctollal az üvegre, hogy mikor bontottam fel. Kénytelen voltam adni neki belőle, hisz nem volt itthon másik, a láz meg hirtelen jött. Reggelre el is múlt, de délelőtt vettem egy másik üveg Nurofent az előzőt pedig kidobtam.


Én is ezen bosszankodtam, hogy miért nem lehet kisebb kiszerelésben is gyártani, olcsóbban adni, hiszen az előző üvegből is hiányzott kb. a negyede!

2011. máj. 25. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

A gyereknek én sem merem odaadni, de van egy patikus ismerős, és ő mondta, hogy szinte az összes gyógyszer tovább jó, mint a szav. időn feltüntetett dátum.

Úgyhogy én magam éppen megeszem/iszom ha 1 hónapja lejárt, de a gyerekemnek mégsem merem adni. Tudom drága, de az egészsége minden pénzt megér.

2011. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
3. vagyok. Ugyanez a szitu a szemcseppekkel is. Kb. 20 napig lehet használi, cseppentek napi 4-szer... Kb. a tizede sem fogy el, a többi meg megy a kukába, 900 Ft-ért..
2011. máj. 25. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:

Sokszor kiakadok Én is ezen!!!! Gyártanának akkor kisebb kiszerelést feleannyiért,mint hogy kidobáljuk a majdnem teli üveget!!


Ca-Kid 6 hét

Ambroxol-Q 4hét

2011. máj. 25. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Az ambroxol engem is bosszant, érdekes most közgyógyra, ambroxolt nem lehetett, ezért kaptunk Ambrobenét, a hatóanyaga ugyanúgy ambroxol és hűtőbe sem kell tenni és nincs egy hónapos lejárata- és szinte ugyanaz a kettő- és mondják, hogy nincs gyógyszerlobbi.

Mi sem használtunk még el sosem teljes üveg Nurofent, köhögéscsillapítót. A párom szerint egyébként lejárt gyógyszer nem árt, csak nem használ, de akkor meg minek adjam? Úgyhogy kuka-vagyis vissza a patikába a környezetvédelem jegyében.

2011. máj. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
Nekem a Ca-Kidre mondta a gyógyszerész ismerős, hogy nyugodtan adjam oda a gyereknek lejárat után is, mert nincs semmi baja. Jól rázzam fel mert leülepszik és kristályosodik, de még hónapokig semmi baja nem lesz.
2011. máj. 25. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Ez a gyógyszergyártók okossága. Gondoljátok el, mi baja lehet pl. egy tápszernek 3 hét után, lezárva, nedvességtől, szélsőséges hőmérséklettől mentesen tárolva. Vagy a Nurofennek 6 hónap után... Persze 2 évig én sem tárolnám, de nem nézem a hónapokat. Gyógyszergyártó cégnél dolgoztam, tudnék mesélni...
2011. máj. 25. 15:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Ugyanezen morogtam a napokban, majdnem írtam kérdést én is, hogy miért nem gyártanak kisebb kiszerelésű gyógyszereket?!

Én is a Nurofennel jártam meg. Pontosabban még éppen nem, mert június elején lesz 6 hónapja, hogy felbontottam (én is ráírom a dobozra, hogy mikor nyitottam fel). Két hete belázasodott a gyerek. Adtam neki, és akkor kezdtem el morogni, mert ha azt mondom 1/3-a hiányzik az üvegből lehet, hogy sokat mondok... És dobhatom ki!

Merthogy én sem adom oda neki a lejárt gyógyszert. Magam se veszek be semmi lejártat. Legyen az gyógyszer, kaja, bármi. Erre nagyon háklis vagyok. (Anyósomnál pl. ezért nem eszek semmilyen tej terméket, mert mindig lejárt tejföl, joghurt, sajt van a hűtőjében...)

2011. máj. 25. 16:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!