Kezdőoldal » Családi kapcsolatok » Egyéb kérdések » Menyasszonyomnak fontosabb a...

Menyasszonyomnak fontosabb a karrier mint a család? Tehát kapott egy ajánlatot Ausztriába ahol főnök lehet egy cégnél. El is fogadta.

Figyelt kérdés
Én támogatom mindenben. De rá kérdeztem hogy mikor lenne ideális a gyerek vállalás ő meg rám morgott hogy először a munkája fontosabb aztán jöhet a gyerek.. És akkor veszekedés lett mert már 29 évesek vagyunk mindketten.. és akkor kiszaladt a számon hogy majd 38 évesen akarsz szülni? amikor már majd megy a gyerek a suliba és megkérdezik a nagymamid? Erre üvölteni kezdett.. hogy én mekkora paraszt vagyok stb.. Nem tudom hogy kezelni a helyzetet.Köszönöm a válaszokat. 28F
2011. júl. 9. 08:25
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
98%

Nincs még elkésve semmivel! Én teljesen megértem,hogy előbb a karrier,hogy a gyermekvállalás előtt még meg akar teremteni bizonyos egzisztenciát magának(nektek). Hülye lett volna nem elvállalni azt az állást!


26/N

2011. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
14%
Hát még azért ha 2-3 évet vártok nem lesz semmi baj, arra a karrier is kialakul. De tovább ne hanyagoljátok
2011. júl. 9. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Előbb talán a párod is biztos alapokat akar teremteni, hogy a gyerek abba szülessen bele. Engem is 39 évesen szült anyum, sosem kérdezték, nagyi-e, mert 5x évesen is letagadhat egy tízest.

Adj neki egy kis időt, a harmadik X kezdete még nem a világ...

2011. júl. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 A kérdező kommentje:
Értem én de számolgattuk amire révbe érne az 34éves kor lenne.. És még utána a próbálkozások..
2011. júl. 9. 08:36
 5/25 anonim ***** válasza:
100%

Én megértem a menyasszonyodat. Én 33 éves nő vagyok, és 1 éve házasodtunk. Esküvő után váltottam munkahelyet. A korábbi munkahelyemen azért nem mertem gyereket vállalni, mert privát kis cég volt, azonnal kirúgtak volna! Az újnál meg azért, mert határozott időre volt szerződésem, és ha úgy mentem volna el szülni, akkor gyes-gyed alatt megjártam volna a pénzzel és nem is vettek volna vissza. 9 hónap után kaptam határozatlan szerződést, kidolgoztam a belem érte, elégedettek velem, olyan dolgokat is bevállalok, ami elől mindneki menekül, és sikerrel bírkózom meg velük. De amikor a határozatlan szerződést aláírtam, a főnök közölte velem, hogy 1 évig ne merészeljek gyerekkel próbálkozni, mert mikor vissza akarnék jönni, kivág, mint macskát xarni. Úgyhogy ismét várunk 1 évet legalább a próbálkozással.

És akkor én még nem is akarok karriert befutni. Nem akarok szakmailag ismert lenni, vagy vezető. Csak egy biztosabb állás szeretnék.

2011. júl. 9. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
22%

Sokat nem tudsz mit csinalni. VAgy kivarod, mire bejon neki a vonat, es kedve lesz anyanak lenni, vagy keresel egy masikat, akinek most meg vannak az anyai osztonok, veled akarja letolteni az eletet, es csaladot alapitani.

Elso verzioban csak az a rossz, hogy varhatsz evekig, csaj meggondolja magat, megsem akar gyereket vagy nem sikerul, vagy kozben osszevesztek es szetmentek. En sem hiszek 40 evesen szulni. Sok a riziko, baba es anya reszere is. Lehet hogy most ez a divat, de en fiatalon elveztem az anyasagot, nem meg 55 evesen babazni. Fiatalon szulni, 40 evesen elni az eletet a ferjemmel, igy volt jo.

2011. júl. 9. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
56%
A gyerek csak másodlagos a karrierhez képest, de tényleg. Legalábbis szerintem a legtöbb ember így van vele, a feleséged is. Ha te meg nem az elég szívás... :D Nem beszélgettetek erről soha?!
2011. júl. 9. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
31%
szerintem igaza van FromOz-nak egyetértek vele.lehet késöbb ugy beindul neki hogy abba se akarja hagyni és csak a karierjére fog gondolni és akkor mär lehet nem is akar gyereket.
2011. júl. 9. 08:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
39%

Mondjuk ha ezt egy nő kérdezi, akkor megértem. 29 évesen már gondolkozhat azon, hogy kéne gyerek. De te vagy a pasi. Neked 45 évesen is simán lehet gyereked, igaz nem ettől a nőtől. Szóval ha befuccsol a kapcsolat, te nyugodtan újra tudod kezdeni mással, aki odaadóbb az emberi kapcsolatodban mint a mostani feleséged. Ettől függetlenül minél jobban erőlteted annál kevésbé fog kötélnek állni. Egyébként nem tudom, te is mész Ausztriába? mert ha nem, akkor egyszerűbb lenne előtte elválni.


Egyébként a barátnődet is megértem, neki ez új kihívás és izgalom és tetszik neki hogy megkapta ezt a lehetőséget. De ugyanakkor azt is biztosra veszem, hogy más körülmények között nem nagyon gondolkozna azon hogy anya legyen-e, mármint ha más izgalmas dolog lenne az életében. de mivel nincs, ezért ennek örül. nekem nem biztos hogy lehet gyerekem sajnos, pedig majd szeretnék, de abban biztos vagyok, hogy ha olyan pasim lenne akiért oda vagyok, és azt mondja hogy próbáljuk meg, mert készen állunk, akkor nem sokat gondolkoznék, szuper állás ide vagy oda.


de az is igaz, hogy ha bármi módon most kierőszakolod hogy márpedig gyerek, akkor mindig benne marad hogy a másikat kellett volna választani.

2011. júl. 9. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
9%

hát nagyon nem jó... Hogy leparasztozott különösen nagy baj..

Csodáld, mint karrierista embert, mint zseniális főnöknőt!

de mint feleség? jövendőbeli gyermekeid anyja? arra alkalmatlan.

Érték-vesztett világunk egyik jellemzője: nem tudjuk, mi az igazi érték és nem tudjuk a hierarchiájukat.

Mint nő: a férjem a legfontosabb - szellemi-lelki-testi vezetőm - a gyermekáldás SZENT és szent hivatásom a kihordása-táplálása- a gyermeknevelés felelősségteljes, odaadó szeretetet igénylő mozdulat. Következő - ezeknek alárendelve a munkám (diplomás vagyok, alkotó-tervező munkával) Szerintem így jó.

Egyik nagy példaképem -Erdélyi Zsuzsanna néprajzkutató mesélt életéről: Végeztem a kutatásokat..és akkor szerelmes lettem, jöttek a gyerekek - vannak dolgok , amik nem várhatnak, nem tűrnek halasztást- mondta.

Jelentős és szép munkássága bizonyítja, lehet így...

2011. júl. 9. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!