Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Megtegyem, vagy várjak még?

Megtegyem, vagy várjak még?

Figyelt kérdés
Párommal lassan 6 éve vagyunk eggyütt,minden rendben van köztünk,soha nem veszekszünk.Viszont én már ott tartok,hogy babát szeretnék,de ő még abszolút ellene van a dolognak.Várjak még,vagy keményítsek be,és állítsam válaszút elé?
2011. okt. 15. 13:54
 1/10 anonim ***** válasza:
Hány évesek vagytok?
2011. okt. 15. 14:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Szia!Én 26,párom 30 lesz .
2011. okt. 15. 14:04
 3/10 anonim ***** válasza:
74%

Hát az érdekes lehet, hogy sosem veszekedtek 6 éve...


De hogy kérdésedre válaszoljak, szerintem nincs olyan, hogy valakire nyomást gyakorolsz, és attól majd megjön a kedve a gyerekvállaláshoz. Márpedig addig, amíg 100%-ig nem szeretnétek mindketten, addig nem érdemes belevágni.


Lehet, hogy nem ő a megfelelő partner számodra.


H pedig azt mondod, hogy "de igen, ő a megfelelő", akkor várnod kell addig, amíg ő is babát szeretne. Csak nehogy kicsússzatok az időből...

2011. okt. 15. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%
én 30 vagyok, 2 éve szeretnénk a férjemmel babát, azóta se sikerült, csak nehogy lecsússz róla te is. ilyenkor még nagyobb az esély a teherbe esésre, de ahogy az évek múlnak egyre kevesebb. ezt át kéne beszélnetek a pároddal.
2011. okt. 15. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.igen,attól tartok én is,hogy lecsúszok róla.Mostanában elég sűrűn előjön ez a téma,hogy szeretnék babát,ráadásul a szomszédban lakik a barátnőm,nekik nemrég született meg a kislányuk,ezáltal párom is sokszor lát a babával.Kezdi megszokni a helyzetet,hogy imádom a gyerekeket.Szerinte még várni kellene pár évet.De minek?Igazából mindenünk megvan..csak nem akarok ezután sem veszekedni. :(
2011. okt. 15. 14:19
 6/10 anonim ***** válasza:

1.

Hát ez van, nekem sok ilyen ismerősöm van, akik még vártak egy picit, aztán az lett a nagy várakozásból, hogy inszem, lombik, nem lehet már gyerek.... :( :(

A te időd megy, a párodé nem.

De nem tudom mit tennék a helyedben, az sem jó, ha erőlteted, az sem jó, ha rápihensz a témára.

2011. okt. 15. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem hinném,hogy elküldene azért mert babát szeretnék...ma este túl leszek rajta,majd lesz valami...én nagyon szeretném..
2011. okt. 15. 14:40
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

A válaszút szerintem nem jó. Azért, mert ha nagyon szeret és most el kell döntenie, lehet hogy nem akar elveszíteni, de inkább belemegy. Majd az első veszekedésnél a fejedhez vágja hogy belekényszerítetted egy számára kényelmetlen helyzetbe. Ha meg lesz a gyerek, lehet hogy imádja és ő akarja a következőt, de van arra is esély, hogy lelép. Nem egy ilyen eset van, úgyhogy óvatosan, ne ess neki, hogy vagy gyerek, vagy már csomagolsz is.


Inkább puhatold ki, mi a vágya. Lehet, hogy 2-3 év múlva szívesen vállalna, de ha abszolút gyerekellenes, akkor érdemes - ha nem is elhagyni - de akkor nyitott szemmel járni és ha van új kapcsolat lehetősége, akkor váltani.


Amúgy ennyi idősen nem vagy mg lekésve semmiről, persze nem 40 éves korig kell halogatni, de a stabil párkapcsolat nagyon fontos a boldog babavállaláshoz. Nehogy most belemenjen, aztán meg terhesen tudd meg, hogy félrejár és hasonlók.

2011. okt. 15. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
egy valamit nem értek, a párod 30 éves és nagyon szeret téged, az én férjem is nagyon szeret engem és alig várja hogy a szerelmünk gyümölcse megfoganjon. sosem gondoltam volna, hogy valaki majd ennyire szeretne tőlem babát. mindig azt mondja reméli úgy fog kinézni mint én és elkényezteti, én is pont ezt szoktam neki mondani :) nincs a világon szebb dolog annál, hogy a szerelmedtől kapsz egy "ajándékot" egy egész életre. :)
2011. okt. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszokat.megbeszéltük,és még várunk vele egy picit.:( Utolsó válaszolónak ......nem vagyunk egyformák.
2011. okt. 18. 11:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!