Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Gyedről gyesre, linkelnétek...

Gyedről gyesre, linkelnétek nekem? Sehol nem találom a gyed-lemondó nyilatkozat nyomtatványát.

Figyelt kérdés
2011. okt. 12. 12:52
 1/10 anonim ***** válasza:
Biztos, hogy van arra vonatkozó nyomtatvány is?
2011. okt. 12. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Nincsen gyed lemondó nyomtatvány. Ha automatikusan lejár, akkor semmit nem kell tenned, ha meg szeretnéd lemondani, mert hamarabb mennél gyesre, akkor írsz egy levelet az oep-nek, és leírod, hogy xy nevű, ekkor és ekkor született gyermekem után igényelt gyermekgondozási díjat ekkortól lemondod, mert a jövőben gyest kívánsz igénybe venni.
2011. okt. 12. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

[link]


ezt találtam. (első vagyok megint)

ebben benne van, hogy nincs formanyomtatvány erre vonatkozóan.

2011. okt. 12. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Bár linkelni nem tudok neked semmit, de azért leírom. Nem tudom neked mire kell, de én is most intéztem kb 3 hete, mivel visszamegyek dolgozni, és a gyerekem bölcsibe megy, ahova ugye erről igazolást kell vinni (gyed lemondásáról).Elég leírni egy lapra, hogy alulírott XY, (született ekkor és ekkor, anyja neve, taj szám)ezúton szeretném a XY nevű (született ekkor és ekkor, anyja neve, taj szám) gyermekem után járó gyermekellátási díj folyósítását megszüntetni, a munkába való visszaállásom miatt. Erről igazolást is kérek, amit Postai úton szeretnék kézhez kapni. Vagy valami hasonló szöveget írsz, és 10 napon belül kipostázzák neked a határozatot és az igazolást. A gyest pedig úgy igényeltem, hogy bementem a mák-hoz, kitöltöttem egy gyes igénylő nyomtatványt, kérték a személyimet, lakcím és tajkártyát, a gyerekét szintúgy, + anyakönyvi kivonatát, mindent lefénymásolt, és ennyi volt.
2011. okt. 12. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én épp most töltöm ki a papítokat, de nekem nem kértek lemondót, mivel nem kezdek el egyből dolgozni, hanem egy olyat töltöttem le az Államkincstár honlapjáról, hogy Kérelem gyermekgondozási segély megállapítására.
2011. okt. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
2011. okt. 12. 18:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Bocs,most látom,hogy ez mégsem jó neked.
2011. okt. 12. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Köszi lányok, aranyosak vagytok! Akkor nem én vagyok béna, egyszerűen nincs ilyen nyomtatvány:)

November 3.-án lesz a fiam 2 éves, akkor automatikusan leáll a gyed? Nem kell semmilyen papírt küldözgetni? A gyeses papírt viszont már most el lehet küldeni november negyedikei kezdéssel?

2011. okt. 13. 11:13
 9/10 anonim ***** válasza:
Én úgy tudom, hogy amikor a fiad betölti a 2 évet, automatikusan leáll a gyed, viszont a gyes-t nem fogod kapni, csak ha megigényeled. De ha tuira akarsz menni, akko szerintem hívd fel az illetékest, mármint a mák-ot, és ők megmondják neked a tutit.
2011. okt. 13. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

A gyed automatikusan meg fog szűnni. A gyest igényleni kell, de már most megteheted, hiszen be kell írni, hogy milyen dátumtól kéred.

A jó, hogy ha most igényled, akkor nem kell rá sokat várni, hanem decemberben már kapni fogod az elsőt.

2011. okt. 13. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!