Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Egyéb kérdések » Normális dolog az, hogy...

Normális dolog az, hogy egyáltalán nem zavarna bennünket, ha már most jönne a második baba?

Figyelt kérdés

Tudom, hogy furcsa a kérdésem, de érdekel, hogy ti voltatok-e ezzel így és mi lett a vége.

Öt hónapos a fiam, tündéri baba, imádjuk, a férjem minta apa. Tervezett baba volt, a terhesség és a szülés körül minden terv szerint alakult, a második babát 2-3 év múlva szeretnénk elvileg. A kapcsolatunk hátrányt nem szenvedett a gyerekvállalás miatt, sőt, még közelebb kerültünk egymáshoz, még jobban dúl a szerelem, mint korábban, én szebb és csinosabb lettem, anyagilag is kiegyensúlyozottabb az életünk, érzelmileg meg főleg.

Most ott tartunk, hogy egyáltalán nem tudunk/akarunk odafigyelni a védekezésre. Nekem nem jött be a fogamzásgátló, amivel szülés után próbálkoztam, abbahagytam már több, mint két hónapja, az új felíratása még eddig elmaradt. A férjem vagy "odafigyel", vagy nem, erre tehát alapozni szintén nem lehet.

Valahogy mindketten úgy vagyunk vele, hogy ha jön, akkor jön a baba, ha az eredeti terv szerint alakul és várat magára, akkor úgy is jó.

Pedig lennének érvek bőven a várakozás mellett, mert kicsi a jelenlegi lakás két gyereknek, nekem dolgoznom kellene ismét, mielőtt teherbe esem, a fiamnak is szüksége lenne még szerintem a kizárólagos figyelmünkre, nem is lennénk könnyű helyzetben két pici babával, mert a családtól, szülőktől több ezer kilométerre élünk (külföldön), tehát azt sem tudnám például, hogy kire bíznám a fiamat, ha nekem terhesgondozásra kellene mennem, amikor a férjem dolgozik, vagy hol lenne, amikor én szülök, szerintem a család is ledöbbenne, ha már most jönne a tesó.

Teljesen nem értjük magunkat, hogy mi, akik annyira odafigyeltünk mindig a fogamzásgátlásra és a terv szerinti családalapításra, most miért kezeljük ennyire lazán, céltalanul ezt a dolgot.

Ti éreztetek így az első gyerek megszületése után? Mi lett belőle? Mikor jött a testvérke?


2009. máj. 3. 08:16
 1/4 anonim ***** válasza:
80%
Mi is igy vagyunk a párommmal, 4 hos a kislányunk, imádjuk. 2-3 évre rá szerettük volna kistesót, de most már ott tartunk hogy jövö nyártól meignt probálkozzunk, én a helyetekben vigyázznék még, mert hisz nem rég szültélt nem biztos hogy készen lenne a szervezeted még egy baba kihordására, igy járt sajnos a barátnőm szülés után 6hónapra terhes lett, minden oké volt a terhességel, szépen fejlődőtt a baba és sajnos felmondta a szolgálatott a szervezete és 5 hosan megkellett szülnie, 5 honapig speciális kezelést kapott a kicsi de még sajnos igy is vak illetve értelmi és mozgás fogytékos lett. csak azért irtam ezt le neked mert nem szabad felelőtlennek lenni akár menyire is szretnétek a következő babát. azt mondják hogy 40hétig hordoztuk magunkban a picit igy annyi idő legalább kell a regenerálodásra. sok boldogságot
2009. máj. 3. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%
van olyan ismerősöm, akinek ugyanabban az évben 2 gyereke született. az első januárban, a 2. decemberben. 11 hónap van köztük. azóta 30 év körüli felnőtt mind a kettő, teljesen normális, okos, tehetséges emberek lettek.
2009. máj. 3. 12:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%

Lányom 5 hós kora óta nem védekezünk, tervezetten, és várjuk a kistesót.

Még eddig várat magára:-(

Sokan azt mondják, nem vagyok normális, de látom van még egy-kettő "ebből az állatfajból:-) " mint én-már bocs, de sokan annak tartanak minket.

Szerintem mindenki maga döntse el, mit mikor hogyan...

2009. máj. 3. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
100%
Én is így vagyok vele! :)) De nekem muszáj várni a császár miatt... :( Szedj terhesvitamint! Sok sikert! :)
2009. máj. 3. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!