Kezdőoldal » Politika » Rendőrség » Megtegyem a feljelentést vagy...

Megtegyem a feljelentést vagy várják? Olvass lejjebb!

Figyelt kérdés

Úgy volt az egész h megismerkedtem egy pasassal!Beszélgettünk,szimpatizáltunk egymással,akár napi 2szer is eljött hozzám 50km-ről!Aztán előkerült a szó,h ő a bolti árnál 35%-kal olcsóbban tud új garis telókat!Tök megörültem mert épp telefon vásárlás előtt vagyok,megbeszéltük,h akkor kell is!Addig mden nap vagy 10 sms-t írt,meg már nem győztem neki kinyomkodni a telefont,mert nem értem rá!Egyik nap hív,h vissza kell jelezni h kell-e a teló meg milyen...mondom tudod h milyen lebeszéltük...aztán a végére már előre kellett fizetni,én ettől tartottam,felajánlotta h kifizeti helyettem,én meg majd neki...de hirtelen sok befizetni valója lett!Jó akkor befizetem én(felajánlotta h írjunk róla papírt,de én barom megbíztam benne)!Aztán hív h kéne a pénz!Mondom nincs itthon kocsi,nem tudok most elmenni a falu másik végére(úgy kértem kölcsön a mamámtól),készségesen felajánlotta h eljön ő és elvisz(hozzáteszem ismét h 50km-re lakik)!Eljött odaadtam neki a pénzt,nekem családi okokból sietnem kellett haza!De ezek ellenére felajánlottam h menjünk el együtt a bankba fizessük be ketten!A válasza az volt,nem tudja,mert kell vmi szám,ami azonosítja őt!(Érdekesnek tartottam,mert ezt magával tudta vna hozni...no mind)Elment a pénzzel,másnap ÁLLÍTÓLAG már nála volt a telefon,de nem ért rá elhozni,mert lebetegedett,meg dolgozott,harmadnap a gyerekeivel volt,negyed nap meg a szüleivel...nos és ekkor kezdtem nyomozni,rátaláltam a neten egy tel.számra...attól a személytől számítógépet,és videokártyát lopott,aljas módon(ezt a sztorit nem írom le),és ez a személy már megtette ellene a feljelentést,mert neki is csak ígérgetett,sőt tőle azt is megtudtam h telefonlopások miatt,meg mobilklíma lopás miatt is folyik ellene az eljárás-mikor ezt mondtuk neki bízok benn h megijedt,mert nem tudja h mi valójában ezt nem a rendőrségtől tudjuk,mert ő abba a hitbe van h onnan tudjuk,mert már voltunk ott.Én már édesanyámmal hívattam fel,és még én vtam bunkó,h rendőrséggel fenyegettem,mert h ő meglepit akart,meg jót...szóval ő volt megsértődve ha kerestem,mert h én már zaklatom,hisztizek,és a haverjai is kérdezték miért...hát mondom a 40ezrem miatt zaklatlak,amit kicsikartál belőlem!Meg h nem is rá vagyok kíváncsi ha nem a telefonra!Most édesanyámnak megígérte h ma postára adja a pénzt,DE variálni akart mert ahol ő lakik mi odamegyünk a rokonokhoz,és h oda odahozza!Anya megmondta h a postai feladásnak nyoma van!Bízzak benn h a postás a héten hozza a pénzt v ne?

Bizonyíték csak az általam írt sms-ek,mert ő okosan válaszolt,meg hallotta h veszem fel a hívásokat,így akkor olyat nem mondott.Ő engem fenyeget h feljelent zaklatásért...mert kerestem a pénzem rajta!!!

Bocsi ha hosszúra sikeredett,remélem azért érthető és tudtok hasznos válaszokat adni!!

Köszike mkinek a segítséget!!!!


2010. szept. 6. 06:56
 1/5 anonim ***** válasza:

Jól átb..tak mint kakit a palánkon. Hogy lehetett ennyire bedőlni egy telefonért? Ami ha igaz is: ennyivel olcsóbban csak lopott lehet...


Ha nincs a pénz átvételéről bizonyíték, akkor bizony hiába pereled be, nem tudod bizonyítani, hogy valóban adtál neki pénzt.

2010. szept. 6. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 bp1985 ***** válasza:
1 állítás, 1 tagadás, tanulópénz volt. Vad idegen embernek nem adunk pénzt előre, vagy ha igen, papírt írunk róla. Sajnos ezt elbuktad.
2010. szept. 8. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Én a helyedben a héten még várnék a pénzre,ha nem jön meg akkor a rendőrségen feljelentést tennék csalás miatt!
2010. szept. 8. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 bp1985 ***** válasza:
Papír nélkül sajnos nagyon minimális az esélyed. Nem D.T. a monogramja az illetőnek? Nekem is volt ilyen, nem írtunk papírt, bementem, mondták, hogy papír nélkül semmi, mivel 1 állítás 1 tagadás, mint már írtam az előző kommentembe. Hazugságvizsgálatra nem tudod küldeni, szóval csak reménykedj, hogy magától visszaadja.
2010. szept. 8. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Szerdán hívott,h épp akkor adta fel rózsaszín csekken a pénzt...hát kíváncsi vok,h ideér-e ma,mert elvileg ide kéne...és az is érdekes h a Balcsi partról adta fel,és ő nem ott lakik!Amúgy ő neki S.L a monogramja és Zala megyébe lakik...
2010. szept. 10. 07:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!