Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Szülők ti minden vizsgálatot...

Szülők ti minden vizsgálatot támogattok gyerekeiteknél, ) megkérdezitek a gyereket mit érzen, nem megalázó számára? Sok szülő nem is tud arról milyen vizsgálatok vannak! (lényeg lennt)

Figyelt kérdés

Az én időmben nem kellett felvonulni csoportosan alsóneműben,hanem egyesével mentünk felöltözve be az orvoshoz és ott kellett csak a felsőt felhúzni,lúdtalphoz is csak cipőt,zoknit kellett lehúzni,igen korrektur ment minden és nem kellett levetkőzni alíg egy száll semmibe a többiek előtt és hosszú percekig hideg kövön így állni.


Volt szégyenlős osztálytársam nem egy,és nekik a ma divatban lévő eljárás,(hogy csoportosan alsóneműben,rosszabb esetben lányok melltartó nélkül ácsorognak)igen komoly lelki teher lett volna,de még nekünk is megalázó lett volna.Sok helyen ez megy akkor mért hagyjátok?


Akkoriban nem fogdosták iskolába lányok mellét sem(mellvizsgálat címén),nem hinném az iskolaorvos feladata lenne ez,hisz felnőttként is mi magunk szakorvoshoz megyünk saját döntés alapján.


Aztán itt vannaka fiúk,nem hinném hogy már majdnem felnőtt fiúk nemiszervét iskolaorvosoknak kellene a többi osztálytársuk előtt húzkodni,sőt egyáltalán húzkodni,vizsgálgatni.


Megalázzák őket!Korábban semelyik iskolában,még apám idejében sem nézegették kamaszok,majdnem felnőttek nemiszervét,vagy lányoknál mellét,sőt ott is hallottam már nuni nézésről is.


Elnézést már erre van szakember,nem hinném iskolaorvosnak kellene nézegetnie,mi sem iskolaorvossal vagy munkahelyi,körzeti orvossal vizsgáltatajuk magunk.és a vizsgálat mindig saját döntésből történik,sokszor választott orvos által.


Belegondoltatok,hogy korábban ilyen vizsgálatokat nem végeztek és nem is kötelezőek elvégeztetni és sok helyen milyen módon vizsgálják a gyerekeket,mások előtt?



Hogy hagyhatjátok hogy tömegesen vizsgálják a gyerekeket és iskolaorvos lányok és fiúkat meztelenül vizsgáljon meg stb?


Nem hinném erre a szürésre az iskolaorvos lenne a megfelelő,vagy bárkit erre kellene kényszeríteni,mert a gyerekek,fiatalok mivel azt hiszik kötelező azért vesznek részt rajtuk és hasonló helyeken osztják meg megaláztatásukat,érzéseiket.


/Szerintetek nincs egy határ amit nem kellene átlépni?

/Amikor a gyerekete,ha tudtok róla már előre megalázva érzi magát egy vizsgálatól,mert olyan területet érint,elmondjátok nekik nem kötelező,támogatjátok hogy maga dönthessen vagy gyerekként minden ciki,kényes dolgot kibírhat még ha a szüleinek nem is kellett ezeken átmennie?

/A mell és nemiszerv vizsgálata szerintetek mért kötelezhető diákokra?Hogy hathtjátok?


2011. okt. 5. 19:48
1 2
 1/15 A kérdező kommentje:

Voltam én is kiskamasz és pont kamaszkorban a legszégyenlősebbek a fiatalok és volt később középiskolás osztálytársam fiú,aki mesélte még akkor hogy mit érzet,milyen égő volt,akinél csináltak here vizsgálatot és mind a mai napig emlékszik mennyire megalázó volt számára,mindenki számára.

Egyszerűen nem értem hogy a szülők intim testrészek vizsgálatát hogy hagyhatja,nem kellene a gyereket is megkérdezni róla és ez középiskolába is sok helyen megy,ahol meg már a felnőttkor és a gyerekkor köszöbén álló fiatalok vannak.

2011. okt. 5. 19:54
 2/15 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam... Azért minden vizsgálatot nem kellene elvetni, mert bár a legtöbb szülő elviszi a gyerekét az orvoshoz, figyel a testi és lelki bajaira, de vannak, akik nem, és ott jó, ha az iskolaorvos kiszűri a problémákat. Ők sem azért fogdossák a lányok mellét, mert attól élvezkednek.


Inkább az a fontos, hogy a vizsgálat ne legyen megalázó. Pl. ami nekem rossz emlék volt, hogy a felsőoktatási jelentkezéshez alkalmassági vizsgálatnál a szemvizsgálatnál is félpucéran kellett sorban állni (lányokról van szó). Csak mert a doki rohant.

2011. okt. 5. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
11%

Én szülővagy, immáron 44 éves, de minket is megvizsgáltak,a mellünket is megnézték. És a gyyerekeimnél is így volt.Mi ebben a különös? Mi ebben a megalázó? Az orvos az orvos. Szerintem ez azoknak megalázó, akik nem járnak rendszeresen orvoshoz, nem tudják,milyen az. Akik nem mernek zuhanyozni tornaóra után,mert a szüleik beléjük neveltek egy logikátlan szégyenlősséget.

Nagyon nem értel egyyet azzal,hogy szégyenlősség miatt nem mennek el a lányok időben nőgyógyászhoz, innen gyógyitgatják a fertőzéseiket "házireceptekkel" aztán meg teherbe esnek 17 évesen.

Vizsgálattólmég nem lett senkinek semmi baja. De sok probléma kiderült és időben lehetett kezelni

2011. okt. 5. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
0%
*bocs, telefonról irtam, nem mindíg sikerült az a betű amit akartam
2011. okt. 5. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó, te nem érted a lényeget, A gond azzal van, hogy miért kell sorba állítani 45 félpucér lányt?

Nem hiszem, hogy te örülnél annak, ha a munkahelyeden a foglalkozás egészségügyi vizsgálat úgy zajlana, hogy az összes kolléganőddel együtt bugyira vetkőztök, sorba álltok, és az orvos mindenkit megvizsgál egymás után. Majd pedig mindenki megy vissza dolgozni. te hogy éreznéd magad? Mert én viszonlag sz@rul. Pedig nem vagyok sem szégyenlős, sem prűd, de van egy intimitása ez emberknek, amit ha nem muszály, akkor nem biztos, hoy át kell lápni.

2011. okt. 5. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
0%

Bocs, ha ugyan a munkahelyemen ilyen nem forduhatna elő, de ha mégis,nem zavarna.A szaunában se zavar,hogy meztelenek között vagyok, a zuhanyzóban sem.

Nem egyszerű 45 gyyereket megvizsgálni, sem hely sem időnincs arra,hogy yegy bejön,levetkőzik,megvizsgál, felöltözik,kimegy.....2 napig tartana a vizsgálat

2011. okt. 5. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

20:01


Pontosan! Szerintem nem is a vizsgálattal van baj, hanem sokszor a módjával, csak azért, mert az orvos nem akar 10 perccel többet fordítani a betegekre.

A körzeti nőgyógyásznál pl. régen az volt a szokás, hogy behívtak 5-6 nőt, akik álltak a vetkőzőben alulról félpucéran, egy pedig a függönnyel leválasztott részen magyarázhatta a dokinak, hogy csíp ha pisil és sárgás folyása van, terhes de elvetetné, vagy csomó van a mellében. Közben meg mindenki hallhatta a függöny mögött, és mivel körzeti rendelő, előfordulhatott, hogy épp a pletykás szomszédasszony hallgatta, hogy gombás folyása van valakinek.

2011. okt. 5. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%

"Bocs, ha ugyan a munkahelyemen ilyen nem forduhatna elő, de ha mégis,nem zavarna."


Mást meg igen, és azért ezt tiszteletben lehet tartani.

2011. okt. 5. 20:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Pedagógusként sem tartom helyesnek, a háziorvos rendszeresen csinál státusvizsgálatot. Az iskolaorvos futószalagon dolgozik, alapos vizsgálatot (ÉN) még nem láttam. Több mint 30 éve vagyok a pályán, azóta nem tapasztaltam jevulást, inkább strigulázás folyik, na ez is megvolt.
2011. okt. 5. 20:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Szerintem meg az emberek 80%-át zavarná ha mások előtt vizsgánál fél pucéron,attól hogy valakivel együtt dolgozol/tanulsz attól még nem valószínű,hogy meztelenül akarsz előtte mutatkozni és egy sima tusolás is más lényegében mint bármi fajta vizsgálat,mell vagy nőgyógyászati,ahol szétnyitogatják a szemérem ajkakat és felhelyezik a kacsát,de mell vizsgálatnál is nem hinném bárkinek köze lenne ahoz ahogy nyomkodják más mellét.


Kamaszoknál meg a fejlődés is eltér,így még inkább nem akarja senki mutogatni magát ilyen intim helyzetben magát.


Ez nem belenevelés kérése,maga a szégyenlősség.Anyám nem szégyenlős,apám sem,én mégis már kiskorom óta és az osztálytársam sokasága is,én meg pont egy orvosi vizsgálat miatt lettem igazán az.


De továbbra sem tartom helyén valónak hogy iskola orvos lányok nemiszervét vizsgálja meg,megalázó vagy fiúkét!!!!



Könnyű leírni,jaj hát orvos az is,nem tudom én mindig nőgyógyásszal vizsgáltattam magam saját döntésből,magánorvosnál,ahol csak doki volt jelen,és csoró vagyok,de évente össze

lehet rá gyűlyteni a pénzt és 18 voltam amikor elmentem.De a megalázó rossz döntés miatt mandjnem meggondoltam magam.


Igen sok fiatal panaszkodik,szeritnem akkor sem tartozik ilyen intim vizsgálat iskolaorvosra!!!

Nálunk suliba mell vizsgálat nem volt és a gyerekemnél sem engendém,ill elmondanám neki nem kötelező és ha nem szimpi az orvos,vagy más előtt akarná elvégezni nem kell résztvenni rajta,majd megoldjuk magunk.Ahogy azt sem engdém hogy a fiamat mások előtt,vagy tudtom nélkül vizsgálgassák olyan területen.


nekünk sem mindegy ki vizsgál és hogyan,férfiaknál sem,sok még orvoshoz sem jár,akkor mi alapján várhatjátok el hogy a gyerek ezeken átesen?

Én ezt nem értem?


Volt jó pár ismerősőm akik igaz nekik csak 6-7-ben kb volt egyszer intim vizsgálat,de még most is emlékeznek rá és én is hogy már napokkal azaleőtt hogy érzeték maguk,meg utána is.bocs de ez életre szól,ez is a gyerek semmibe vevése valamilyen szinten,mert van aki kicsit érzi cikinek,valaki meg életre szóló negatív tapasztaltot szerez és senki nincs mellette még utána sem és nem áll mellett és világosítja fel,hogy ha valami nem korrekt modnon megy,nem szeretne nem kell résztvennie.És most nem sima vizsgálatokról beszélek.


Egyébként meg van idő egyenként vizsgálni,én időmbe is volt,egy emberrel tud eleve foglalkozni az orvos,addig a másik nadrágban,polóban tud várakozni nyugodtan és amint végzett az egyikkel jöhet a másik is.

2011. okt. 5. 20:21
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!