Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Más is volt így azzal, hogy...

Más is volt így azzal, hogy nagy családról álmodott, de annyira borzalmas terhességei voltak, hogy nem vállalja még egyszer?

Figyelt kérdés

Én sok gyermekről álmodtam.

Most a másodikat várom,de sajnos a sors ismétli önmagát.


Akár mit teszünk,a terhesség annyira legyengíti a szervezetemet, hogy mindkét terhjességem kész rémálom.

Már az elsőnél is megfogadtam,hogy nem csinálom még egyszer,aztán persze a remény hogy nem lesz így újra, meg az hogy vágytunk még egy babára felülírt mindent.


Most viszont 100% eldőlt - ezt nem lehet így végig csinálni még 1x. Nem szeretnék terhes lenni újra.


2011. okt. 17. 16:19
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Én nem vágytam nagy családra, csak két gyereket szerettem volna, de még a másodikat is félek bevállalni.

A szülésem volt rémálom, és az első 7 hónap a babával. Én ettől félek és nem tudom, hogy még egyszer végig akarom-e csinálni, nem hogy többször...

Közben persze motoszkál a gondolat bennem, hogy megéri, megéri...csak hát nem tudom mikor szánom rá magam, ha egyáltalán rá szánom.

2011. okt. 17. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Én még csak az első babánkat várom, de hasonlóan érzek. Nálam minden beütött ennél a terhességnél: epekő, veseproblémák, súlyosbodó Scheuermann-kór, fertőzés...

Nem valószínű, hogy nekivágok még egyszer.


37 hetes kismama

2011. okt. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Nem terhesség, hanem szülés miatt nem vállalok/vállalhatok több babát. 3 gyerkőcöt szerettünk volna. Kisfiunk császárral született, majd 1.5 évre rá volt egy méhműtétem, amikor ugyanott vágták a hasamat mint előtte, a méhemet pedig az előzőre keresztben. Rá 1 évre pedig megszületett a kislányom szintén császárral. Tehát 2.5 év alatt 3x vágtak fel. Az orvosom szerint bevállalhatnék még 1 császárt, de csak jó pár év múlva. A kicsi 5 hónapos, én pedig 34 éves múltam, tehát itt el is dőlt a 3. baba sorsa.
2011. okt. 17. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én most úgy érzem, hogy nem lennék képes még 1x végigcsinálni, pedig 2 gyereket szerettünk volna. De -mint utólag kiderült- elég komoly véralvadási problémáim vannak, a terhességem alatt, a 28. héten mélyvénás trombózist kaptam, de szerencsére kihúztuk a császárral a 39. hétig, addig kórház. A császár is borzasztó élményt hagyott bennem + azóta is -és lehet életem végéig- véralvadásgátlót szedek, így nem hiszem, hogy be merek vállalni még egy babát. Aztán lehet, hogy 4 év múlva belém bújik a kisördög, és lesz ami lesz, belevágunk! :-)
2011. okt. 17. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!